Психолог Олексій Мащенко тримає свою чуйну руку на пульсі здорового глузду і класного кіно. У своїй попередній добірці фільмів він розповів про картини, які нагадують про те, що означає бути людиною, а на цей раз Олексій взявся за більш мотиваційну тему – сила духу. Погодьтеся, в 2020 році, з усіма його кризами, пандемією, пожежами, війнами та іншими потрясіннями, сила духу – часом, єдине, що допомагає вистояти. Олексій Мащенко підібрав п’ятірку фільмів, які допоможуть вистояти і вам навіть у найбурхливішому штормі.
Помста від кутюр
Тавро суспільного осуду може відбитися і залишитися на все життя, навіть за злочин, якого ти не робив. Так сталося з героїнею фільму, талановитою кутюр’є, яка повертається в своє невелике містечко, щоби знайти правду і помститися за приниження. Її пристрасть до справедливості руйнує все на своєму шляху – брехливість, святенництво, лицемірство. А любов до краси та шиття заворожує і притягує, як магніт. Незрівнянна Кейт Уінслет в одній із кращих своїх ролей.
Фільм приголомшливо гармонійно поєднує в собі драму і комедію, оповідаючи про тернисту долю обдарованої людини, яка знає ціну зради, справжнього кохання і гіркої втрати. Це все про Гідність і Людяність, Безлюбність, Заздрість і Ненависть. Здатність не зраджувати себе і своє покликання, які б випробування не випали на твою долю.
Як мене звати
Фільм про зіткнення поколінь, молодіжний максималізм і життєву мудрість, про пошук любові, якої часом так не вистачає в дитинстві. Дорослішаючи, стаючи грубішим, швидко навчаючись цинізму і споживання, кожна дитина в душі все одно залишається беззахисною і голодною на увагу і теплоту. Тільки вона не бачить, ким вона стає в результаті цього. Дочка вперше зустрічається з батьком, не в силах пережити його проступок по відношенню до неї. Підігріта пристрастю, мораль б’ється з любов’ю, як інтелект із серцем, не в змозі розрізнити істотне і не дуже.
Все, що йде від серця, все справжнє є підпиткою, але для розуміння цього, потрібно пройти багато випробувань і потрясінь, пережити розчарування і біль, поглянути на себе і те, що відбувається по-новому. Це фільм про людяність, якої неможливо навчитися або отримати від когось. Це здатність відкрити в собі невідому глибину, через новий досвід, в який, ризикуючи, увійшов одною, а вийшов іншою людиною. Людиною, а не твариною.
Загублені в льодах
У боротьбі за виживання важко пам’ятати про людяність, коли твоє життя на межі. Головний герой після авіакатастрофи залишається один в арктичній пустелі, кожен день посилаючи сигнал лиха, долаючи холод і голод, не втрачаючи надії на порятунок. І ось трапляється щасливий день, прилітає вертоліт. Але цей подарунок долі перетворюється в нелюдське випробування, яке змусить його перемогти себе і дійти до межі. Адже всі наслідки складної ситуації залежать не від умов, що виникли, а від людини, яка в неї потрапила. Приголомшлива гра Мадса Міккельсена, де кожна сцена заворожує і пробуджує віру в Людину.
Пали!
Старший інспектор жіночої колонії стикається з незвичайною засудженої. Їх емоційна дуель перетворюється у взаємне тяжіння, яка призводить до трагічної розв’язки, де кожній доведеться вирішити свою долю.
Коли світлий ідеалізм розбивається вщент об сувору правду життя, в тобі залишається тільки сьогодення – Гідність і Гордість. Це відданість собі і своєму таланту, про яку можна навіть не здогадуватися, серед тупості, лицемірства, брехні й насильства. Але навіть якщо ти задихаєшся від несвободи, але у тебе є мрія, життя обов’язково пошле шанс, який все змінить. Ти зможеш повернути собі право прожити своє життя і зробити те, що ти любиш найбільше на світі. Поки ти живий, вставай і пробуй!
Прекрасна епоха
Головний герой отримує несподіваний подарунок долі – унікальну можливість повернутися в минуле, до тієї першої зустрічі, коли трапилася закоханість. Знову пережити цей захват, трепет і зародження чарівництва. Цей експеримент, поєднуючи в собі комічні і трагічні моменти, змінить життя всіх його учасників.
Гарний фільм про кохання, яке завжди живе в нашому серці і не в’яне, разом із віком і тілом. Воно залишається чистим і справжнім. Тільки людина з часом змінюється – охолоджується, заспокоюється, стає розсудливою, перестає ризикувати і помилятися. Здатність любити – це дар, жива форма людяності, коли твоє серце, незважаючи на умови і характер твого життя, стать і вік, здатне тріпотіти і дивуватися, залишаючись таким же невинним, як у дитинстві.
https://youtu.be/p3hYCr16RaE
Зв’язатися з Олексієм Мащенко для консультацій можна через його сторінки в Facebook і Instagram, а також через його канали у Viber, Telegram і YouTube.