Французькі комедії

Французьке кіно відоме своїм реалістичним підходом до зйомок. Режисери прагнуть створити атмосферу автентичності та передати природність людських взаємодій. Вони часто використовують натуральне освітлення, непрофесійних акторів та мало стилізовані декорації, щоб досягти більш реалістичного ефекту.

В останні роки можна спостерігати появу нових талантів, а також співпрацю з досвідченими та впізнаваними акторами. Французькі актори мають здатність передати емоції та створити глибокі та багатогранні персонажі, що надає фільмам особливої привабливості.

Деякі французькі режисери останніх років експериментують зі стилем та формою кінематографічної мови. Вони грають із порушенням хронологічної послідовності, використанням нелінійної структури та нестандартними кадруваннями, щоб створити особливу естетику та вплив на глядача.

Французькі режисери мають свободу вибору тем та експериментування зі своїми ідеями. Це дозволяє створювати фільми, що відрізняються оригінальністю та інтелектуальним підходом до мистецтва кіно.

Найкращі французькі комедії останніх років

Нічого собі канікули!

Франція, романтична комедія, 2018

Бен і Маріон, обоє за тридцять, живуть у Парижі. Якби не додаток для онлайн-знайомств Tinder, вони, мабуть, ніколи б не зустрілися. Однак алгоритм програми визначив їхню сумісність, і перше побачення пройшло чудово. Піддавшись чаклунству першого погляду, вони вирушають разом у відпустку до Болгарії, де стикаються з різними уявленнями про те, як має виглядати ідеальна відпустка.

Сценарій до фільму був написаний режисером Патріком Касіром та виконавицею головної ролі, а також його партнеркою по життю, Каміль Шаму, ґрунтуючись на власному досвіді.

Рейтинг: IMDb 5.9

Спробуй підкати

Франція, Бельгія, романтична комедія, 2018

Джоселін, відомий жінками своїми методами спокуси, використовує будь-які трюки, щоб підкорити їхні серця. Він навіть вдає інваліда, щоб привернути увагу красуні Джулі. Але коли Джулі вирішує познайомити його зі своєю сестрою Флоранс, яка насправді пересувається на колясці, йому доводиться викручуватися та розрулювати свою власну брехню.

Ця комедія “Флірт на підтримку” стала дебютною режисерською роботою актора Франка Дюбоска і виявилася успішною.

Рейтинг: IMDb 6.5

Містер Штайн йде в онлайн

Австрія, Франція, Бельгія, Німеччина, комедія, 2017

75-річний П’єр, виконаний неповторним П’єром Рішаром, відкриває для себе комп’ютер і знайомиться з онлайн-сайтами знайомств. Під вигаданим ім’ям Алекс він заводить знайомство з гарною Флорою. Чарівним чином старий буркун перетворюється на людину, яку знову охоплює бажання, бадьорість і жага до пригод. Але постає проблема: дівчина хоче побачитися з ним особисто.

Цей фільм став дебютом у великому кіно для актора Яніса Лесперта, котрий зіграв роль Алекса.

Рейтинг: IMDb 6.4

Щасливі невдахи

Бельгія, Франція, драма, комедія, спорт, 2018

Середній віком француз на ім’я Бертран втрачає роботу. Замість того, щоб заглибитись у депресію, колишній продавець меблів вирішує створити команду плавців із людей зі схожою долею. Тренуючись старанно, команда прагне взяти участь у світовому чемпіонаті, щоб довести всьому світу, що вони ще можуть досягти великих результатів.

Перед зйомками акторам довелося тренуватися з Джулією Фабр, хореографом жіночої збірної із синхронного плавання, яка представляла Олімпійські ігри.

Рейтинг: IMDb 7.0

Плейбой під прикриттям

Франція, бойовик, комедія, кримінал, 2018

Нікі Ларсон – майстерний приватний детектив, здатний легко розплутувати найскладніші справи. Його нове завдання – повернути викрадений аромат “Купідона”, який робить будь-кого, хто його використовує, чарівним… Але для цього Ніку доведеться працювати під прикриттям.

