LINOLEUM
LINOLEUM

LINOLEUM – фестиваль авторської анімації, який щорічно проводиться в Україні вже декілька років. Він організований для заохочення аніматорів, а також для того, щоб популяризувати в країні анімаційне мистецтво. В 2021 році він пройде в гібридному форматі.

Міжнародна, українська та комерційна анімація – саме в таких номінаціях змагатимуться таланти з 75 країн світу, яки надіслали більше 2800 робіт. Кращі роботи – це результат ретельного відбору професіоналів. У 2021 року вони присвячені новому світу, в якому ми всі одного дня прокинулися. Миру, де дотик може стати смертельною небезпекою, а фізична присутність стала розкішшю. “Присутність. Близкість. Дотик” – це те, про що будуть говорити аніматори.

Крім того, в рамках фестивалю проводяться різноманітні захоплюючі заходи. Це фільми для жінок, експериментальна анімація, яка точно здатна здивувати, і #killmeplease для найсміливіших. Конкурсні та позаконкурсні роботи однаково вражають професіоналізмом і новаторським підходом до форми. На окрему увагу заслуговує підбірка New Faces, яка представить роботи перспективних українських аніматорів, які ще не брали участь у фестивалі. Що варто подивитися саме в рамках програми LINOLEUM? Пропонується добірка топ-5 анімаційних стрічок.

Я та моя Кремезна Дупа

Український аніматор Єлизавета Письмак пропонує глядачам зануритися в історію молодої дівчини, яка одного разу вранці вирішує надіти нові джинси, але з’ясовується, що вони їй не зовсім по фігурі, а якщо точніше, то застебнути їх просто неможливо. У чому ж справа? А справа в тому, що з дзеркала на неї дивиться товстенька свинка. І чарівний поросятко вирішує схуднути: тільки вода з лимоном і більше нічого.

Оригінальне малювання і гумористична подача роблять цей мультфільм дійсно заслуговуючим на увагу.

Жар-птиця

Мультфільм досить старий – його зробили в Талліні в 1972 році, але настільки цікавий і незвичайний, що залишається актуальним до сих пір. Художник показує невиразний темний світ, в якому починають з’являтися різнокольорові птиці. Кожна з них пофарбована в свій колір. Однак на птахів нападає кіт, від якого їм доводиться захищатися. Після перемоги над шкідником птахи зливаються в одну різнокольорову жар-птицю, яка робить світ прекрасним і яскравим.

Це відмінний зразок естонської анімації радянського періоду, який демонструє єдність форми і змісту.

Жар-птиця
Жар-птиця

Вбий це і виїдь з цього міста

Подорож у світ емоцій і спогадів може бути дуже заплутаною. Головний герой цієї анімаційної стрічки втратив близьких і хоче сховатися від відчаю після такої втрати. Він відправляється у внутрішню еміграцію і починає жити в світі своїх спогадів, де всі ще живі, а час просто зупинився. У Польській народній республіці він знаходить і свої дитячі іграшки, і людей, з якими зустрічався в минулі роки.

Польський аніматор Маріуш Вільчинський працював над цим мультфільмом протягом десяти років. Він малював його в дуже складній техніці – повністю на папері, тож результат вийшов унікальним.

Вбий це і виїдь з цього міста
Вбий це і виїдь з цього міста

Ймовірно, вітер

Світ ось-ось поглине Чорна діра, а вулиці міста вже повністю спустошені. Людина дивиться на те, що відбувається в рідних місцях, намагаючись визначити межі реальності. І єдиний, хто може їй в цьому допомогти – штучний інтелект. Але від розмов з ним грань між реальністю і сном стає більш хиткою.

Єфанов підключив до роботи в цьому проекті відомого електронного музиканта KOLOAH, який не сходить зі сторінок модних видань. Результат співпраці популярного українського художника і музичного творця вражає.

Ймовірно, вітер
Ймовірно, вітер

Вічно

По суті, це документальний фільм, який став анімаційним за допомогою технології LiDAR. Це технологія, яка вікорістовується для безпілотніх автомобілів. Фактично вона є зором для штучного інтелекту, який керує машиною. Це дуже дорога технологія, яку режиссер запозичив бкспосереднью у розробників. Спочатку автор мав на увазі створити не фільм, а VR-experience.

Вічно