10 неймовірних коротких оскарівських мультфільма

Чи можна за 3-5-10 хвилин перевернути вашу свідомість? Генії створення короткометражних мультфільмів здатні на це. Адже їх мультфільми покликані доносити великі ідеї та істини в дуже доступній і цікавій формі. Вони можуть розчулити, мотивувати, надихати і просто створювати атмосферу.

«Фантастичні летючі книжки Моріса Лессмора» (2012)

Американський мультфільм розповідає про людей, що присвятили своє життя книгам. І навпаки. Лауреат багатьох премій, у тому числі Оскара-2012 в категорії «Кращий анімаційний короткометражний фільм».

За сюжетом в Новому Орлеані, в красивому будинку живе письменник – містер Лессмор. Одного дня розмірене життя Лессмора та інших міщан порушує ураган. Порив вітру, що увірвався у відчинене вікно митця, забирає не тільки написані рядки письменника, а й його самого.

В результаті низки неймовірних подій Морріс стає хранителем бібліотеки, живе там, доглядає за книгами, продовжує писати свої мемуари.

«Баранчик» (2003)

П’ятихвилинний комп’ютерний анімаційний ролик, створений компанією Pixar, був номінований на «Оскар» у 2004 році як кращий анімаційний короткометражний фільм.

Мультфільм переконує в тому, що іноді для того щоб все стало добре, потрібно просто підняти голову вгору, підстрибнути високо-високо, до самого неба і заспівати улюблену пісню. Саме так і зробив баранчик з білосніжною шерстю.

Він довго пишався своєю вовною, але одного разу на високогірну рівнину приїхали вівчарі і зістригли її. Разом з шерстю він втратив впевненість у собі, і його почали дражнити сусіди. Допомогти баранчикові зміг новий друг, який впевнений в тому, що головне завжди ховається всередині.

https://youtu.be/Ymrq-BlFZsA

«Більше» (1998)

Пластиліновий мультфільм-короткометражку про розтрачені «я» режисер Марк Осборн зняв у далекому 1998 році. За роботу, присвячену винахіднику LSD Альберту Хоффману, режисер отримав 9 престижних нагород і номінацію на «Оскар».

Мультфільм розповідає про винахідника, який живе в сірому, безбарвному світі. День за днем ​​він виконує одноманітну механічну роботу. Єдине, що робить його щасливим це теплі дитячі спогади.

Одного разу, йому вдається створити щось грандіозне – окуляри, через які світ здається кольоровим. Завдяки цьому, він завойовує звання «найбільшого винахідника всіх часів», але втрачає власні спогади.

«Любовна історія» (2007)

Російський короткометражний мультиплікаційний фільм зрежисований Костянтином Бронзіта став ще одним номінантом на премію «Оскар».

Мультфільм розповідає дуже зворушливу історію кохання, що відбулась у дуже неочікуваному для неї місці. У привокзальному чоловічому туалеті працює дама, яка про жіноче щастя дізнається лише з газет.

Але одного дня на своєму робочому місці вона знаходить букетик квітів. Збентежена таким проявом симпатії, вона ретельно шукає того, хто вселив їй надію на щастя.

«Містер Ілюмінатор» (2013)

Головний герой мультфільму живе в абсурдному, постіндустріальному світі. В цій реальності вже зникла природа і більше немає людських стосунків. Влада машин повністю перемогла над світом почуттів.

Героя цікавить лише своє звичним життям і дотриманням розпорядку, який не можна порушувати. Він не хоче жодних змін і навіть побоюється зовнішнього світу. Але його власний світ змінюється, коли він зустрічає самотнє цуценя.

https://youtu.be/650GzpNHldY

«Моє життя» (2000)

Маленьке порося розповідає про своє життя, поки ще не розбираючись в його складності і жорстокості. Навколо нього багато байдужості, страждання і смерті, але він не помічає це.

Усі події порося трактує дуже наївно і оптимістично. Мультфільм чудово змальовує сільський побут і вражає безпосереднім, чорним гумором.

«Дім з маленьких кубиків» (2008)

Короткометражний японський анімаційний фільм режисера Куні о Като став лауреат премії «Оскар» у 2009 році.

Мультфільм розповідає про самотнього старого. Через те, що рівень води навколо його будинку піднімається, він змушений постійно будувати собі нові будинки, один поверх іншого. Одного разу під час чергової добудови свого імпровізованого хмарочоса він ненавмисно впустив свою улюблену люльку. З глибини він дістав не лише її.

«Паперовий роман» (2012)

Чорно-білий короткометражний анімаційний фільм, створений Walt Disney Animation Studios і режисером Джоном Карсом, є володарем премії «Оскар» в номінації Кращий анімаційний короткометражний фільм.

Картина розповідає історію про офісного працівника, який між роботою і коханням обирає друге. На платформі вокзалу він зустрічає красуню, яка з першого погляду бентежить його свідомість. Він зробив тисячу спроб, щоб познайомитись з нею, навіть встиг розчаруватись. Але доля не дарма зіткнула їх на пероні.

«Щасливчик» (2016)

Мультфільм стає ще одним підтвердженням всім відомої думки про те, що протилежності притягуються. Герой стрічки був тотальним невдахою.

Він навіть не мріяв, що одного прекрасного дня життя зміниться на краще і біди більше не будуть його вірними соратниками. Але зустріч з НЕЮ подарувала йому впевненість в собі і змінила життя на краще.

«Омлет» (2013)

Американський короткометражний мультфільм розповідає про вірну і розумну собаку, яка допомагає своєму господареві, який страждає від депресії.

Тваринка готова на все, аби допомогти своєму похмурому другові, навіть приготувати для нього омлет. Така щира та сильна любов домашнього любленця розчулює і чарує.

https://youtu.be/jXFldV3ImU0

ЧИТАТИ ЩЕ

Кращі фільми про бокс: Кіно, яке допоможе перемогти

Серед усіх видів спорту саме про бокс знято найбільше хітів.  Боксерські стрічки отримували цілу низку «Оскарів» та інших престижних нагород, ставали культовими і досягали вершин...

Крута музика в машину 2023-2024: улюблені хіти та сучасні треки

Музика і дорога – два елементи, здатні перетворити звичайну поїздку на захоплюючу пригоду. У світі автомобільних подорожей музика стає невід'ємним супутником, створюючи унікальний саундтрековий супровід...

10 п’яних комедій для хорошого настрою

На будь-якій вечірці не обходиться без гарного алкоголю. Він вносить у спілкування необхідну дозу гарного настрою і стирає тісні межі дозволеного в повсякденному житті. Іноді подібні...

Найкращі фільми про баскетбол

Баскетбол вже давно перестав бути тільки спортивною грою. Ця гра мотивує ставати не тільки вищими і сильнішими, але й підштовхує повністю змінити своє життя, знайти...