10 фільмів, в яких прекрасно відображається східна мудрість

Мабуть, кожна людина має особистий список глибоких фільмів. Утім, поп-культура диктує певні обмеження, тому багато шедеврів залишаються невідомими. Зокрема, мова йде про картини, навіяні стародавньою філософією Сходу, де мудрість – невід’ємна частина життя і світогляду.

Жодним менше (1999)

У фільмі розповідається про життя сільської школи в Китаї. Для 13-річної дівчинки доля приготувала непросте завдання. Вона погодилась замінювати шкільного вчителя Гао протягом місяця. За свою роботу юнка отримуватиме 50 юанів. А також додатково за домовленістю з учителем 10 юанів, якщо жодна дитина не покине школу до повернення Гао.

Тигр підкрадається, дракон ховається (2000)

Красива казка про те, як легендарний майстер бойових мистецтв Лі Мубай вирушає на пошуки вкраденого таємними зловмисниками магічного меча із зеленої сталі. Картина знята в жанрі китайського бойового фентезі з усіма його особливостями. У боротьбі Лі Мубайя з давнім супротивником на глядача чекають летючі майстри кунг-фу і витончено зрежисовані сцени битв.

Самотня поїздка за тисячі миль (2005)

Старий японець на ім’я Такада посварився зі своїм сином багато років тому. Тепер син тяжко хворий, але як і раніше не готовий примиритися з батьком. Щоб виправити старі помилки, Такада береться завершити справу, якою займався син, коли був здоровий.

Не знаючи мови, нічого не розуміючи ні в зйомці, ні в опері, він відправляється в Китай зняти для сина ту саму оперу – «Самотня поїздка за тисячі миль», заради якої син хотів відправитися в Китай в наступному році.

 

Сім самураїв (1954)

Події розгортаються в Японії у далекому 16-му сторіччі. Феодальна держава поринула у темні часи. Банди розбійників здійснювали свої грабіжницькі набіги, впевнені у своїй безкарності. Японське село потерпає від нашестя бандитів і для захисту наймає самураїв.

Відважні воїни погодилися допомогти селянам впоратись з бандою за незначну винагороду. Керує і навчає команду з семи чоловік досвідчений Камбей Сімада. Разом вони налаштовані дати серйозну відсіч противнику.

 

Будинок літаючих кинджалів (2004)

Неймовірно красивий фільм у якому і прекрасні пейзажі, і музика, яка проникає в саме серце, розповідає про таємного агента імператорської поліції, який полює за лідерами повстанського руху. Для цього він втирається в довіру дочки лідера бунтівників і сам же потрапляє в пастку. Один з фільмів, що зображають «заборонену» любов і показують, як це почуття здатне губити життя.

Душ (1999)

Основними інтонаціями фільму є теплий гумор і драматизм історії, яка великою мірою розгортається в громадській лазні. У ній панує особлива атмосфера і здійснюється століттями усталений ритуал обмивання. Це замкнутий світ, який протиставляється цинічності зовнішнього сучасного світу. Адже часто він буває поспішним і поверхневим.

 

«Маскарад» (2012)

Красиве корейське кіно з чудовими костюмами і відмінно поставленими кадрами розповідає про короля Кван Хе, який керував царством протягом восьми років. Однак у нього з’явилися підозри, що хтось із придворного оточення задумав скинути його з престолу.

Щоб убезпечити своє життя король наказує своєму раднику знайти двійника, який зміг би підмінити його на троні. Радник знаходить потрібну людину – блазня Ха Суна, який виступає в непристойних спектаклях. Це вистава змінить не тільки життя правителя і блазня, але і всього королівства.

Токійська повість (1953)

Літня подружня пара вирішує відвідати своїх дітей, які живуть в Токіо. Сина, який став доктором, і доньку, що відкрила свій салон краси. Але діти дуже зайняті, щоб займатися з батьками. У них свої турботи: потрібно працювати, виживати, думати про майбутнє. Тому вони відправляють батьків на курорт.

Фільм розповідає про взаємовідносини трьох поколінь без надриву і особливої ​​гіркоти. Ми бачимо трохи сумний, але здоровий і спокійний погляд на речі, які люди не мають сили змінити.

Порожній будинок (2004)

У самотнього мотоцикліста Те Сука доволі своєрідний спосіб життя. Він живе у різних будинках до тих пір поки не повертаються господарі. Для того, щоб зрозуміти, які з будинків пустують він придумав дуже простий і ефективний спосіб.

Те Сук розклеює рекламні брошури на двері будинків і квартир, закриваючи ними замкові щілини. Пізніше він повертається для того, щоб перевірити, які оголошення зняті, а які до цих пір висять. Ось таким чином він і знаходить собі прихисток на певний період.

Повість про Хатіко (1987)

До сліз зворушлива історія пса на ім’я Хатіко, мабуть, відома кожному в американському варіанті. Проте спочатку вона була знята в Японії про японську собаку породи акіта. І знята, мабуть, більш проникливо, ніж американський рімейк.

ЧИТАТИ ЩЕ

10 найкращих фільмів Скарлетт Йоханссон

Скарлетт Йоханссон — одна з найталановитіших та харизматичних акторок сучасності, чия кар'єра охоплює понад два десятиліття. З моменту свого дебюту вона зіграла в найрізноманітніших фільмах,...

10 кращих сортів кави: вишукані аромати і смаки

Кава – це чудовий напій, який поєднує мільйони людей у всьому світі своїм ароматом та насиченим смаком. Існує величезна різноманітність сортів кави, кожен з яких...

Найкраща музика для тренувань: Налаштуй свій ритм для успіху

Тренування — це не лише фізичне, а й ментальне зусилля. Одним із ключових елементів, який може вплинути на вашу енергію та мотивацію під час тренувань,...

Лілі Коллінз: 5 сміливих ролей актриси до “Емілі у Парижі”

Чарівна та елегантна Лілі Коллінз - дочка відомого рок-музиканта Філа Коллінза й напрочуд цікава акторка. Починаючи з епізодів серіалів, адаптацій казок та романтичних комедій, вона...