Рекламні ролики культових режисерів

Для багатьох відомих сьогодні режисерів робота в рекламі стала своєрідним «трампліном» для початку кінокар’єри.
Інші ж зверталися до цього жанру навіть після того, як отримали всесвітнє визнання.
Ми відібрали найбільш знакові рекламні шедеври класиків кінематографу.

Гай Річчі

Ролик для BMW
У послужному списку фільммейкера безліч відео, серед яких реклама таких марок, як Nike, Nestle, Dior, BMW. У роликах Річчі постійно знімаються зірки. Наприклад, у рекламі BMW по салону автомобіля літала його колишня дружина Мадонна.
Обличчям рекламного ролика Nestle він зробив Джордж Клуні. А в зйомках реклами Dior був задіяний Джуд Лоу.

Рідлі Скотт

Ролик для Macintosh
Режисер починав з виробництва телевізійної реклами і навіть заснував власну компанію Ridley Scott Associates. Вона донині займається виробництвом відеороликів. Скотт зняв близько двох тисяч рекламних роликів, найвідомішими з яких стало відео для хлібопекарні Hovis (найкраща реклама Великобританії), і реклама парфумів Chanel №5.
Однак найбільш вражаючим став ролик для Macintosh «1984», ідею якого Скотт почерпнув з однойменної антиутопії Оруелла. Цей ролик отримав гран-прі на «Каннських левах» і звання кращої відеореклами всіх часів і народів.

Майкл Бей

Ролик «Got Milk?»
Режисер успішно знімав рекламні ролики з самого початку своєї кінокар’єри. Його оригінальні відео, присвячені рекламі Nike, Reebok, Budweiser, Coca-Cola завоювали любов глядачів. А вершиною рекламної творчості Бея стала серія роликів «Got Milk?», покликане підняти рівень продажів молока після затяжного спаду. Саме це відео принесло своєму творцеві Срібну премію на «Каннських левах» і нагороду Cleo Awards за «Кращу рекламу року».

Девід Фінчер

Ролик для Nike
Девід займався створенням спецефектів до фільмів Джоржда Лукаса, коли йому надійшла пропозиція знімати рекламу для ТБ. Свою першу рекламу Фінчер зняв у 1984 році – це був ролик для Американського онкологічного товариства. Похмуре відео, в якому немовля курить прямо в утробі матері, відразу ж привернуло увагу до молодого режисері зробило йому ім’я в рекламній індустрії.
Пропозиції від відомих компаній посипалися на Фінчера, і протягом наступних кількох років він зняв рекламу для таких брендів, як Nike, Pepsi, Coca-Cola та Levi’s.

Мішель Гондрі

Ролик для Smirnoff
Мішель почав свою режисерську кар’єру зі створення кліпів – спочатку для власної групи, а потім для співачки Bjork, групи Radiohead та багатьох інших. У цей самий час він знімає і численні рекламні ролики: реклама для Polaroid, Gap, Levi’s стала яскравим відображенням режисерського стилю Гондрі.
Найбільш відомим роликом стала реклама горілки Smirnoff, в якій режисер використав техніку сповільненої зйомки, що стала популярною лише кілька років потому, після виходу фільму «Матриця» (1999). Широку популярність здобув і ролик для Levi’s, в якому русалки рятували моряка після корабельної аварії.

Вонг Кар-Вай

Ролик для Philips
Кар-Вай володіє чудовим візуальним стилем, чия насиченість ідеально підходить для реклами. Його дебют у рекламі відбувся в 1996 році, коли одна з його короткометражок була порізана на кілька частин і показана в якості реклами модного дизайнера Такео Кікучі.
Після її показу на ТБ на режисера посипалися численні замовлення: відео від Кар-Вая бажали бачити Softbank, Motorola, Lancome, Lacoste, Dior і BMW. Останньою роботою режисера, що є прекрасним підтвердженням того, що реклама може бути високим мистецтвом, став ролик для Philips.
Всі персонажі, крім головної героїні, тут говорять російською, а назва ролика There’s Only One Sun є цитатою з вірша Марини Цвєтаєвої: «Сонце – одне, а крокує по всіх містах…».

Спайк Джонз

Ролик для Adidas
Джонз прийшов у велике кіно з індустрії телевізійної реклами і музичних кліпів. Він знімав відео для таких відомих груп, як Bjork, Sonic Youth, REM та багатьох інших. Прославився режисер і в якості творця рекламних роликів, знявши неординарні історії про чудесне зцілення людини джинсами Levi’s, про кинуту господинею лампочку для Ikea, про казкові кросівки-скороходи для Adidas.
Але вершиною реклами від Джонза вважається ролик для Gap, в якому актори громили прилавки і вітрини магазину. Саме після нього режисер отримав приз «За видатні досягнення в галузі реклами» від Американської гільдії кінорежисерів.

