Найкращі замки та фортеці України

Подорож українськими замками пропонує унікальну можливість поринути у багату історію та культуру цієї дивовижної країни. Ось кілька причин, чому варто вирушити в тур українськими замками:

Історичне значення: Україна багата на історичні пам’ятки, включаючи величні замки. Відвідування цих місць дозволить вам дізнатися про багату історію України, її культурні традиції та вплив різних епох.

Архітектурна витонченість: Українські замки відрізняються різноманітністю архітектурних стилів, від готики та ренесансу до бароко та класицизму. Ви зможете насолодитися чудовою архітектурою, вишуканими деталями та прикрасами замків.

Краса природи: Багато українських замків розташовані у мальовничих місцях, оточених природними ландшафтами, зеленими полями та водними просторами. Подорож до замків дасть вам можливість насолодитися чудовими краєвидами та природною красою України.

Легенди та містика: Багато замків України мають свої легенди та містичну атмосферу. Ви почуєте цікаві історії про привиди, таємниці та загадки, пов’язані із замками, що додасть трохи загадковості та інтриги у вашу подорож.

Розваги та активності: Деякі замки пропонують різноманітні розваги та активності для відвідувачів. Це можуть бути походи замком з екскурсоводом, майстер-класи з ремесел, можливість приміряти середньовічні костюми, концерти чи театралізовані вистави. Ви зможете зануритися в атмосферу минулого та відчути себе частиною історії.

Замки України: список місць, які варто відвідати

Фортеця Кам’янець-Подільська, Хмельницька обл.

Ця середньовічна фортеця, що височіє на скелястому пагорбі, вражає своєю величчю, красою та багатою історією. Існують дані, що вказують на те, що замок існував ще за часів Київської Русі. У XVI столітті, коли фортеця знаходилася під володінням Польщі, всі дерев’яні укріплення та стіни були замінені кам’яними, і саме в той час замок набув свого сучасного вигляду. Дванадцять великих веж, міцні стіни і стародавні реліквії, які тут зберігаються, точно заслуговують на вашу увагу.

Фортеця Кам'янець-Подільська

Кам’янець-Подільська фортеця буде цікавою як дорослим, так і маленьким туристам. Тут ви зможете поринути в атмосферу стародавньої казки, спробувати свої сили у стрільбі з лука, сфотографуватися з совою, самі зліпити глиняну чашку, скуштувати хліб, випечений у глиняній печі за старовинними рецептами і, звичайно ж, зробити чудові фотографії.

Особливо вражаюче фортеця виглядає ввечері, коли вмикається підсвічування. До речі, по суботах та неділях проводяться нічні екскурсії замком, які залишать незабутні враження. Приїжджайте!

Хотинська фортеця, Чернівецька обл.

Всього за 27 кілометрів від Кам’янця-Подільського знаходиться Хотинська фортеця, одна з найпрекрасніших фортець. Вона розташована на пологій ділянці південного берега річки Дністер. З протилежного берега вона виглядає, як маленький ляльковий будиночок на листівці, але насправді величезна фортеця: її стіни досягають висоти 50 метрів, а товщина становить 5 метрів. Це дійсно варто побачити.

Хотинська фортеця

Після приїзду рекомендується приєднатися до екскурсії, щоб оглянути будинки внутрішнього двору, включаючи склади та казарми, а також зовнішні бастіони та вежі. На території фортеці також знаходиться невеликий музей тортур, де представлені найпоширеніші середньовічні знаряддя тортур. У самому центрі замкового двору розташована величезна криниця глибиною 65 метрів і завширшки майже 3 метри, в якій досі є вода.

Хотинська фортеця користується популярністю серед любителів історичних реконструкцій. Тут проводяться військові маневри, масові кінні бої та реконструюють облогу фортеці з використанням автентичної облогової техніки.

Луцький замок, також відомий як замок Любарта, Волинська обл.

