Опубліковані фото зі зйомок фільму про розстріляне Відродження «Будинок «Слово»

У Харкові стартували зйомки художнього фільму «Будинок Слово». Виробництвом картини на замовлення Державного агентства України з питань кіно займається кінокомпанія «Fresh Production UA».

Режисером став Тарас Томенко. Головні ролі в картині виконають українські актори В’ячеслав Довженко, який запам’ятався глядачам у військовій драмі «Кіборги», а також народний артист України Юрій Одинокий.

Всього ж в «Будинку Слово» візьмуть участь близько п’ятдесяти акторів. Сценарій написав сам режисер, у співавторстві з українською поетесою Любов’ю Якимчук.

Проект художнього фільму став одним з переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно. Сума державної фінансової підтримки становить понад 30 мільйонів гривень. Загальний же бюджет картини – 60 мільйонів.

В основу сюжету картини покладена доля представників української інтелігенції, які жили в столичному Харкові в 1920-1930-х роках. Для того, щоб легше стежити за ними, радянська влада поселила їх у один житловий будинок. Так, на вулиці Червоних Письменників, 5 і виник Будинок Слово. Його мешканцями стали письменники, поети, діячі театру. Володимир Сосюра, Остап Вишня, Лесь Курбас, Микола Хвильовий, а також багато інших жили пліч-о-пліч і навіть не здогадувалися, що потрапили в «елітну мишоловку». У центрі фільму – протистояння поета Миколи Хвильового і радянської тоталітарної системи.

Режисер Тарас Томенко вже не в перший раз звертається до теми Будинки Слово. У минулому році на великий екран вийшла його документальна картина з тією ж назвою. До речі, «Будинок Слово» був визнаний кращим документальним фільмом 2017 року на конкурсі «Золота дзиґа», а на Варшавському кінофестивалі він був представлений в основній конкурсній програмі.

ЧИТАТИ ЩЕ

Як сервувати стіл: корисні поради

Корисні поради, як зробити святковий стіл не тільки смачним і поживним, але й стильним, а також додати йому новорічної символічності. Сервування Дотримуйтеся єдиної стилістики. Кольори скатертини, посуду,...

3 грудня: яке свято цього дня

Традиційно публікуємо добірку свят, що припадають на 3 грудня. Варто враховувати, що з переходом на новий календар багато церковних свят тепер відзначатимуть у нові дати. Церковні...

«Барбі», «Вартові галактики», «Люксембург, Люксембург» стали найпопулярнішими на MEGOGO

Медіасервіс MEGOGO, лідер серед ОТТ-сервісів в Україні, продовжує ділитися рейтингом популярності контенту серед користувачів платформи. Так, у 3-му кварталі 2023 року MEGOGO ексклюзивно транслював бій...

Мама мене б’є: що робити

Сімейні стосунки між батьками та дітьми можуть бути складними та іноді незрозумілими. Іноді в сім'ях виникають ситуації, коли діти стикаються з фізичним покаранням своїх батьків....