Девід Лінч

Ролик для Bizarre
Лінч протягом всієї своєї кар’єри повертається до мистецтва реклами. Однією з його перших рекламних робіт став ролик для Armani, про роботу над яким живого класика кіно просив особисто Джорджіо Армані. Пізніше Лінч зізнавався, що на зйомках цього ролика йому була надана повна свобода, що є величезною рідкістю для комерційних замовлень.
Надалі Линчу довелося знімати рекламу для безлічі компаній, серед яких люксові бренди: Lancome, Yves Saint Laurent, Calvin Klein, Gucci, Dior. Всі ролики режисера незмінно захоплюють і підкорюють особливим сюрреалістичним шармом, що властивий Линчу.

Інгмар Бергман

Ролик для «Briz»
Бергман звернувся до виробництва реклами у важкий період свого життя: в 1951 році шведська кінопромисловість оголосила страйк проти високого податку і тимчасово припинила випуск фільмів. Бергман ж у той час змушений був утримувати три сім’ї (його третя дружина щойно народила сина), і катастрофічно потребував грошей.
Так він випустив дев’ять рекламних роликів мила Briz, в одному з яких знялася Бібі Андерсон. Сам Бергман говорив, що ці ролики не тільки врятували життя його сім’ям, а й дали йому цікавий досвід: «Мені навіть було цікаво кинути виклик стереотипам рекламних фільмів і пограти з цим жанром, створюючи кіномініатюри в дусі Жоржа Мельєса».

Рой Андерсон

Ролик для Соціал-демократичної партії
Завдяки рекламі перший режисерський досвід отримав і цей фільммейкер. Його дебютним роликом стала реклама дезодоранту Mam 21, яка отримала Каннського Лева на фестивалі реклами.
Надалі Андерссон зайнявся зйомками фільмів, однак, слідом за успіхом його першої картини «Шведська історія кохання» (1969), пішов провал. Тому режисер знову повернувся до рекламних роликів, створивши чимало прекрасних відео для різних шведських компаній, що отримали вісім Каннських левів і безліч інших нагород.
Найбільш відомим його відео стала реклама Соціал-демократичної партії, в якій люди зображувалися в різних безглуздих сценках, а напис в кінці свідчив: «Чому ми повинні допомагати один одному?».

Тоні Скотт

Ролик для BMW
Разом зі своїм старшим братом Рідлі Скоттом на рекламному терені трудився і Тоні Скотт. Ролики для Turbo, Marlboro, Barclays стали відображенням режисерського стилю Скотта, з його чудовою грою відтінків і рваним монтажем, а реклама BMW з Клайвом Оуеном і Джеймсом Брауном вважається справжнім шедевром рекламного мистецтва.

Мартін Скорсезе

Ролик для Chanel
Особливо шанує іменитих майстрів, що мають власний почерк, марка Chanel. Рекламу для Chanel знімали такі видатні режисери, як Баз Лурман, Мартін Скорсезе, Люк Бессон, Жан-П’єр Жене, Джо Райт. Їх ролики з б анального «двигуна торгівлі» перетворюються на справжнє диво, що передає дух того чи іншого бренду.
При погляді на них язик не повертається назвати це рекламою – найвища майстерність, особливий стиль, неповторна атмосфера робить ці короткометражні фільми справжніми витворами мистецтва.
Число режисерів, що знімають рекламні ролики, зростає з кожним днем. Серед них можна назвати також Софію і Романа Копполу, братів Коенів і Кемерон Кроу, Алана Паркера і Френка Міллера.

ЧИТАТИ ЩЕ

Кращі фільми про бокс: Кіно, яке допоможе перемогти

Серед усіх видів спорту саме про бокс знято найбільше хітів.  Боксерські стрічки отримували цілу низку «Оскарів» та інших престижних нагород, ставали культовими і досягали вершин...

Крута музика в машину 2023-2024: улюблені хіти та сучасні треки

Музика і дорога – два елементи, здатні перетворити звичайну поїздку на захоплюючу пригоду. У світі автомобільних подорожей музика стає невід'ємним супутником, створюючи унікальний саундтрековий супровід...

10 п’яних комедій для хорошого настрою

На будь-якій вечірці не обходиться без гарного алкоголю. Він вносить у спілкування необхідну дозу гарного настрою і стирає тісні межі дозволеного в повсякденному житті. Іноді подібні...

Найкращі фільми про баскетбол

Баскетбол вже давно перестав бути тільки спортивною грою. Ця гра мотивує ставати не тільки вищими і сильнішими, але й підштовхує повністю змінити своє життя, знайти...