Самые дорогие картины

Мистецтво чіпляє душу, око та гаманець. Картини світового рівня залучають поціновувачів, колекціонерів та представників творчих професій з усіх куточків планети настільки, що деякі з них готові віддати шалені суми за відомі арт-об’єкти. Яка ж ціна мистецтва?

«Дієго і я» Фріда Кало

Одним із прикладів дорогих робіт вважається автопортрет, який написала відома художниця Фріда Кало. Створено твір на честь романтичних почуттів двох натхненних художників. Через деякий час картину оцінили майже $40 мільйонів, за які її придбали на аукціоні восени 2021-го року. Наразі це найвища за ціною робота серед усіх аукціонів світу.

«Диего и я» Фрида Кало

«Спаситель світу» Леонардо да Вінчі

Наприкінці 50-х років минулого століття за цю картину отримали низьку оплату – не більше $60 через те, що зображення вважалося копією. Але минули довгі роки, а картина, яка знаходилася в колекції з двома десятками подібними до неї, продалася не менш ніж за $450 мільйонів за допомогою аукціону Christie’s! Цікаво й те, що її справжність досі під питанням, проте ціна невпинно продовжує зростати.

«Спаситель мира» Леонардо да Винчи

«Алжирські жінки» Пабло Пікассо

«Алжирські жінки», автором яких є сам Пікассо, тривалий час були найдорожчим витвором мистецтва в аукціонному середовищі. У тому ж аукціоні, що і «Спаситель світу» Леонардо да Вінчі, картина продалася у 2015 році майже за $180 мільйонів.

«Алжирские женщины» Пабло Пикассо

«Оголена, що лежить» Амедео Модільяні

Творець з Італії на початку XX століття за допомогою своєї картини ввів людей у ​​стан шоку. До 2015-го року витвір мистецтва продали в США за більш ніж $170 мільйонів покупцю, який раніше працював водієм таксі, а нині є інвестором та поціновувачем прекрасного.

Самые дорогие картины

«Три нариси до портрета Люсьєна Фрейда» Френсіс Бекон

Ці три нариси Френсіс Бекон малював з іншого художника на ім’я Люсьєн Фрейд. Усі портрети восени 2013-го року викупила людина, яка вирішила залишитися інкогніто за $140 мільйонів.

«Три наброска к портрету Люсьена Фрейда» Фрэнсис Бэкон

«Крик» Едвард Мунк

Майже за 120 мільйонів доларів купили знамениту картину «Крік». Від таких високих цін мимоволі постає питання: чому багато хто готовий платити такі великі суми за роботи творчих ремісників? Відповідь полягає у почутті безпеки та влади, які обнадіюють людей на фінансове зростання чи стабільність. Про це згадував Карл Арнольд – господар аукціону.

«Крик» Эдвард Мунк

«Дівчина з кошиком квітів» Пабло Пікассо

У світі є 10 найдорожчих картин, серед яких є картина Пабло Пікассо. Твір мистецтва якийсь час знаходився у знаменитої родини Рокфеллерів, але у 2018 році її продали за $11 мільйонів. Ця картина, написана в Парижі, увійшла до десятки найдорожчих полотен на планеті, які лише виставлялися на аукціонах. Вона була в колекції Рокфеллерів і була продана в 2018 році в аукціонному будинку Christie’s в Нью-Йорку за $115 мільйонів.

«Девушка с корзиной цветов» Пабло Пикассо

«Стога сіна» Клод Моне

Картина “Стога сіна” під авторством французького діяча-імпресіоніста Моне була продана за $110 мільйонів. Твір увійшов до ТОП-30 найцінніших полотен у всьому світі. Після написання серії з 25-ти полотен на початку 90-х років XIX століття роботи розділилися на дві частини: 17 картин перейшли в музеї, а частина, що залишилася, послужила поповненням для приватних колекцій.

«Стога сена» Клод Моне

«Оголена, зелене листя та бюст» Пабло Пікассо

Знову робота Пабло Пікассо. Ця картина відрізняється від інших: по-перше, художник написав її за добу, а по-друге, гола дівчина, яку він зобразив на полотні – його кохана Марія-Тереза ​​Вальтер. У підсумку до 2010 року картину продали за $106, 5, мільйонів невідомому.

«Обнаженная, зеленые листья и бюст» Пабло Пикассо

«Людина, яка вказує» Альберто Джакометті

Робота «Людина, яка вказує» визнана найдорожчою. Знаменита скульптура швейцарського художника Альберто Джакометті у 2018 році продалася за неймовірну суму грошей: більш ніж $140 мільйонів.

«Указующий человек» Альберто Джакометти

Ще одна не менш відома робота Джакометті називається «Людина, яка крокує I». Скульптура була оцінена на Sotheby’s $104 мільйона. Бронзову статую продали у 2010-му році.

Шагающий человек I

«Кролик» Джефф Кунс

У далекому 1986 році ця скульптура у вигляді кролика вразила багатьох людей. Зроблена з нержавіючої сталі, висотою 1 метр і 4 см, фігура продалася на американському аукціоні за $91 мільйон. Тепер ця робота є найціннішою для скульптора, що нині живе.

«Кролик» Джефф Кунс

«Соборна площа. Мілан» Герхард Ріхтер

Герхард Ріхтер – один із найбільш затребуваних у сучасності художників із Німеччини. В інтерв’ю для видання Der Spiegel Генріх поділився, що цінність та актуальність у мистецтві – не пов’язані одне з одним поняття. Через величезні ціни між цими даними і існує така прірва. Картина самого Ріхтера в 2013-му оцінена в $37 мільйонів.

«Соборная площадь. Милан» Герхард Рихтер

«Акула у формальдегіді» Дем’єн Герст

Англійський діяч мистецтва на ім’я Дем’єн Герст вважається найбагатшим художником на планеті. У своїх роботах він пов’язує між собою науку, медицину, духовні знання та технології воєдино. Одним із подібних прикладів його творчості є череп з діамантами, де автор звертається до екзистенційних питань. За підрахунками за 2020 рік у художника налічувалося близько $384 мільйонів.

«Акула в формальдегиде» Дэмьен Херст