10 фільмів, що вплинули на життя і творчість Любомира Левицького

Деміург українського мейнстріму і падишах «американщини» Любомир Левицький за останні чотири роки випустив чотири повнометражні стрічки («Тіні незабутих предків», #SELFIEPARTY тощо). Окремі його роботи довели, що вітчизняні фільми можуть бути успішними бізнес-проектами. Його картини багато хто критикує, та ніхто не може повторити його досягнень.

Ми зустрілися з Любомиром увечері вихідного дня в його офісі. «В Україні забагато вихідних, тож ми вирішили сьогодні попрацювати», – говорить він, привітавшись, і ставить на коліна лептоп з величезною наклейкою «Трансформерів». Як до цього, так і до інших перелічених нижче фільмів у Любомира ставлення ледь не релігійне – усі вони стали дороговказами у житті і творчості Левицького.

«Твін Пікс» (1990-91) Девід Лінч, Леслі Лінка Глаттер, Калеб Дешанель та ін.

Завдяки цьому серіалу я вперше відчув такий цікавий ефект, коли після перегляду фільму виходиш на вулицю і бачиш ті ж самі речі, що й на екрані. Ті ж вантажівки з лісом, ті ж лісопилки… Мабуть, єдине, що було в тому екранному світі, однак чого бракувало в реаліях, де я жив, – стильна молодь і класні заправки. Цей фільм вдихнув у мене ту містику, яка зі мною подосі.

«Швидкість» (1994) Ян де Бонт

Стрічка стала для мене еталоном екшену, в якому дуже гарна драматургія і саспенсі. Це нестаріюче кіно.
Пам’ятаю, що в певні роки я ходив до школи тільки задля того, щоб обмінятися касетами з фільмами. Особисто в мене удома не було відемагнітофона, проте була ціла колекція касет, які я переглядав у друга. Коли ми збиралися з ним переглянути якесь нове кіно, то я брав із собою аудіомагнітофон і записував звук фільму. А потім крутив цю аудіокасету вдома, таким чином я знову занурювався в атмосферу улюбленого фільму.

 

«На гребені хвилі» (1991) Кетрін Бігелоу

Минулорічний ремейк цієї стрічки я не дивився, щоби не псувати собі враження від того першого перегляду цього екшену ще в юності. Гадаю, що після цієї картини ніхто не зняв кращого атмосферного фільму. В ньому є якась внутрішня свобода і повітря. Відчувається, що режисером була саме жінка, адже романтика в картині показується саме з жіночої точки зору.

 

«Спіймай мене, якщо зможеш» (2002) Стівен Спілберг

Після першого курсу університету я взяв відпустку і почав пробувати себе в різних справах, а також багато подорожував. Я шукав себе. Їхав у Париж, потім повертався, і їхав у Берлін, після чого знову повертався. І в кожній такій мандрівці я пробував щось нове для себе. В результаті таких подорожей я завжди переконувався, що треба бути самим собою. А змінити себе можна тільки після того, як ти сам себе відкриєш. Приблизно тоді я подивився цю стрічку і відчув щось спільне з головним героєм.

 

«Інтерстеллар» (2014) Крістофер Нолан

Цей режисер постійно пропонує складні історії, на які не погоджуються студії. Проте він зі скрипом проштовхує свої задуми, і в результаті з’являються шедеври. Я називаю Нолана вченим, адже він постійно вносить щось нове у кінематограф. Незважаючи на те, що для його фільмів багато чого можна створити за допомогою комп’ютерної графіки – він іде шляхом гармонійного поєднання графіки з декораціями.

Наприклад, один із вимірів, у який в фіналі «Інтерстеллару» потрапляє головний герой, відтворюється за допомогою саме декорацій. І це незважаючи на те, що робота над ними обійшлася в кілька разів дорожче, ніж якщо б їх просто намалювали. Це просто фантастика.
https://www.youtube.com/watch?v=EssO91_8vY0

 

«Список Шиндлера» (1993) Стівен Спілберг

Кіно, яке мене просто прибило. Не відзначити такий фільм важко. Про нього і так багато вже сказано…

 

«Трансформери» (2007) Майкл Бей

Коли я визначився, що зніматиму мейнстрім, то одразу вирішив, що в моїх фільмах має бути гумор. Починав я з горрорів, які знімав у форматі такого собі «кіна для побачень», яке б могло як налякати, так і насмішити глядача. Тоді я й почав орієнтуватися на Майкла Бея. Це геніальна людина, якій немає рівних у Голлівуді. Саме його «Трансмформери» показали мені ідеал якості і картинки.
https://www.youtube.com/watch?v=1iZQbA4yaVE

 

«Штучний інтелект» (2001) Стівен Спілберг

У 30 років не стало моєї мами, а за два роки після цього – і батька. Тоді я зрозумів, що ніхто не несе за тебе відповідальність. Ти є старшим у цьому житті. Ти не можеш порадитися з батьками. А з мамою у мене був свого роду телепатичний зв’язок – ми відчували занепокоєння одне одного. І сюжет цієї стрічки в певній мірі перегукується з моєю особистою історією.

 

«Сутінки. Сага. Світанок» (2011-2012) Біл Кондон

Свої «Тіні незабутих предків» я випустив на хвилі популярності «Сутінок». Навіть кілька професіоналів із цієї франшизи працювали над моєю стрічкою. Я неодноразово переглядав цю франшизу, адже в ній все було так геніально і просто. І я постійно намагався розгадати секрет її успіху.

 

«У пошуках щастя» (2006) Габріеле Муччіно

Завжди, коли наступають важкі періоди – я переглядаю саме цю стрічку. Це дуже мотиваційне кіно, яке переконує, що все в твоїх руках. Це кіно, яке завжди в мене на комп’ютері.

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкращі мультики 2024 року: список анімації для всієї родини

2024 готує безліч сюрпризів для любителів анімації. Цього року ми побачимо повернення культових франшиз, довгоочікувані продовження улюблених історій та нові захоплюючі проекти. Від комедій до...

10 кращих міні-серіалів на один вечір

Головна проблема серіалів - якщо це любов з першого погляду, то це надовго. Яке щастя, що не всі вони розраховані на 100500 сезонів, і перегляд багатьох...

ЗСЖ: мотиваційні фільми про здоровий спосіб життя

Періодично ми замислюємося над зміною свого життя на краще. Ми купуємо абонементи в зал, забиваємо холодильник лише здоровою їжею і починаємо ходити з роботи пішки....

Куди піти у Львові: 15 класних місць

Львів – місто по-справжньому дивне, цікавих місць у ньому не перерахувати, і серед них можна відібрати найкращі об'єкти, відвідати які обов'язково рекомендують екскурсоводи зі стажем. Площа...