Тема сексу – бездонне джерело натхнення, незмінно приваблювала сценаристів. Вершина майстерності – зняти еротичні сцени так, щоб вони не відштовхували, а притягували, манили красою любовних відносин. Як правило, кіношні рейтинги формують критики, але ця добірка особлива – її склав психолог. Науковий погляд на фільми відрізняється від обивательського, так що широко відомих картин в списку не знайти. Зате кожна кінострічка по-своєму цікава.

Цей Топ-12 може стати відмінним посібником для розвитку внутрішньої свободи і сексуальності.

«Коханець» (1991)

Відкриває рейтинг чуттєва картина, знята за мотивами роману Маргеріт Дюрас. Ведеться розповідь про трепетною і палкого кохання, що народжується всупереч соціальним нормам і класовим заборонам. Зайвого сентименталізму тут годі й шукати, але все знято красиво і делікатно.

Події розвиваються в колоніальному В’єтнамі, де живе зубожіла сім’я французів з п’ятнадцятирічної дочкою. Одного разу дівчинка повертається після канікул в свій пансіон і на поромі зустрічає красивого і багатого китайця. Він справляє враження, підвозить дівчину до пансіону. Почуття спалахує майже миттєво і скоро вони стають коханцями.

Шлюб між ними неможливий через соціальної і культурної прірви. Плюс китаєць заручений з жінкою, яка дорівнює йому по положенню в суспільстві. Пара знає, що майбутнього у них немає. Вони самі намагаються переконати себе в необхідності розлучитися. У фіналі він одружується, вона повертається на батьківщину. А через роки вона отримає лист з його зізнаннями у вічній любові.

«Мрійники» (2003)

Камерна еротична драма за романами Гілберта Адер просякнута духом сексуальної революції. З цією картиною дебютувала Єва Грін. Фільм соковитий, відвертий, емоційний і епатажний. За сюжетом американець Метью приїжджає до Франції за програмою студентського обміну. Він часто ходить в кіно, де зустрічає однолітків Ізабель і Тео.

Вони здаються родичами, але при ближчому знайомстві зрозуміло, що зв’язок французів межує з інцестом. Утрьох студенти створюють свій світ, повний сексу, психології та кіно.

«Мій кращий коханець» (2005)

Американська драматична комедія, що оповідає про зв’язок Рафі і Девіда. У них помітна різниця у віці, що дуже бентежить Рафі. Своїми думками вона ділиться з психотерапевтом Лізою. Лікар радить віддатися захопленню і отримати задоволення. Після вона змінює свою думку, коли дізнається, що Рафі зустрічається з її сином.

Вийшла чесна, сильна і відверта картина про реальне життя з тонкими нотами психотерапії.

«Сексуальні хроніки французької сім’ї» (2012)

Фільм про родину Клер і Ерве. Вони присвятили життя вихованню трьох дітей. Це справжні пуритани, які до пори до часу уникають сексуального виховання нащадків. Все змінюється після скандалу з сином. Той знаходиться на межі виключення зі школи, так як його застали в шкільній класі, що задовольняє себе і знімають процес на камеру телефону. Тепер батькам доводиться відкрито вирішувати тему сексуального виховання і виносити на обговорення інтимне життя кожного члена сім’ї.

У картині багато сексу, відвертих і незручних сцен, які допомагають показати характери героїв і реалізувати їх сексуальність.

«З широко закритими очима» (1999)

Художній фільм Стенлі Кубрика, який став фіналом у відносинах Тома Круза і Ніколь Кідман. Журналісти порахували основною причиною розриву вживання акторів у ролі втомлених від життя подружжя.

Успішний лікар і зразковий сім’янин Білл Харфорд щасливий зі своєю вірною дружиною Еліс. Раптово улюблена визнається, що мріє про близькість з іншою людиною. Ці слова стають шоком для Білла, але шок межує з сексуальним збудженням. Плавно подружжя йдуть до самопізнання один одного.

Картина однозначно дарує емоції, але не завжди позитивні.

«Непристойна пропозиція» (1993)

Картина, після якої питання виникають в будь-якій парі. Причому, як до партнера, так і до себе. Це незручна, непристойна і дуже красива картина з відкритим фіналом.