Для занурення у світ Ніккі Ларсона творці фільму вивчили 144 епізоди анімаційного серіалу та перечитали 37 томів манги “Міський мисливець” японського автора Ходжо Цукаса.

Рейтинг: IMDb 6.5

Superалібі

Франція, комедія, 2017

У Грега з’явилася геніальна ідея: запустити сервіс, який надає алібі своїм клієнтам. Стартап alibi.com допомагає “відмазати” футбольних уболівальників, яким терміново потрібно переглянути черговий матч, а також батьків, які бажають насолодитися самотністю. Очевидно, що зрадники також звертаються за допомогою, щоб приховати свою невірність. До таких клієнтів входить Жерар – майбутній тесть Грега, ставлячи їх у непросте становище.

Подібні сервіси справді існують. Режисер та автор ідеї Філіп Лашо хотів підкреслити їхню аморальність та неприйнятність.

Рейтинг: IMDb 6.5

Святковий переполох

Бельгія, Канада, Франція, драма, мелодрама, комедія, 2017

За тридцять років Макс організував сотні вечірок і звик до ексцентричних ідей клієнтів, безтурботного персоналу та підрядників, які не дотримуються термінів. Його нове випробування – організація весільної урочистості П’єра та Олени у середньовічному замку. Як завжди, Макс набрав команду офіціантів, кухарів, орендував фотографа, декоратора та оркестр. Загалом він подбав про все, щоб свято пройшло успішно. Однак непередбачені обставини та несподівані сюрпризи напередодні заходу загрожують перетворитись на повний хаос.

Зйомки фільму проходили в замку Куранс, побудованому в XVII столітті та розташованому за 50 кілометрів від Парижа.

Рейтинг: IMDb 6.8

Серцеїд

Франція, Бельгія, комедія, мелодрама, історія, 2018

Елізабет – прямолінійна, серйозна та чесна жінка. Наречений її сестри, капітан Невілл, є боягузом і брехуном. Як так сталося, що Полін обрала саме його? Тим часом Невіл відправляє служити в Австрію, і він навіть не замислюється про те, щоб написати своїй коханій. Тому Елізабет вирішує робити це від його імені, щоб не засмучувати почуття своєї сестри. Незабаром вона “поховала” свого лиходія, а він несподівано повертається додому цілим і неушкодженим.

Роль Невілла спеціально створена для власника оскару Жана Дюжардена. Актор також зробив свій внесок у розробку персонажа в процесі написання сценарію та зйомок.

Рейтинг: IMDb 6.4

Завуаліруй це

Франція, комедія, 2017

Арман та Лейла – закохана пара з Парижа. Вони мріють вирушити до Нью-Йорка, щоб пройти стажування в ООН. Однак Махмуд, старший брат Лейли, повертається з Ємену після довгої відсутності. Він радикально змінився і чинить опір відносинам своєї сестри. Щоб знову побачити Лейлу, Арман вигадує хитромудрий план: він одягає хіджаб і видає себе за Шахерезаду, з’являючись у будинку Лейли. Однак благочестива та релігійна Лейла не залишить Махмуда байдужим.

У перекладі з французької оригінальна назва фільму звучить “Шукайте жінку”.

Рейтинг: IMDb 6.3

Від сім’ї не втечеш

Франція, комедія, 2018

Валентин та Констанція – пара модних дизайнерів, які готуються до відкриття своєї виставки. Щоб вписатися у вище паризьке суспільство, Валентин бреше про своє походження з робітничої родини. Однак поява його матері, брата та невістки з села в день відкриття призводить до непередбачуваних наслідків, включаючи втрату пам’яті за останні 20 років.

Французький комік Денні Бун, який виступає в якості актора, режисера і сценариста фільму, зізнався, що на початку своєї кар’єри йому було порадено приховати своє провінційне походження та позбутися акценту.

Рейтинг: IMDb 5.7