Опубліковані фото зі зйомок фільму про розстріляне Відродження «Будинок «Слово»

У Харкові стартували зйомки художнього фільму «Будинок Слово». Виробництвом картини на замовлення Державного агентства України з питань кіно займається кінокомпанія «Fresh Production UA».

Режисером став Тарас Томенко. Головні ролі в картині виконають українські актори В’ячеслав Довженко, який запам’ятався глядачам у військовій драмі «Кіборги», а також народний артист України Юрій Одинокий.

Всього ж в «Будинку Слово» візьмуть участь близько п’ятдесяти акторів. Сценарій написав сам режисер, у співавторстві з українською поетесою Любов’ю Якимчук.

Проект художнього фільму став одним з переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки становить понад 30 мільйонів гривень. Загальний же бюджет картини – 60 мільйонів.

В основу сюжету картини покладена доля представників української інтелігенції, які жили в столичному Харкові в 1920-1930-х роках. Для того, щоб легше стежити за ними, радянська влада поселила їх у один житловий будинок. Так, на вулиці Червоних Письменників, 5 і виник Будинок Слово. Його мешканцями стали письменники, поети, діячі театру. Володимир Сосюра, Остап Вишня, Лесь Курбас, Микола Хвильовий, а також багато інших жили пліч-о-пліч і навіть не здогадувалися, що потрапили в «елітну мишоловку». У центрі фільму – протистояння поета Миколи Хвильового і радянської тоталітарної системи.

Режисер Тарас Томенко вже не в перший раз звертається до теми Будинки Слово. У минулому році на великий екран вийшла його документальна картина з тією ж назвою. До речі, «Будинок Слово» був визнаний кращим документальним фільмом 2017 року на конкурсі «Золота дзиґа», а на Варшавському кінофестивалі він був представлений в основній конкурсній програмі.

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....