Хоакин Феникс

Після появи на екранах фільму «Джокер» багато любителів кіно відзначали чудову гру актора Хоакіна Фенікса. Хоча й тим, кому стрічка не припала до душі, не вдалося розкритикувати артиста. Нагадаємо, під час підготовки рейтингу найкращих ролей ми оцінюємо не якість картини, а те, наскільки професійно спрацював виконавець. У найгіршому кіно майстер продемонструє свій талант, а у найвідомішому фільмі десятиліття якийсь артист може не розкритися.

Останнє твердження не можна зарахувати до Фенікса. Його ім’я по праву вважається гарантією хорошого кіно. Навіть якщо картина вас не вразить, акторська майстерність Хоакіна не залишить байдужим. Доречi, 29 жовтня актору виповнилося 48 рокiв.

Топ-10 ролей Хоакіна Фенікса

Померти в ім’я (1995)

Ключова роль у цій стрічці у красуні Ніколь Кідман. Вона грає дівчину, яка зробить будь-яку підлість для досягнення своєї мети. Однак молоденький, незграбний Хоакін викликає у глядача почуття співчуття та ніжності одночасно. Героїня Кідман починає затягувати його для реалізації своїх небезпечних ідей, у результаті різницю між хитрою спокусницею і тендітним юнаком стають особливо помітними. Героя Фенікса не можна вважати безпорадною людиною, але коли історія розгортається все швидше, саме так вона і виглядає.

Солдати Буффало (2001)

І знову молодий Хоакін, але з зовсім іншим характером. Розв’язний, заповзятливий любитель легкої наживи, який кожного обведе навколо пальця. Дія фільму відбувається на німецькій військовій базі наприкінці холодної війни. Процвітають усі найжахливіші вади людства, а персонаж Фенікса почувається чудово, використовуючи ситуацію на свою користь. Але історія дуже сумна, в ній знайшлося місце не тільки розповіді про розпусту та пристрасть до наркотиків.

Брати Сістерс (2018)

Незвичайний фільм від француза Жака Одіара зажадав особливих героїв. Акторський склад зібрався найцікавіший – Джейк Джілленхол та Джон С. Райлі. Хоакін виконав роль несерйозного, безрозсудного і водночас чарівного юнака. Таким Фенікс постав у фільмі про братів, які шукають свій шлях.

Ймовірно, Хоакіну ближче активні кіногерої, які перебувають у схвильованому стані, коли рівень адреналіну зашкалює. Адже шалені особи йому вдаються особливо добре.

Тебе ніколи тут не було (2017)

У цій стрічці герой Хоакіна мовчазний і беземоційний, але це не завадило показати його характер. Подібні ролі є у фільмографії легенд – Роберта Де Ніро та Джека Ніколсона. Це зміг зробити і Фенікс.

Найманець виконує непрості місії зі звільнення викрадених людей, при цьому розуміється з негідниками. Але завдання про зникнення дівчинки ставить його в глухий кут.

За цю роль Хоакін одержав приз Канського кінофестивалю.

Не хвилюйся, він далеко не піде (2018)

Ролі інвалідів складні психологічно, вони вимагають від виконавця повної віддачі та уваги. Змінюються не лише жести та мова, а й міміка.

Режисер Гас Ван Сент – майстер, який і сумну історію розповість так, що глядачі зазнають усієї палітри почуттів — і смуток, і радість, і гнів, і захоплення. Герой Хоакіна намагається подолати травму фізичну та моральну. Він вибрав свій шлях і шукає веселощів у непростій ситуації.

Вона (2013)

З розвитком технологій роман зі штучним інтелектом більше не здається фантастичною історією, чи не так? Герой Хоакіна закоханий в додаток, що самонавчається, який володіє лише голосом (озвучувала програму Скарлетт Йоханссон, але тим не менш). Він скрізь із «улюбленою», їхній роман для нього абсолютно реальний. Радісний, романтично налаштований Фенікс – рідкість у фільмах, тому варто побачити цю незвичайну стрічку.

Переступити межу (2005)

Хтось скаже, що були й підходящі претенденти, щоб втілити образ Джонні Кеша. Фенікс не має повної подібності з легендарним виконавцем. Але чудове виконання пісень під час зйомок (Хоакін навчився грати на гітарі та співав сам) та акторську майстерність — усе це зробило стрічку Джеймса Менголда перлиною світового кінематографа. Фенікса цю роль вибрав сам Кеш.

Як результат, актор був номінований на Оскар, забрав Золотий глобус та Греммі.

Гладіатор (2000)

Варто уточнити, чому дана картина опинилася у рейтингу на високому місці. Причина не в номінаціях на престижні премії Хоакіна.

У реслінгу (постановкове шоу, де учасники реалістично демонструють бойові сцени, хоча переможців визначено до початку) існує термін heel (погані хлопці). Позитивних хлопців називають «face», зазвичай глядачі підтримують їх та освистують кила.

Але час іде, публіка більше не вболіває за добрих хлопців. Адже face – це нудно, цікавіше бути лихим поганим. Найбільш цікавим варіантом хіла є chicken shit heel. Це по-справжньому мерзенний хлопець. Його глядачі ненавидять усім серцем.

Фенікс у фільмі “Гладіатор” – приклад такого поганого. Після цієї картини багатьом було складно позбутися післясмаку.

Персонаж Хоакіна – бридкий, неприємний – хто не бажав, щоб його вбили?

Звичайно, це не найскладніша роль Фенікса. Але важливим є не спектр акторських фішок, які були задіяні, а той бридкий персонаж, образ якого він чудово зумів показати.

Майстер (2012)

Деякі глядачі не зовсім зрозуміли сюжет картини, але високо оцінили акторську гру Хоакіна. Він з’явився у ролі солдата, який повернувся додому після війни. Чоловік страждає на порушення психіки. Він знайомиться з керівником релігійного руху (Хоффман), який починає перевіряти у ньому психологічні практики. У фільмі показана їхня поїздка по штатах, залучення чергових послідовників до організації.

Стрічка не зуміла виправдати витрати, але здобула безліч нагород. Наприклад, Фенікс отримав приз Венеціанського фестивалю, був номінований на Золотий глобус і Оскар.

Джокер (2019)

Цю роль глядачі та критики визнали справжнім діамантом кар’єри Фенікса. Стрічка виявилася сильною та вражаючою. Картина, знята за коміксами, вперше удостоїлася нагороди Венеціанського кінофестивалю. Звичайно, цього не сталося б без приголомшливої ​​роботи Хоакіна.

Були й глядачі, які назвали фільм «абсолютно стандартним кіно із заїждженими кліше». Але навіть вони не висловлювали критики щодо Фенікса.

До нього в ролі Джокера ми бачили Джека Ніколсона та Хіта Леджера. Але Хоакін, як чудовий актор, зумів показати публіці культовий образ у абсолютно іншому розрізі, застосовуючи нові цікаві прийоми.