За сюжетом сімейна пара Девіда і Дайани Мерфі прибуває в Лас-Вегас. Молоді люди по вуха закохані одне в одного і горять ідеєю побудувати спільний дім. Фінансів не вистачає, і зірвати банк в Вегасі – амбітна мета пари. Спочатку їм щастить, а потім удача повертається спиною, подружжя втрачають всі засоби. Пора повертатися додому. але Дайану зауважує імпозантний мільярдер Джон Гейдж, який і робить те саме непристойну пропозицію – мільйон доларів за ніч. Мерфі гордо відмовляються, але потім кожен з чоловіком обмірковує пропозицію і починає сумніватися. У підсумку вони погоджуються, а після шлюб летить під укіс.

«Ідеальні незнайомці» (2016)

Яскравий, незвичайний, відкритий і чесний фільм про те, що найближчі виявляються чужими один одному. Семеро кращих друзів – три пари і одинак ​​- збираються на спільну вечерю. Для інтересу вони вирішують зіграти в гру – зачитувати вголос всі повідомлення і приймати дзвінки на гучного зв’язку. Гра починається весело, а потім розкриваються приховані таємниці. В кінці вечері вони немов заново дізнався один одного.

У фільмі немає сексуальних сцен, відвертих кадрів, але стрічка немов оголює кожного героя. Море енергії і еротики в кожному моменті.

«Весняні надії» (2012)

Ще один фільм про сімейну пару, у якій пропав вогонь у відносинах. Кей і Арнольд в шлюбі більше 30-ти років. Вони звертаються до психолога, щоб розібратися в своїх бажаннях і почуттях, але стикаються з досить неординарним підходом до терапії.

Світлий, ліричний, життєвий фільм з прагматичним, але зрозумілим поглядом на подружній секс.

«Молода і прекрасна» (2013)

Сексуальна, чуттєва, незвичайна стрічка про школярці, яка практикує заняття проституцією із заможними клієнтами. Ізабель молода і прекрасна. А ще вона забезпечена і вільна. Свій підлітковий бунт вона висловлює оригінально – реєструється на сайті знайомств і за гроші спить з багатими чоловіками. Почуттів вона не відчуває. Ніжність і любов їй невідома.

Одного разу клієнт Ізабель вмирає під час акту. Таємне захоплення стає явним. Ізабель проходить курс психотерапії, але як і раніше перебуває в пошуках себе.

«Інтимний словник» (2003)

Англієць Джон Траскотт після навчання їде на практику, бажаючи змінити життя диких тубільців англійської колонії Саравак. Хлопець стикається з незвичайним звичаєм племені – йому надають «інтимний словник» – коханку, яка допоможе освоїтися і вивчити мову.

Джон не вирішується приймати такий дар. Він закохується в Селіма, але не може одружитися з нею через місцевих законів. Обставини розводять молодих людей з різних сторонах світу, але почуття не дають жити далеко спокійно.

«Майстри сексу» (2013-2016)

Американський серіал, що розповідає про життя і роботі відомих сексологів минулого століття – Вірджинії Джонсон і Вільяма Мастерса. Вони досліджували цикл сексуальних реакцій людини, що ведуть до оргазму і наступних за ним. В основі сценарію книга-автобіографія, так що дані і особливості досліджень передані з точністю.

Мастерс і Джонсон – не тільки науковий тандем, але і пара з складними романтичними стосунками. А їх тема робота сприяє взаємному пізнанню. Додає інтересу сюжету випробовувані – сімейні пари, люди з інтимними проблемами, представники нетрадиційної орієнтації, повії.

«Зради» (2015)

Російський серіал з дуже сміливою темою розповідає про життя, відплату, прийнятті, зради і секс.

У центрі сюжету проста жінка – Ася, яка прямо-таки вабить чоловіком своєю внутрішньою енергією. У Асі звичайна зовнішність, робота, фігура. Але Ася любить себе, любить секс і цілком щиро любить всіх своїх чоловіків. У неї чоловік і три коханця. А потім з минулого з’являється подруга, яка, ймовірно, трохи засуджує Асю. Але подруга не здогадується, що вона побічно винна в тому, як зараз живе Ася.

Серіал реалістичний, філософський, стильний. Це новий погляд на образ жінки в парі і сміливе припущення про те, що секс – це не тільки задоволення, але знаряддя помсти, засіб прийняття, перший крок до любові.