Том Генкс: 10 найкращих фільмів легендарного актора

Том Генкс – знаменитий актор, який прославився на весь світ своєю майстерністю вживання. Серед його досягнень варто відзначити два «Оскари», які він отримав поспіль, а ще три «Золоті глобуси». Крім акторської гри він пробував себе у ролі режисера та продюсера. А фільми за його участю приносили шалений дохід. У цій статті ми відзначимо 10 найскладніших і найнезвичайніших ролей, в які довелося перетворитися Тому Хенксу.

Злови мене, якщо зможеш (2002)

Жалюгідний слідчий, який за роки роботи так нічого й не досяг. Його повністю затьмарює сміливий та яскравий персонаж Леонардо ді Капріо. Але чи справді поліцейський є невдахою? Адже він зберігає здатність розбиратися в людях, та й роботу виконує не так вже й погано. Том чудово зумів перетворитися на непростого персонажа, показавши його неоднозначність. Актор зіграв у фільмі Стівена Спілберга, що відбувається досить часто. Ще критики зазначають, що взаємодія цього актора та режисера забезпечують картинам успіх.

Термінал (2004)

Багато людей думають, що зіграти драматичну роль набагато складніше, ніж комедійну. Але викликати у людей усмішку складніше, простіше спровокувати сльози. А що, якщо стоїть завдання, де треба спочатку смішити глядачів, а в кінці зворушити їх, так щоб вони розплакалися? І саме з нею впорався Хенкс у цьому фільмі. Цікаво те, що і в цій роботі відбувся успішний союз Тома та Стівена.

Ізгой (2000)

Цього разу актор мав перетворитися на людину, яка потрапила на безлюдний острів. Робінзон Круз у сучасному світі. Його персонаж не був готовий до такого повороту подій, а вижити за диких умов дуже непросто. За цю роль актор отримав “Золотий глобус“. Його переконлива гра не викликала у глядачів жодних сумнівів, а навпаки, змушувала співпереживати персонажу.

Зелена миля (1999)

Тут Том виконав роль, у якій найчастіше звикли бачити. Його персонаж – наглядач у в’язниці, незважаючи на свою професію, він вміє співчувати людям і часто бере турботи про інших, хоч і своїх проблем достатньо. Так одного дня у в’язницю потрапляє негр, він убив дитину, за що і належить відсидіти термін. Але злочинець здатний зцілювати людей, чим займається. Але чому людина, яка вчинила такий жахливий злочин, рятує життя інших? Доля персонажа розкривається через головного героя, якого зіграв Генкс. Варто зазначити, що фільм було знято за знаменитою книгою Стівена Кінга.

Хмарний атлас (2012)

Фільм, який отримав багато негативних відгуків, виявився надто складним для розуміння глядачів. Та й було багато несподіваних поворотів у сюжеті, все між собою перепліталося, що остаточно заплутало людей. У твір розповідається, як працює карма. Різні персонажі, якими складно судити, служать вони поганими чи хорошими людьми. До речі, Том Генкс зіграв у фільмі шість різних ролей, кожну актор виконав на 100 відсотків. Ідеальни фільм для відпочинку.

Війна Чарлі Вілсона (2007)

Том Генкс виконав головну роль, зігравши Чарлі Вілсона, якому відтепер доводиться крутитися в політичному колі. Життя героя повністю змінилося. Забувши свої спокійні будні, Чарлі стає конгресменом. Тепер йому належить багато в чому розібратися і надати підтримку простим людям, що потрапили в біду. У Тома стояло завдання: передати складний внутрішній стан героя і зміни, що поступово відбувалися. Якщо на початку персонажа нічого не хвилювала навколо нього, то до кінця фільму він став дбати про інших.

Аполлон 13 (1995)

Кінокартина знята на основі реальної події. Герой Генкса – космонавт, він має пройти сувору підготовку, щоб вирушити на Місяць. Пройшовши навчання, космонавти розпочинають свою подорож. Але чи все буде гладко під час польоту, з чим доведеться зіткнутися команді у космічному просторі?

Форрест Гамп (1994)

Дивовижна історія, що закружляла навколо простого і милого хлопця, який погано розумів, що взагалі відбувається. Тому необхідно було переконливо виконати роль цього простачка, та при цьому підтримувати комедійний настрій, який поступово змінюється на драму. За успішне виконання ролі актор одержав свій другий Оскар.

Врятувати рядового Райана (1998)

Події фільму розгорнулися під час виконання рятувальної операції, пов’язаної з одним солдатом. Генксу дісталася сильна роль командира загону, що зберігав спокій у будь-якій ситуації. Багато бійців уже думають, що їхній ватажок і не людина зовсім, адже як можна залишатися холоднокровним у центрі військових подій. Актор виконав роль так, що глядачі згодом зрозуміють, які переживання зберігав у собі герой.

Філадельфія (1993)

Після виходу фільму актор заслужено отримав свій перший «Оскар», адже роль була дуже непростою. Генкс зіграв адвоката, який є гомосексуалістом, але це не заважало йому працювати та спілкуватися з людьми. Але одного разу все змінилося, з’ясувалося, що він хворий на СНІД. Рідні, знайомі, колеги — всі від нього відвернулися та й на роботі одразу ж звільнили. Чоловік став ізгоєм у суспільстві, де місця йому вже нема. Він знає, що хвороба забирає його життя, ось тільки герой збирається боротися за право жити та бути нарівні з усіма.

У дев’яності роки вважалося, що люди, які хворіють на СНІД, є або наркоманами, або гомосексуалістами. Від цього ставилися до них як до якоїсь зарази. Але прем’єра фільму змусила суспільство переглянути ставлення до цієї проблеми. Не можна сказати, що все стало по-іншому, але явні поліпшення спостерігалися. А зумів досягти такого результату Том Генкс, який зіграв майстерно адвоката, який був при смерті.

Тепер будь-яку інформацію можна отримати з інтернету, тоді ж люди не мали нормального уявлення про гомосексуалістів. Вони й подумати не могли, що це така ж проста людина, яка не так і сильно відрізняється від них. І йому потрібна допомога, адже самому відстояти свої права складно. Щоб зіграти роль, Тому довелося поступово скидати 10 кілограмів, так він показував зміни у фізичному стані персонажа. Хоча фільм не користується особливою популярністю, роль Генкса так і залишиться однією з найкращих.

ЧИТАТИ ЩЕ

Що взяти в армію: список необхідних речей

В армії використовуюсь два рюкзаки. Один маленький – для щоденних задач. А другий – великий, в який влазять всі ваші речі під час переїзду. Переїзди...

Найкращі фільми про футбол

Ніщо не зрівняється з живими емоціями під час перегляду футбольного матчу. Але нерідко трапляється, що фільм про футбол – набагато цікавіший за саму гру. Саме...

Євро-2024: 11 цікавих фактів про чемпіонат

З 14 червня по 14 липня у Німеччині проходитиме 17-й чемпіонат Європи з футболу. У ньому візьмуть участь команди із 24 країн. Ми зібрали 11...

Дитячі фільми: 10 кращих картин

А ви знали, що дорослим також можна переглядати дитячі фільми? Адже вони повертають нас у дитинство, чарують здатностями дитячої уяви, вміють дати пораду чи просто...