Закінчилися зйомки серіалу «Рись»

Про дітей в кадрі і перші поцілунки, про зйомки складних операцій, а також про те, які сцени з’явилися у фільмі через карантин, розповідає Роман Ткаченко, режисер фільму «Рись» (проєкт FILM.UA Group і каналу «Україна»)

У центрі чотирисерійної мелодрами – історія Марини Рисевой, або Рисі, як звуть її друзі. Все життя вона буде любити давнього друга Сашка, пізнає зраду і нерозділене кохання. Доля буде неодноразово зіштовхувати Рись і Сашка, немов перевіряючи на міцність. Чи пробачить наша героїня чоловіка, чи зможе йому довіряти? І чи буде в цій історії кохання щасливий фінал? Скоро дізнаємося…

Про найцікавіше і найбільш яскраве, що відбулося на знімальному майданчику, розповідає режисер стрічки Роман Ткаченко.

«На мій погляд, найпрекраснішим була наша знімальна група: актори, оператори, гримери, костюмери, освітлювачі і всі-всі-всі. Завдяки цим людям на майданчику встановилася тепла атмосфера довіри і взаєморозуміння. У нас було всього 16 змін – активних, насичених, складних. І усі департаменти працювали чітко і дружно – саме це допомогло подолати всі труднощі. Спогади про зйомки залишилися світлі та приємні. І я вірю, що в нас вийшла добра, красива і зворушлива історія».

І навіть карантин, впевнений Роман Ткаченко, додав позитиву. Спочатку зйомки планували почати ранньою весною, але через пандемію старт змістився на перші дні літа. І завдяки теплим вечорам групі вдалося зняти дуже красиві кадри: літній табір, озеро і купання головних героїв вночі.

Труднощі, звичайно, теж траплялися. У мелодрамі були зайняті і маленькі актори – відомо, що дітей знімати дуже непросто! Дочку головного героя Машу зіграла шестирічна зірка українського кіно Фрося Мельник.

«У Фросі реально великий акторський досвід, вона просто молодець, з нею не було ніяких проблем, – згадує Роман Ткаченко. – А ось з іншими дітлахами доводилося ретельніше опрацьовувати сцени. Не скажу, що було важко, просто діти в кадрі вимагають більшої уваги і терпіння, це треба розуміти і допомагати їм».

Роману також довелося працювати з тінейджерами – головними героями в юності. І хоча еротичних кадрів у фільмі немає, персонажі багато цілуються, проявляють емоції і почуття.

«Знаєте, мені ще не доводилося знімати, як цілуються тінейджери! Та й у наших юних акторів також не було досвіду поцілунків у кадрі. Пікантності додало те, що і в житті з нашими молодими акторами це сталося вперше, як вони самі зізналися. На репетиціях вони страшенно ніяковіли – це зрозуміло, і я запропонував їм торкатися один до одного щокою. І зйомки сцени з поцілунком пройшли дуже добре, наші актори впоралися. Мені здалося, що їм навіть сподобалося», – сміється Роман.

За сюжетом, Марина Рисева стає відомим кардіохірургом, дія відбувається в клініці, де екранні лікарі проводять три складні операції.

«Тут було непросто технічно: ми не могли знімати процес з документальною точністю. Але знайшли спосіб, як достовірно показати операції, і впоралися дуже гідно», – розповідає режисер.

Рысь
Рысь

Додамо, що головні ролі в картині виконали актори Анастасія Іванова, Влад Никитюк, Анастасія Цимбалару, Галина Кобзар-Слободюк, Прохор Дубравін і ін.

Режисер-постановник: Роман Ткаченко

Оператор-постановник: Маркіян Канюка

Сценаристи: Надія Комаровська, Олексій Сиволап

Продюсери: Віктор Мірський, Вікторія Корогод, Наталія Стрибук, Ірина Черняк, Олена Малкова, Тетяна Носенко.

В ролях: Анастасія Іванова, Влад Никитюк, Анастасія Цимбалару, Фрося Мельник, Прохор Дубравін, Галина Кобзар-Слободюк, Олександр Попов, Єлизавета Зайцева та ін.

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....