Останнім часом все біль ше з’являється анімаційних мультсеріалів для більш дорослої аудиторії. Природно, що в них порушуються питання сучасного життя і проблеми, які стосуються нас усіх. Що робити, якщо душа просить розумний і смішний мульт серіал? Ми радимо топ-10 мультсеріалів з недитячим гумором.

«Кінь БоДжек» (2014)

Американський анімаційний трагікомедійний серіал про колишню зірку шоу-бізнесу, антропоморфного коня БоДжекека, створений Рафаелем Бобом-Уоксбергом для каналу Netflix.

БоДжек переживає кризу середнього віку. У спробах повернути колишню популярність і любов публіки, БоДжек намагається написати автобіографічну книгу, однак не справляється з цим через власну лінь, і після умовлянь агента і видавця, він наймає письменника Діану Нгуен, яка проводить з ним багато часу, інтерв’юючи його, дізнаючись про його минуле і роботу в серіалі.

«Сімпсони» (1989)

Американський мультиплікаційний серіал в жанрі ситуаційної комедії, створений мультиплікатором і карикатуристом Меттом Грейнінг для телекомпанії Fox Broadcasting Company.

Мультсеріал в сатиричному ключі показує життя сімейства Сімпсонів, жителів вигаданого містечка Спрінгфілд, висміюючи багато кліше і стереотів, зокрема – стиль життя «середнього американця», особливості світових культур в цілому, знаменитостей і навіть саме телебачення.

«Арчер» (2009)

Арчер не відрізняється відвагою, витривалістю і винахідливість і не може похвалитися якимись досягненнями в кар’єрі, проте це не заважає йому брати участі в таємних операціях. Брехун, бабій і нехлюй отримав роботу тільки завдяки своїй матусі Меллорін, яка є главою цього агентства.

У його команді працює колишня дівчина Лана, гаряча красуня, яка на відміну від нього домоглася всього самостійно. Частиною цього колективу також є пліткарка з відділів кадрів Пем, хтива бухгалтер Сиріл і безліч інших яскравих особистостей, які роблять роботу в агентстві веселою і дуже насиченою.

«Дарія» (1997-2002)

Більшість серій серіалу мають незалежний сюжет, заснований на ситуаціях, в які потрапляє цинічна, яка культивує свою несхожість на інших занудотна відмінниця, яка живе в типовому провінційному американському місті. Серіал показує шкільні роки Дар’ї і закінчується її вступом до коледжу.

Для посилення комічного ефекту повсякденне американське життя свідомо спотворене. Лондейл – місто в якому живе Дарина, населене всілякими стереотипними персонажами, що всіляко дотепно підкреслюється самою Дариною.

«Бетмен: Анімаційні серії» (1992 – 1995)

У центрі подій неперевершений і неповторний борець зі злом – Бетмен. На цього персонажа мріють бути схожими багато дітей з різних країн. Саме таким повинен бути справжній герой – борець за справедливість і добро.

Жителі міста Готем тільки мріють про спокій, а лиходії тільки і чекають слушної нагоди для здійснення своїх планів. Але Бетмен як завжди на сторожі міста і не допустить проникнення злодіїв.

«Стівен Юніверс» (2013)

У центрі подій мультфільму пухкий хлопчик на ім’я Стівен. Він незграбний, але при цьому добродушний і милий хлопчик. Йому судилося потрапити в команду інтергалактичних воїнів. У кожного представника групи укладений свій камінь, який вони і символізують: Гранат, Аметист і Перли.

Примітно, що троє воїнів є представниками жіночої статі. Вони-то і стали для Стівена новою сім’єю. Тепер вони будуть захищати і навчати хлопчика, щоб він став таким же прекрасним воїном, як і вони самі. Адже космічне зло не дрімає, а значить повинен бути хтось, хто дасть йому відсіч.

«Космічний привид» (1994-2008)

Сюжет мультфільму полягає в тому, що супергерой, відомий по мультфільму «Ханна-Барбера» 1966 року народження, пішов «на пенсію».

І щоб якось вбити свій дорогоцінний час, він відкрив своє ток-шоу, яке назвав «Space Ghost Coast to Coast», що дослівно перекладається як «Космічний привид: від узбережжя до узбережжя».

Привид сидить за столом, за ним він говорить, пише, через нього дивиться на екран. На екрані буде відображено знаменитості кіно і телебачення, які відповідають на каверзні питання Примари. Особливість в тому, що питання і відповіді на виході замінюються, і справжні знаменитості виглядають смішно.

«Закусочна Боба» (2011)

У центрі сюжету комедійного мультсеріалу чоловік на ім’я Роберт «Боб» Белчер і його сім’я. Боб володіє власною закусочною, де досхочу можна наїстися гамбургерами. Вести бізнес йому допомагає дружина-істеричка Лінда, яка не може і дня прожити без скандалу, а так само троє нестерпних діточок, що доставляють батькові безліч клопотів.

Якщо задуматися, то насправді члени сім не допомагають Бобу, а навпаки заважають розвитку його бізнесу. Щоразу вони потрапляють в безглузді ситуації, з яких вибратися їм допомагає глава сім’ї.

«Великий рот» (2017)

Комедійний серіал у досить відвертій формі розповість про проблему, з якою стикаються всі підлітки – періоді статевого дозрівання. У центрі сюжету опиняються два кращих друга Нік і Ендрю, а так само їх шкільні товариші, які досягли пубертатного періоду і відчули на собі несподівано виникли проблеми, пов’язані з ним.

Всілякі труднощі, пов’язані не тільки з фізіологічними змінами в організмі, але і змінами, що відбуваються в психологічному розвитку, стануть причиною безлічі курйозних ситуацій, в яких виявляться герої.

«Пустотливі анімашки» (1993-1998)

Все почалося в далекому 1930 році в Голлівуді, де в студії «Уорнер Бразерс» не покладаючи рук трудився один з художників департаменту анімації, намагаючись створити справжніх мульт-зірок.

В кінцевому результаті його зусилля увінчалися появою на світ трьох персонажів – братів Якко і ВАК Уорнер і чарівною сестрички Дотті.

Зняті стрічки з Уорнер, вони були поховані в сховище студії, щоб ніколи не бути випущеними у світ. Поступово про них забули. До того самого дня вже в 1990-х, коли вони вирвалися на свободу.