Ніколь Кідман: 15 цікавих фактів про видатну актрису

Австралійсько-американська актриса кіно та телебачення Ніколь Кідман відома, як співачка, продюсер і посол доброї волі ЮНІСЕФ. Вона є лауреатом премії «Оскар» за роль Вірджинії Вулф у фільмі «Годинник», володаркою іменної зірки на Голлівудській «Алеї слави» та багатьох-багатьох інших нагород. VGL cinema зібрав найцікавіші факти про актрису.

Николь Кидман
Николь Кидман

Незважаючи на те, що всі вважають Кідман австралійської актрисою, батьківщина Ніколь – Гаваї, США. А ось батько й мати актриси якраз з Австралії, куди вони повернулися, коли Ніколь виповнилося три роки.

Актриса страждала заїканням: «Я боязка, дуже боязка. У дитинстві навіть заїкалися і довго не могла вилікуватися від цього», – стверджує в одному з інтерв’ю Ніколь Кідман. Проте завзятість допомогла побороти страхи, разом з ними зірка позбулася й вад.

Ніколь зрозуміла, що хоче бути актрисою, коли подивилася фільм «Чарівник країни Оз».

Николь Кидман
Николь Кидман

Вперше Кідман з’явилася на телеекрані в кліпі музиканта Пета Вілсона в 1983 році у віці 15 років. Тоді ж вона почала зніматися в кіно і на телебаченні. Найперші роботи актриси – серіал «Струмок у п’ять миль» і фільм «Різдво Буша».

В 80-ті роки Ніколь багато знімалася в австралійських фільмах і телепостановках. Найбільшу популярність отримав серіал «Бангкок Хілтон». Гра молодої актриси дуже сподобалася глядачам і була високо оцінена кінокритиками. У 1989 році на екрани вийшла картина «Мертвий штиль», яка мала величезний успіх у світовому прокаті. Актриса стала замислюватися про підкорення нових кіновершін.

Кідман серйозно постраждала під час зйомок «Мулен Руж» – вона зламала ребро. В результаті режисерові Базу Лурману довелося деякий час знімати з нею нерухомі сцени.

Мулен Руж
Мулен Руж

Якщо спів на публіці для Ніколь – завжди великий стрес, то робити це на пару з чоловіком Кітом Урбаном без зайвих очей – одне задоволення.

Роль у фільмі «Години», що розповідає про Вірджинію Вульф, стала для Ніколь справжнім золотом. Заради неї вона прочитала всі листи письменниці, щоб краще увійти в образ, навчилася писати правою рукою (вона лівша), терпіла складний грим, який змінював її до невпізвання. Зусилля вартували нагороди – на камінній полиці в будинку актриси з’явився «Оскар».

Часы
Часы

Одне з основних хобі Ніколь – написання коротких оповідань, які вона хоче коли-небудь опублікувати. У молодості за порадою тата вона хотіла стати письменницею і почала вести щоденник. Ще вона любить грати на піаніно: її талант можна оцінити у фільмі «Холодна гора».

Холодная гора
Холодная гора

Своїм улюбленим фільмом Ніколь називає картину «Віднесені вітром».

Ще Ніколь повинна була зніматися у фільмі «Містер і місіс Сміт» в парі з Бредом Піттом, але відмовилася, і її замінили Анджеліною Джолі.

Знімаючись в картині «Портрет леді», Кідман сильно мучилася: по-перше, вона носила божевільний корсет, що затягував її талію до 48 сантиметрів! По-друге, у творців проєкту були непрості вимоги до ролі: це навіть призвело до емоційного виснаження актриси. Ніколь довелося зробити перерву в зйомках.

Портрет леди

Актриса потрапила в книгу рекордів Гіннесса за роль в чотирихвилинному рекламному ролику Chanel, який їй приніс величезний гонорар – 3,71 мільйона доларів. Тобто їй заплатили 928 тисяч доларів за одну хвилину в кадрі. Взяти Ніколь в якості головної героїні бренду порадив режисер Баз Лурман.

Роль Грейс в трилері «Інші» (2001 рік) принесла актрисі статус голлівудської зірки. Фільм зібрав у світовому прокаті 200 мільйонів доларів і був відзначений критиками.

Другие
Другие

У 2003 році актриса отримала нагороду «Модна ікона року» від Ради модних дизайнерів Америки.

+