Ленд-арт: Кам’яні інсталяції Джона Формана

Знайомтеся! Це британський художник Джон Форман, який прославився своїми мальовничими роботами. Він є одним із найяскравіших та найнеординарніших представників напряму ленд-арт.

Ця течія зародилася в США в сімдесятих роках двадцятого століття. Ленд-арт (land art – земля та мистецтво – переклад з англ.) відрізняється нерозривним зв’язком твору, створюваного художником, з природним ландшафтом.

Ще в коледжі Форман відкрив для себе цей напрямок і одразу в нього закохався. І тепер, гуляючи по гладких піщаних пляжах, він не втрачає нагоди прикрасити їх. Художник створює цікаві композиції з різнокольорового каміння, демонструючи воістину химерні малюнки: вузькі спіралі, витончені півмісяці, зірки, квіти, абстрактні візерунки, підземні ходи та височини. Шанувальники часто цікавляться у Формана, чи не шкода йому своїх робіт. Адже вони такі недовговічні. Так, дійсно, камені зрештою зникають – рано чи пізно їх забирають припливи. Але в цьому і полягає ключова думка творчого процесу Формана – показати скороминущість, ілюзорність, примарність своїх інсталяцій.

Тим більше, що нестачі в матеріалах для своїх природних картин автор не відчуває. Художник живе у графстві Пембрукшир (Уельс). І все, що йому потрібно, лежить довкола. Потрібно лише дотягнутися рукою.

Для кожної роботи використовується особливий набір каменів, що відрізняються за величиною та кольором. Одні композиції включають матеріали різного діаметру і цілу веселку пастельних відтінків. Інші містять однакові або близькі за кольором і розміром камені. Форман ретельно продумує вибір матеріалів та їх розташування. Таким чином майстер створює справжні візерункові потоки, що ллються берегами.

До речі, творить автор не лише із каміння. У своїх творах він залучає й інші природні матеріали: листя, мушлі, землю, пісок, гриби, воду, мох, дерева.

Проте, як стверджує сам Форман, камінь – його улюблений матеріал. Адже він відкриває для майстра безліч унікальних можливостей, способів творити, показуючи свої найнесподіваніші якості.

Роботи художника демонструвалися з 2015 до 2018 року. на фестивалях та шоу у Південній Кореї, Великобританії, США.

Репродукції творів Форману доступні для продажу. Замовлення можна оформити через сайт художника. А тим, хто хоче бути в курсі останніх робіт Формана, радимо передплатити його в Інстаграм.

Інсталяція камені

Інсталяція

творчество

инсталляция

красивые камни

художник

фигура на песке

скульптура на песке

скульптура на піску

коло з каменів

ленд арт

ленд арт

land art

land art

land art

Джон Форман

Джон Форман

jon foreman

+