Цей замок зображений на звороті 200-гривневої банкноти. Точний вік фортеці ніхто не може назвати, оскільки задовго до будівництва кам’яних стін на цьому місці вже існували дерев’яні укріплення. Однак цегляна споруда була ініційована князем Любартом у XIV столітті. Будівництво фортеці зайняло понад сорок років, і вона стала справді надійною фортецею.

Луцький замок

Луцький замок є яскравим прикладом української середньовічної оборонної архітектури і раніше складався із двох частин: Верхнього та Нижнього замків. Від Нижнього замку залишилося лише кілька ділянок стін та одна вежа, але Верхній замок зберігся у кращому стані. Рекомендується прогулятися цим історичним місцем, спуститися в підземелля, відвідати кілька музеїв і обов’язково піднятися на вежі.

Мукачівський замок, також відомий як замок Паланок, Мукачево, Закарпатська обл.

Ця середньовічна фортеця височить на вулканічному пагорбі заввишки 68 метрів. Він входить до п’ятірки європейських фортець, які ніколи не були взяті штурмом. Замок отримав своє друге ім’я, Паланок, бо раніше його оточували дубові огорожі. Протягом своєї історії замок мав кілька власників, кожен із яких доповнював та реставрував його на свій смак. В результаті замок набув еклектичного триповерхового вигляду, який виглядає зовсім по-різному з різних ракурсів.

Мукачівський замок

Ви можете самостійно поблукати замком, але ми рекомендуємо взяти екскурсію, щоб повністю відчути атмосферу середньовіччя.

Також тут передбачені розваги для туристів: сувенірні лавки, можливість фотографуватися у костюмах та точки продажу морозива.

Замок Шенборнів, неподалік Мукачеве, Закарпатська обл.

Цей мисливський замок був побудований австрійськими графами Шенборнів у стилі романтизму з елементами готики і досі чудово зберіг свій зовнішній та внутрішній вигляд. Його елегантність та гармонія архітектурних форм зачаровують відвідувачів.

Замок Шенборнів

Замок Шенборнов, як і багато європейських замків того часу (збудований у 1890 році), має астрономічну структуру. Кількість вікон у замку відповідає кількості днів на рік, 52 кімнати символізують кількість тижнів на рік, а 12 входів-виходів відображають 12 місяців. В даний час замок є санаторієм, тому не всі деталі інтер’єру доступні для огляду. Проте екскурсії проводяться у бібліотеці та камінній залі. Парк довкола замку відкритий для прогулянок. Тут можна побачити штучне озеро, контур якого спочатку повторював контур Австро-Угорщини.

Олеський замок, селище Олесько, Львівська обл.

Цей замок, хоч і є одним із найменших за розмірами в Україні, відомий своїм чудовим станом та доглянутістю. Вік цієї споруди перевищує шість століть і тут відчувається атмосфера минулого. Усередині замку розташована експозиція Львівської картинної галереї, де, крім картин, можна побачити цікаві дерев’яні скульптури. Вони представлені як усередині замку, так і на його навколишній території. Рекомендується прогулятися по всій території замку, яка будь-якої пори року виглядає красиво.

Олеський замок

Олеський замок користується популярністю як в українських, так і польських відвідувачів. Саме тут народився їхній найвідоміший король — Ян III Собеський.

Підгорецький замок, Львівська область

В Україні є штучні аналоги знаменитих всесвітніх пам’яток: наприклад, замок у селі Підгірці часто порівнюють із розкішним Версалем. Все тому, що його архітектурна витонченість ні в чому не поступається найкращим палацам епохи Ренесансу. Приїжджайте та візьміть екскурсію, це дуже пізнавально.

Підгорецький замок

Цукровий замок, Харківська область

У Харківській області, за годину їзди від Харкова, знаходиться дивовижна пам’ятка, відома як “Цукровий замок” – палацово-парковий комплекс Кеніга, створений на початку XIX століття. Цей білий палац у готичному стилі приваблює фотографів, любителів унікальної архітектури та просто романтиків.

