Солдат ЗСУ підбив три російських вантажівки FPV-дронами

До того, як піти на фронт солдат з позивним Дим займався підприємницькою діяльністю. Проте повномасштабне вторгнення свинособачого стада змусило його поміняти бізнесовий калькулятор на пульт FPV-дрона. Досить швидко навчившись керувати цим вельми вимогливим видом озброєння, Дим став регулярно працювати на позиціях. Там він вже більше трьох місяців смажить вороже кодло небесним полум’ям. Тільки протягом жовтня він відправив на металобрухт цілий автопарк орківських чортопхайок: кілька УАЗів, ВАЗів і БМП, а вінчає цей список – пекельний хет-трик у вигляді трьох згорілих «Уралів».

Настільки переконливий перелік уражених ним цілей, на перший погляд, не в’яжеться з дещо сором’язливими повадками Дима. Та коли він починає розповідати, як спалював російську техніку, то на його інтелігентному обличчі розпливається кровожерлива посмішка. Так, цей тихий рубака зробить ще багато для очищення української землі від кремлівського зла.

«Одного дня нам дали команду просто в польоті шукати ціль для ураження. Я повільно вів борт на невеликій висоті і уважно роздивлявся, а мій штурман із позивним Цибуля слідкував за обстановкою через великий екран наземної станції. Він і помітив «Урал», кепсько замаскований під деревом. Я облетів ту вантажівку і спрямував дрон-камікадзе у кабіну. Мій БпЛА був тоді заряджений кумулятивом, тож та російська вантажівка більше нікуди не поїде. Іншого разу я спрямував дрон прямо під брезент кузова іншого «Урала». Подібним чином я трохи пізніше знищив і ще одну таку вантажівку», – згадував Дим.

Щодо ураження більших цілей Дим налаштований рішуче. Ті дрони, які він має у своєму розпорядженні – не підірвуть танк, проте зможуть вивести з ладу його оптику або моторне відділення. Та незважаючи ні на що, підбити танк – це його мета.

Протягом місяця роботи Дим спрямовує на безмозглі російські голови близько 30-40 дронів. Правда, дві третини з них не долітає до цілі через надактивний ворожий РЕБ.

Солдат ЗСУ керує дроном

«Також орки навчилися добре збивати наші дрони зі стрілецької дрони. Коли керуєш БпЛА і дивишся крізь окуляри віртуальної реальності, то прямо бачиш, як кулі пролітають перед очима. Одного разу, коли вони відкрили вогонь по дрону іншого нашого пілота то він розвернув борт і поцілив прямо в ноги орку, який по ньому стріляв», – з усмішкою розповів Дим.

Повертаючись з позицій, Дим сідає за симулятор, щоби відточувати майстерність керування дроном. Наразі його загальний наліт на симуляторі досяг високопілотажних 200 годин. Хоча впевнено керувати дроном він міг уже після 40 годин роботи на симуляторі.

Дим прийшов у професію оператора FPV-дрона півроку тому, коли ця технологія остаточно відкрила новий розділ не тільки в цій війні, але й в історії воєнного мистецтва. За цей час, за словами Дима, кількість дронів на фронті збільшилась у рази. Проте їхня якість все ще залишає бажати кращого. Є низка виробників дронів, борти яких він із побратимами суттєво переробляє, щоби вони нормально літали. А до найкращих виробників ФПВ-дронів в Україні Дим відносить «Торо» і «Дикі шершні».

Сфера БпЛА – це безперервний креатив і пошук нових рішень. Бо як тільки пілот відпрацьовує якийсь новий прийом чи технологію, то дуже скоро у ворога з’являється протидія на це. Тож постійно доводиться експериментувати, створювати нові гаджети, тощо. У роті ударних БпЛА обладнана спеціальна майстерня, де кілька інженерів постійно займаються налагодженням і вдосконаленням дронів і апаратури, що з ними пов’язана.

«Треба бігти з усіх ніг, щоб тільки залишитися на місці, а щоб кудись потрапити, треба бігти як мінімум удвічі швидше!», – написано в «Алісі в країні чудес». Саме так доводиться діяти і нам – постійно бігти з усіх сил, щоби вдосконалювати технологію FPV-дронів і відвойовувати свою землю.

+