«Трагічне кохання» Юрія Винничука з кінематографом

Вперше твір Юрія Винничука було екранізовано у 1994 році. Це була казка письменника, за мотивами якої було знято коротку анімацію «Історія аодного поросятка». Фільм розповідає про поросятка, яке дуже любило подорожувати. За сюжетом воно потрапляє до королівського замку, у темний ліс, до піратів…

Через три роки вийшла екранізація ще однієї казки Винничука «Як метелик вивчав життя». Однойменна стрічка розповідає про метелика Адмірала, котрий думав, що буде жити всього лише до ночі. Цілий день готуючись до власного похорону, він лише під вечір дізнається, що його життя скінчиться не сьогодні.

Сценаристом та режисером обох цих фільмів виступила Людмила Ткачикова.

У 2004-му виходить короткометражна ігрова картина Тараса Ткаченко «Трагічне кохання до зрадливої Нуськи». В основу її сценарію покладено оповідання Винничука «Граната на двох».

Фільм розповідає про двох хлопчиків, що живуть у селі. Обидва вони по вуха закохані у місцеву красуню Нюську, через що їх спілкування повсякчас перевіряється на міцність. Коли ж у селі з’являється молодик у військовій формі – хлопчики розуміють, що конкурувати з ним за увагу красуні немає сенсу. Через це вони відважуються на трагікомічний вчинок – покарати і себе і зрадливу Нюську.

Незважаючи на те, що в творчому доробку Винничука близько десяти повістей та романів, котрі б могли лягти в основу сценарію для повнометражного фільму – лише один його твір було екранізовано у повнометражному форматі.

У 2007 році відбулася прем’єра повнометражного телефільму «Діви ночі» (реж. Олег Фиалко), який було знято за однойменним романом письменника.

Фільм розповідає про молодого журналіста Юрія, котрий повертається у рідне місто після багаторічної роботи за кордоном. Одного дня він потрапляє у загадкове місце під назвою «Школа кохання», де зустрічає дівчину, котру колись кохав. Він починає розслідувати – як вона сюди потрапила і що з нею трапилось з тих пір, як вони востаннє спілкувалися. Для цього йому доводиться увійти у кримінальний світ. Але Юрій погоджується піти на ризик заради того, щоб врятувати свою колишню кохану з сексуального рабства.

Фільм знято у форматі б анальної російської телевізійної мелодрами, що розчарувало шанувальників творчості Винничука. Вони нарікали на тому, що у картині споганено первинний сюжет. Дію тут перенесено у сучасний мегаполіс, в той час як у романі описується романтика Львова 70-х років. У зв’язку з цим питання, актуальні для Львова 70-х виглядають у атмосфері сучасного великого міста неправдоподібно.

Що ж, сподіватимемося, що в майбутньому твори Юрія Винничука отримають «друге життя» у вигляді достойних повнометражних екранізацій, які не будуть виглядати дешевими гіпсовими копіями мармурових шедеврів письменника.

ЧИТАТИ ЩЕ

Iron Maiden випустить офіційний документальний фільм до 50-річного ювілею

Британський гурт Iron Maiden святкує своє 50-річчя, випускаючи офіційний документальний фільм, який вийде в кінотеатрах цієї осені. Фільм розповість про їхній шлях від східного Лондона до...

Переможці премії Athena List 2025: Видатні історії про сильних жінок підкорюють кіноіндустрію

Переможці премії Athena List 2025: Видатні історії про сильних жінок підкорюють кіноіндустрію На Афінському кінофестивалі 2025 року було оголошено переможців премії Athena List, яка відзначає видатні...

Як живуть хом’яки: прикольні картинки від Джуліана Реда

Хом'яки для багатьох з нас – домашні гризуни, не особливо вибагливі у догляді, далекі від розумних щурів і просто кумедні. Але все набагато цікавіше, ніж...

Качаємо трицепс: вправи в домашніх умовах та в залі

Трицепс - це один з найбільших м'язів верхніх кінцівок, який відіграє ключову роль не тільки в естетичному аспекті, створюючи форму руки, але і в функціональному...