фильмы о рекламе
фильмы о рекламе

Світом рухають гроші. А грошима рухає реклама. Саме вона вкладає у вуха і очі мільярдам людей інформацію про продукти і послуги, про політиків та ідеї. Реклама диктує нам, чого хотіти і куди прагнути. П’ять фільмів, які прекрасно показують, як реклама може змінити на краще не тільки ваш бізнес, а й увесь наш світ, пише Cutinsight.

Сімейка Джонсів (2009)

Сюжет комедії обертається навколо еталонного американського сімейства Джонсонів, яке переїжджає в невелике містечко. Дуже швидко ця сім’я стає улюбленцями всієї округи. Вона запрошує додому сусідів і всіх, хто живе неподалік. Члени сім’ї підкорюють оточуючих своєю харизмою, зовнішністю, оздобленням в будинку і автомобілями. Але незабаром стає зрозуміла справжня мета Джонсонов, які насправді не є сім’єю, а найманими працівниками рекламної компанії, яка таким чином рекламує людям різноманітні побутові товари.

Сироп (2013)

Мелодрама в подробицях показує, як найбільш вигідно продати себе. Починається все з гіперактивного хлопця на ім’я Скат. Він шукає ідею на мільйон доларів. Його мета – підкорити рекламний ринок. Він працює в компанії, яка продає газовану воду. Одного разу він придумує енергетичний напій, але цю ідею краде його колега. Але Скат не втрачає надії продати себе якомога дорожче і починає працювати над іншою ідеєю. Правда, саме в цей час він зустрічає дівчину, від якої втрачає голову.

Гленгаррі Глен Росс (Американці, 1992)

П’ятеро дуже досвідчених ділків готові на все заради того, щоби знайти покупців землі. Для цього вони проводять холодні дзвінки, відчайдушно конкурують один з одним і використовують будь-які способи заробити побільше. Щоб підстьобнути цю команду співробітників, головний офіс надсилає їм свого кращого агента з продажу. Він обіцяє своїм колегам, що конкуренція між ними відтепер буде ще гострішою. Адже той, хто заробить більше за інших, отримає кадилак і 500 відомостей про найцінніших клієнтів. Але це виявляються далеко не всі умови підступного конкурсу на кращого продажника.

Психовані (Спадщина, 1990)

Кому може спасти на думку ідея говорити в рекламі всю правду про продукт? Саме так вчинив головний герой фільму. Перебуваючи в стані нервового перенапруження, він написав кілька абсолютно безглуздих рекламних слоганів і розмістив їх в пресі без відома свого начальника. Після цього знайомий умовляє його пройти обстеження у психіатра. Опинившись у групі таких же людей, які страждають від нервового напруження, він знайомиться з однодумцями. Але раптом, несподівано для всіх, рекламні оголошення головного героя отримують величезну популярність. А фрази про квадратні Volvo або автомобілі Jaguar, призначені чоловікам, які хотіли би працювати з красивими жінками, стають хрестоматійними.

Найвеличніший фільм з усіх коли-небудь проданих (2011)

Документальна стрічка розповідає про рекламний бізнес. У фокусі – то, як на рекламних проектах заробляються величезні суми грошей. Герой детально розповідає, скільки коштує просування бренду через кіно, як ставляться до продакт-плейсменту глядачі і який реальний ефект від нього. У картині шукають відповіді на питання: чи можливо мистецтво, у якого немає спонсора? де пролягає межа між мистецтвом і маркетингом?