Серіали жахи: 10 фільмів, що позбавлять вас сну

Десятка ефектних серіалів-жахів останніх років, які зібрали високі відгуки від глядачів і критиків.

Привиди будинку на пагорбі

Серіал присвячено загадковому особняку, який оминають стороною навіть найсміливіші. Колись у ньому жила заможна родина, яка хотіла усамітнитись в тиші після галасливого міста. Проте в цьому домі відбулися містичні події, в результаті яких усі померли. Після цього особняк обзавівся поганою славою. Кілька людей намагалися в ньому оселитися, але після перших очей у жаху тікали звідти. Кожен із них після цього розповідав, що в цьому будинку живе якесь неземне створіння.

Режисером фільму виступив Майк Флэнеган (“Уїджі. Прокляття дошки диявола”, “Гра Джеральда”). Патріарх світу жахів Стівен Кінг назвав цей серіал “майже геніальним”. А на IMDb стрічка отримала значні 9,1 бала.

Перекази

Серіал створено у форматі антології – кожен епізод розповідав нову історію з іншими персонажами. Фільм переповнений спаленими відьмами, кілерами з киркою в кровожерливих руках, душогубами-невидимками, вампірами-аристократами і лікарями-вбивцями. У багатьох сюжетах цього серіалу важко розрізнити, де закінчується вигадка і починається  правда.

Виконавчим продюсером картини виступила Гейл Енн Херд, яка до цього працювала над “Ходячими мерцями” і франшизою “Термінатор”.

Сирена

Фільм переносить глядача в невелике американське містечко біля моря, яке називається Брістоль-Коув. Практично всі його місцеві жителі займаються рибальством. Серед них ходить легенда про сирен – підводних жительок, які виглядають, як звичайні жінки. Виявляється, що ця легенда не така вже й далека від реальності. Спокійне і розмірене життя рибалок кардинально змінюється після того, як серед них з’являється жінка, яка веде себе досить дивно. Вона виявляється мешканкою моря, яка прийшла помститися хтивим рибалкам.

Нульовий канал

Серіал складається з кількох зв’язаних між собою сюжетів. В одному з них психолог розслідує, як популярне телешоу могло вплинути не масове зникнення дітей у маленькому містечку. В іншому, жінка потрапляє в нескінченний будинок, з якого неможливо вибратися. У третьому, сестри Зої і Еліс опиняються в місті, де відбуваються страшні події. А в четвертому, молодята знаходять у підвалі загадкові двері, через які лунають секрети, які вони так ретельно приховували один від одного.

Критики відзначили, що цей серіал пробуджує дитячі страхи. Його творцем виступив Нік Антоска, відомий за серіалом “Ганнібал”.

Судна ніч

Антиутопічний серіал розповідає про події 2022 року. Американський уряд вводить правило, що дозволяє людям протягом однієї ночі (12 годин) виплеснути весь накопичений гнів. Ніякі закони протягом цього часу не діють. Багато хто використовує таку можливість, щоб убити своїх ворогів, адже за це не передбачено жодного покарання. У центрі сюжету серіалу вопинявляється група людей з різних соціальних рівнів. Кожен із них намагається вижити протягом цієї страшної ночі.

Злі речі

Фільм показує кілька сюжетів з паранормальними явищами, в основі яких, за словами творців серіалу, лежать реальні історії. В центрі кожної історії знаходиться предмет, наділений надприродною силою. В одній серії пара молодих людей знімає на камеру містичних істот, які проникають до них у спальню. В інший, хлопець зустрічає загадковий годинник, який відраховує час назад. А в третій, чоловік будить надприродні сили за допомогою записів, які знаходить на горищі.

Касл-Рок

Один із найбільш обговорюваних серіалів-жахів 2018 року розповідає про маленьке вигадане містечко Касл-Рок (штат Мен). Його жителі зберігають безліч страшних таємниць. Містичні події відбуваються тут з жахливою регулярністю. Одні місцеві жителі вважають, що причиною всіх цих бід стали їхні гріхи, а інші списують все на банальний збіг обставин. Проте більшість упевнена, що природа цих нещасть приходить від надприродних сил.

В основу сценарію серіалу покладені сюжети з романів Стівена Кінга “Воно”, “Долорес Клейборн”, “Потрібні речі”, “Ловець снів”, “Нічна зміна”, “Зелена миля”, “Мізері”, “Сяйво”, “Чотири сезони” та інших. Одним із сценаристів і продюсерів картини виступив Дж. Дж. Абрамс (“Зоряний шлях”, “Зоряні війни: Пробудження сили” і “Зоряні війни. Епізод IX”).

Ізгой

Фільм присвячено хлопцю на ім’я Кайл Барнс, який одержимий потойбічними силами. Преподобний Андерсон проводить над ним обряд екзорцизму, намагаючись повернути Кайла до нормального життя. Творцем серіалу є Роберт Кіркман (“Ходячі мерці”).

За стінами

Французький серіал розповідає про дівчину на ім’я Ліза, яка переживає фінансові труднощі. Несподівано вона отримує у спадок від невідомого чоловіка величезний занедбаний будинок. Однак перша ж ніч, проведена в цьому місці, обертається для головної героїні справжнім кошмаром. Перебуваючи в цьому будинку, вона постійно чує якийсь дивний шум, а за однією зі стін вона знаходить двері в лабіринт.

Надприродне

Один із найтриваліших серіалів-жахів, який успішно пережив вже 14 сезонів. Він розповідає про двох братів Вінчестерів, які подорожують по США, полюючи за нечисть. Сюжети про паранормальні явища, з якими вони стикаються, засновані на легендах і фольклорі. Фільм полюбився глядачам по всьому світу завдяки своїй легкості, гумору, а також персонажам зі світу фентезі.

+