Харизматичний і мінливий: 11 найкращих ролей Метта Деймона

Фільмографія харизматичного Метта Деймона дивує не менше, ніж шлях до слави цього актора. За спиною Метта, якому 8 жовтня виповнилося 52 роки, десятки ролей, кожна з яких відрізняється від попередніх і перевертає думку про актора на всі 180 градусів. Проте хоч би персонажа не грав Деймон, глядачі і критики завжди високо оцінюють талант і працьовитість актора, напевно, саме тому Метт користується величезною популярністю в кіноіндустрії.

У добірці кращих ролей Метта Деймона ми не будемо дивитися на рейтинги фільму або впізнаваність кінокартини, крім того, ми не станемо висловлювати суб’єктивну думку з приводу вчинків або характеру персонажа, якого зіграв актор. Навіть в самих маленьких і не дуже відомих кінострічках можна геніально відіграти і стати зіркою епізоду. А щоб стати чертовски злим антагоністом і викликати в глядача негативні емоції, потрібно попрацювати не менш, ніж при перевтіленні в доброго простачка. У добірці будуть тільки фільми, в яких актор показав себе у всій красі.

Євротур

Невелика комедійна короткометражка, в якій Метт Деймон вміло перевтілився в яскравого і харизматичного хлопчини, який довідався про зраду під час свого виступу. Актор зумів вмістити в кілька хвилин свого перебування в кадрі все атрибути справжньої панк-зірки. А оглушливо емоційні крики від голеного налисо юнаки, мова якого ніби вже не вміщається в порожнину рота, викликають сміх і захоплення акторською перевтіленням романтичного Деймона.

Залізна хватка

Метт Деймон в ролі веселого і енергійного персонажа другого плану у фільмі “Залізна сутичка” дуже сподобався глядачам. Персонаж актора – техаський рейнджер, що допомагає федеральному маршалу в затриманні розбійника, який убив дівчинку-підлітка. Відкритий, простий і чесний персонаж розряджає напружені моменти, викликає сміх, а багато чоловіків при перегляді фільму навіть знайшли в герої частинку себе.

Тринадцять друзів Оушена

Певною комедійної трилогії про пригоди аферистів Метт Деймон зіграв Лайнуса Колдуелл – хлопчини, якого можна прозвати “вічним невдачею”. Серед своїх друзів злодіїв саме йому найчастіше перепадало за афери від друзів-колег і батьків. Це ще одна роль Деймона, в якій персонаж фільму відзначився невимушеністю, добротою і комічністю. На привабливого і веселого Колдуелл у виконанні Деймона не можна дивитися без чарівності і посмішки. Компанію по фільму йому склав Бред Пітт.

Благодійник

Одна з перших ролей Метта – недосвідчений адвокат, який бореться за життя свого клієнта з величезною страховою компанією. Ця роль чіпляє і навіть мотивує. Герой Деймона, ентузіаст і сумлінна людина, що зіткнувся з брудним світом судів і грошей, стає сонячним промінчиком у всьому фільмі, що відкриває очі на корисливих вершителів доль, які разом з грошима перераховують і чужі життя.

Метт Деймон фiльми

Догма

Навіть якщо не дивитися в бік персонажа Метта Деймона (правда, робити це абсолютно неможливо), то сам по собі фільм-сатира з безліччю роздумів про релігійні догмати і суспільстві, викликає сотню емоцій і тримає в напрузі до останніх секунд. Персонаж Метта – занепалий ангел, який вирішує засумніватися в впевненості релігійних поглядів черниць і пожартувати над системою. Харизматичний герой в парі зі своїм колегою у виконанні Бена Аффлека вирішує “почистити світ” від порушників християнської моралі.

Нескорений

Драматичний фільм про долю Нельсона Мандели, президентові ПАР, який вирішує возз’єднати населення держави за допомогою спільних емоційних переживань, які повинні були принести матчі збірної республіки з регбі. Деймон грає у фільмі капітана команди, що надихнув в минулому членів збірної. Зараз же мотивує через екрани не персонаж Метта, Франсуа Пієнаар, а сам актор, який отримав за роль номінацію кінопремії Оскар.

Врятувати рядового Райана

Культовий фільм Стівена Спілберга про Другу світову війну, в якому персонаж Метта Деймона повинен був знайти себе і почати життя після того, як два його брати загинули, а сам рядовий не усвідомлює важливість і причину такої великої операції, спрямованої на його порятунок. Як герой після закінчення війни виправдає всі зусилля солдатів, завдяки яким він вижив?

Інформатор!

Для виконання ролі у фільмі Метту Деймону довелося неабияк потрудитися – бажання зіграти в кінострічці коштувало актору 12 зайвих кг. Але такі жертви більш ніж виправдалися. Метт відмінно впорався з перевтіленням в Марка Уітекер, працівника великої агропромислової компанії, що збирає компромати на фірму і підтвердження нечесно виставлених цін.

Талановитий містер Ріплі

У фільмі “Талановитий містер Ріплі” Метт зумів передати історію становлення впевненого в собі афериста, який пару років тому тільки сором’язливо задивлявся на чужі гаманці. Персонаж Деймона завжди знав, що зможе домогтися висот у кар’єрі, але до випадкового знайомства навіть не думав про те, що роздобути все, що він бажає, можна не тільки за допомогою чесної праці.

Відступники

Легендарний дует Леонардо Ді Капріо і Метта Деймона у фільмі “Відступники” в 2000-х підкорив всі жіночі серця і зробив не менш приємне враження на кінокритиків. Персонаж Метта – спритний, веселий і харизматичний коп, який отримав місце в академії ще до надходження в неї. Ді Капріо зіграв члена мафії, яка вербувала героя Деймона, Коліна Саллівана. Обидва шпигуни знають про те, що в банді орудує хтось, через якого число трупів в місті швидко і рішуче збільшується.

Розумник Уілл Хантінг

Сценарій фільму, написаний спільно Деймоном і Беном Аффлеком, який знайомий з Меттом ще з дитинства, був удостоєний золотої статуетки Оскара. Втім, гра акторів у фільмі не поступається сюжету кінострічки про тісні взаємини, міцну дружбу, дорослішання. Історія, порушена у фільмі навіть нагадує відносини між двома геніальними акторами.

Персонажу Деймона, Уілл Хантінг, під силу будь-який обсяг інформації. Юнак вважається в університеті генієм, але при цьому не секрет, що він постійно встряє в неприємності і хуліганить. Щоб математичний талант Уілла не було поламано поліцією, хлопцеві доводиться відвідувати психолога. Тільки ось на сеансах Хантінг все більше занурюється у внутрішні проблеми, що викликають невпевненість в своїх силах і море переживань…

+