Розпочинається 66-й Каннський кінофестиваль – без сумніву, наймасштабніший кінофорум світу. За право показу в його рамках змагалось більш ніж 1700 фільмів, з яких було обрано лише 50 найкращих. До українських екранів дійдуть далеко не всі ці стрічки. Тож ми відібрали четвірку найцікавіших фільмів, котрі згодом випаде нагода подивитись і вітчизняному глядачеві.
Відкриє фестиваль кислотно-гламурний фільм База Лурмана «Великий Гетсбі». «На створення цієї картини мене надихнула нещодавня світова фінансова криза» – прокоментував режисер своє бажання екранізувати безсмертний роман Френсіса Скота Фіцджеральда.
У фільмі з’являється ціле сузір’я голлівудських знаменитостей на чолі з Леонардо ДіКапріо. Бюджет стрічки – $127 млн., показуватиметься вона у 3D, а костюми для неї розробляв модельний дім Prada. Та незважаючи на весь свій пафос – картина виявилась не достойна того, щоб змагатись за нагороди фесту. Її буде показано лише поза конкурсом у перший день кінофоруму. Проте критики вже сьогодні говорять, що саме ця костюмована драма ідеально підходить до церемонії відкриття Канн. Адже атмосфера «Великого Гетсбі» дуже гармонійно поєднується з феєрією розкоші та вишуканими дефіле на червоній доріжці у перший день фесту.
Український глядач зможе подивитись цю стрічку вже наступного дня після її світової прем’єри у Каннах – 16 травня.
В американських реаліях початку ХХ століття розвивається дія також і стрічки «Фатальна пристрасть» (Lowlife) режисера Джеймса Грея. Та якщо у «… Гетсбі» показується пишний світ аристократів, то у цьому фільмі – убоге життя знедолених.
Якщо для одних виїзд з рідної країни – еміграція, то для головної героїні «Фатальна пристрасть» – скоріше евакуація. У Польщі вона жила у злиднях, через що вирішила разом з сестрою поїхати на інший край світу в пошуках заповітної американської казки. Однак реалії Нового Світу виявляються ще більшим кошмаром.
Це не типова голлівудська мелодрама, пронизливий сюжет якої розковирює у серці рану, щоб у фіналі запхнути її пережованою жуйкою «хеппі-енду».
Фільм має непогані шанси на призи. По-перше, голова журі цього річ – Стівен Спілберг, який любить кіно з США та про США. По-друге, буквально кожен фільм Джеймса Грея брав участь в авторитетних кінофестивалях. Ну, а по-третє, головну роль у «Фатальній пристрасті» зіграла чарівна француженка Маріон Котійяр, яка свого часу отримала «Оскар» за «Життя у рожевому кольорі». На українські екрани картина вийде восени.
Один з найамбіційніших європейських режисерів Ніколас Віндінг Рьофн привезе у Канни своє нове творіння «Тільки бог простить». Протагоніст цієї кримінальної драми – апостол ам орал ьності, який своїм прикладом доводить істину: не кожна людина втрачає сенс життя, коли продає душу дияволу.
Головну роль зіграв Райан Гослінг, замордоване обличчя якого красується на постері стрічки. Попередня картина, над якою Рьофн працював разом з цим актором – «Драйв» (2011) – кілька років тому була відзначена на набережній Круазет призом за кращу режисуру.
Ще один фаворит фестивалю – «Всередині Льюіса Девіса» від живих класиків американського кінематографа братів Коенів. Картина розповість про складну долю фолк-музыканта, який усіма силами намагався стати популярним. Фільм зацікавить не тільки шанувальників фолку. За словами оператора Баррі Зонненфельда, який багато років працював з братами Коенами: «…вони можуть написати чудовий сценарій на будь-який мотив. Теми для них вражаюче неважливі – головне, це стиль, репліки та сама історія». Своєрідний бонус стрічки – Джастін Тімберлейк, який зіграв у ній одного з музикантів. Останнім часом він знімається лише у визнаних майстрів кінематографа.
Брати-режисери вже мають у своєму активі «Золоту пальмову гілку» Канн за стрічку «Бартон Фінк» (1991). Цьогоріч у них буде вже сьома спроба отримати настільки престижний приз вдруге. Нагадаємо, що на минулому фесті це вдалось зробити Міхаелю Ханеке.
Що ж, можемо робити ставки на переможців…