Цукровий замок

Особливої привабливості цього місця надає його легенда. Кажуть, що дендропарк було збудовано цукрозаводчиком для своєї дружини. Навіть узимку в цьому парку росли квіти, щоб тішити його розкішну дружину. Однак вона захворіла і вирушила на лікування до моря, де почала роман із офіцером. Дізнавшись про зраду своєї дружини, чоловік установив у саду 6-тонний камінь, щоб вона завжди пам’ятала про свій тяжкий гріх. Прогулюючись старовинним маєтком, можна побачити цей камінь. Місцеві жителі вірять, що якщо доторкнутися до нього та побажати найзаповітніше, то бажання обов’язково здійсниться. На території маєтку також знаходиться дуб віком 600 років, який знає всі таємниці і те, що відбувалося тут насправді.

Аккерманська фортеця, Білгород-Дністровський, Одеська обл.

На скелястому мисі міста Білгород-Дністровський розташовується старовинна середньовічна фортеця. Її могутні стіни та вежі напрочуд добре збереглися. Кожна із 34 веж мала своє призначення: для оборони, житла чи зберігання продуктів. Особливий інтерес для відвідувачів представляє Цитадель із чотирма вражаючими вежами. Раніше тут знаходилися комендантський двір, міська скарбниця та пороховий склад.

Аккерманська фортеця

Аккерманська фортеця сьогодні є улюбленим місцем для туристів. Тут можна гуляти годинами, насолоджуватися видом на лиман та уявляти себе у минулому. Крім того, на території фортеці часто проводяться лицарські турніри та театралізовані вистави, що особливо тішить маленьких мандрівників.

Замок Радомишль, Радомишльський район, Житомирська обл.

У топі замків-красенів — і будинок у Радомишлі. Це єдиний у світі замок із нерукотворним фундаментом: він стоїть на гранітній скелі часів палеоліту.

Замок Радомишль

Хоча Радомишль має величний вигляд, насправді це не зовсім звичайний замок. У XVII столітті тут була папірня – фабрика з виробництва паперу. Сьогодні відвідувачам комплексу пропонується багато активностей. Ви можете пройти екскурсію та дізнатися про захоплюючу історію замку, побачити колекцію українських домашніх ікон у музеї, почути легенду про ченця-привида, який блукає залом старої папірні та читає молитви. Крім того, ви можете піднятися на дзвіницю і загадати своє бажання (кажуть, воно здійсниться). Також пропонується взяти участь у майстер-класі з виготовлення паперу та забрати з собою сувенір, зроблений власними руками.

На території замку та його околиць є все необхідне для відпочинку. На вас чекає прекрасний ландшафт, унікальні рослини, затишний магазинчик, пікнікові столики та річка. Тут ви зможете покататися на човнах, спробувати свої сили у стрільбі з арбалета, із задоволенням полювати на рибу, а взимку покататися на лижах та санках.

Замок Радомишль

Відвідування українських замків – це унікальний досвід, який дозволить вам відчути дух минулого, насолодитися красою історичних споруд та перейнятися багатством української культури.

ЧИТАТИ ЩЕ

Як досягти успіху: 10 надихаючих фільмів

Фільми про людей, які заробили мільйони, підкорили країни і досягли найвищих результатів у своїй справі. Ідеальне кіно для тих, хто шукає натхнення і потребує мотивації. Гра...

29 речей, які варто спробувати, щоб урізноманітнити секс

Коли йдеться про відносини, важлива їх частина – це експерименти та нові враження, які допомагають парам підтримувати пристрасть та інтерес один до одного. Секс –...

Фільми про осінь: 10 романтичних мелодрам

Романтичні мелодрами - жанр кіно, який ідеально личить осені. Ми підібрали для вас 10 романтичних мелодрам, які прикрасять ваші осінні вечори та зігріють краще за...

10 найкращих фільмів Скарлетт Йоханссон

Скарлетт Йоханссон — одна з найталановитіших та харизматичних акторок сучасності, чия кар'єра охоплює понад два десятиліття. З моменту свого дебюту вона зіграла в найрізноманітніших фільмах,...