10 замечательных анимационных фильмов

Часто вважається, що анімовані фільми націлені в основному на молодшу аудиторію, оскільки основні споживачі жанру – діти. І хоча значна частина ринку дійсно видає продукт для сімейного перегляду, існують також анімаційні фільми, створені для куди більш зрілої публіки. У жанрі анімаційного фільму можна знайти масу цікавих робіт.

Пробудження життя (2001, Річард Лінклейтер)

Мультфільм “Пробудження життя” показує нам молодого людини, що постійно перебуває як би в стані сновидіння. Він вступає в філософські розмови з різними людьми, розмови ці зачіпають масу цікавих тем, включаючи вільну волю і сенс життя.

Пісня моря (2014 року, Том Мур)

“Пісня моря” оповідає про брата і сестру, Бене та Сірші, яких відправляють жити до бабусі за місто після зникнення їх матері. Коли вони вирішують повернутися в свій старий будинок біля моря, Бен незабаром починає розуміти, що всі ті казки, що розповідала їм мати, зовсім не казки.

Залізобетон (2006, Майкл Аріас)

Сироти-безпритульники Білий і Чорний зовсім схожі один з одним, але вони обидва живуть в Місті Скарбів, і вважають його своїм. Коли туди прибувають підприємці з наміром знести місто і перетворити його в парк розваг, Чорний і Білий вирішують зупинити їх і стикаються з якудзою.

Гра розуму (2004, Масаакі Юаса)

Мультфільм “Гра розуму” розповідає історію дванадцятирічного Нісі, який мріє стати художником коміксів. Нісі закоханий в свою подругу дитинства і фантазує про те, як зізнається їй у коханні. Але він потрапляє у халепу з якудза і виявляється в потойбічному світі.

Який чудовий день (2012, Дон Херцфельд)

“Який чудовий день” розділений на три розділи і розповідає про палке-палиці-огуречик на ім’я Білл, який бореться з симптомами невідомого нейрологического захворювання.

Ілюзіоніст (2010, Сільвен Шоме)

Дія відбувається в 1959 році. Це анімаційна історія безробітного ілюзіоніста, який вирішує виїхати за кордон, щоб спробувати знайти роботу. Там він зустрічає молоду дівчину, яка переконана, що він справжній чарівник.

Відчайдушні пси (1982, Мартін Розен)

Роуф і Сніттер – дві собаки, які втекли з дослідницької лабораторії у Великобританії. Цей мультфільм підіймає такі питання, як жорстоке поводження з тваринами і дослідження на тваринах.

Ніч коротка, так що гуляй, дівчинка (2017, Масаакі Юаса)

Семпай і Чорнява дівчина вчаться в одному університеті, але він ніяк не вирішується зізнатися їй у коханні. Здається, що ніч в Кіото може їх зблизити, але він занадто нерішучий. В результаті вони потрапляють в низку неймовірних пригод.

Ернест і Селестина (2012, Стефан Обье, Венсан Патар, Бенжамін Реннер)

Ернест – великий ведмідь, який жадає творчої віддушини і пристойною їжі, а Селестина – маленька мишка, яка шукає спосіб перервати майбутню кар’єру в стоматології. Коли вони випадково зустрічаються і допомагають один одному, вони починають обережну дружбу і… злочинне життя. Фільм висувався на анімаційний Оскар.

Вежа (2016, Кейт Мейтленд)

Першого серпня 1966 року самотній бойовик Чарльз Уїтмен піднявся на ліфті на вершину вежі Техаського університету і відкрив вогонь. За дев’яносто шість хвилин, поки він тримав кампус в заручниках, шістнадцять осіб було вбито.