14 фільмів, які змінили світ

Часто фільми справляють просто-таки магічний ефект на суспільство. Наприклад, після виходу діснєївської анімації «Бембі» різко скоротилася кількість мисливців, а приклад головної героїні «Мовчання ягнят» змусив багатьох жінок вступити в ряди ФБР.

«007 Координати “Скайфолл”»: продажі небезпечних бритв виросли в сотні разів

Неймовірно, як режисерові вдалося перетворити гоління в одну з найбільш сексуальних сцен фільму, але небезпечна бритва в руках тендітної красивої дівчини підштовхнула сотні тисяч чоловіків знову голитися «по-старому».

В результаті Google зареєстрував зростання числа запитів за словами «небезпечна бритва» на 735% після виходу фільму, а потім один з виробників небезпечних бритв доповів про раптове зростання продажів на 405%. До слова, перехід до небезпечних бритв підтримують захисники природи: такі леза більш довговічні в порівнянні з сучасними бритвеними верстатами.

«Парк юрського періоду»: люди почали скуповувати бурштин з комахами всередині

Історія неймовірного клонування починається з бурштину, всередині якого виявилася комара. Фільм виявився настільки популярним, що продавці бурштину з комахами всередині стали мільйонерами. Хтось купував бурштин, вирішивши серйозно вивчати законсервованих комарів, інші планували перепродати камені вченим і підприємцям, зацікавленим ідеєю клонувати динозавра.

До речі, завдяки фільму з’явилася велика кількість досліджень, покликаних дізнатися, наскільки реальною є ідея клонування динозавра.

«Чорна Пантера»: з притулків почали забирати чорних кішок

Після прем’єри цієї картини в деяких притулках США чорних котів не залишилося зовсім. Раніше тварини з таким забарвленням менше цікавили людей через різні забобони. Їх вважали втіленням диявола і передвісником невдачі. Але після цього блокбастера все змінилося.

«Щелепи»: падіння інтересу до відпочинку на морі і нові правила безпеки на пляжах

Вихід картини змусив людей переглянути своє ставлення до відпочинку на пляжі, поки журналісти розповідали про страхітливі випадки реальних нападів акул на людей. На морських курортах ввели нові правила безпеки, в тому числі обмеження зон купання спеціальними сітками і алгоритми негайної евакуації людей з води.

На захист акул варто додати, що більшість смертей на воді пов’язані з невмінням плавати. Самі акули рідко підпливають до берегів, вони не цікавляться людським м’ясом і вважають за краще ховатися подалі від дайверів.

«V означає вендета»: початок активної боротьби проти репресій урядів

Рух «анонімусів» з’явився до виходу фільму «V означає вендета», але саме остання сцена, коли тисячі людей надягають маск и Гая Фокса і починають свою боротьбу проти корупції і тиранії влади, надихнула реальних активістів на великі акції. З тих пір «анонімуси» носять маск и Гая Фокса, а їх боротьба зі світовим урядом робить наш світ кращим.

«На узбіччі»: вино піно-нуар стало найпопулярнішим у американців

Після виходу фільму несподівано виріс інтерес до вин з сорту винограду піно нуар, які протягом усього фільму хвалить головний герой. Ніхто не очікував, що кінокартина так сильно вплине на винний ринок США, але саме піно-нуар стало улюбленим вином американців і естетів.

«Рятувальники Малібу»: величезна кількість молодих людей записалося в рятувальники на воді

Уже після перших серій червоний купальник став найбільш затребуваним елементом пляжного гардероба у жінок. А трохи пізніше зріс інтерес до роботи рятувальників на воді: тисячі молодих дівчат і хлопців по всьому світу записалися на підготовчі курси. Сьогодні робота рятувальника добре оплачується, хоча професійним вимогам відповідати непросто.

«Секретні матеріали»: різке збільшення очевидців появи НЛО, сплеск інтересу до науки і паранормальних явищ

Популярність серіалу підстьобнула інтерес людей до вивчення всього нез’ясовного. Іншим побічним ефектом серіалу стала поява величезної кількості фото- і відеосвідчень появи НЛО і формування багатотисячних співтовариств уфологів в інтернеті.

«Доктор Хаус»: лікарі визначили причини серцевої недостатності пацієнта, помітивши схожість з випадком в одному з епізодів серіалу

Незважаючи на окремі недоліки, лікарі люблять серіал про доктора Хауса. В основі серій лежать реальні випадки пацієнтів, і це допомагає лікарям у роботі. Так сталося у випадку з пацієнтом, якому цілий рік не могли поставити правильний діагноз. Потім лікар випадково побачив епізод про пацієнта зі схожими скаргами і зміг нарешті призначити правильне лікування реальному хворому. Виявилося, що у пацієнта почалося отруєння, викликане металевим імплантом у нозі.

«Джон Ф. Кеннеді. Постріли в Далласі»: уряд був змушений розсекретити документи

Протягом фільму герой боровся з урядом, який звинуватив у змові, намагаючись докопатися до правди про те, як і чому вбили Кеннеді. Після виходу картини Конгрес США достроково розсекретив документи, що стосуються вбивства Кеннеді, щоб уникнути нових звинувачень на свою адресу.

«007: Спектр»: в Мексиці організували фестиваль, щоби виправдати очікування мільйонів туристів

Парад у рамках фестивалю вийшов у фільмі настільки барвистим, що столиці Мексики довелося піти на поступки і щорічно його проводити, тому що мільйони туристів слідом за агентом 007 захотіли взяти участь в ході на честь Дня мертвих у Мехіко.

«Берні»: суд звільнив головного героя фільму, засудженого за вбивство бабусі-дружини

Фільм «Берні» заснований на реальній історії чоловіка, який працював трунарем, вважався хорошим хлопцем в окрузі і зблизився з літньою жінкою, що стала йому дружиною. Згодом характер бабусі зіпсувався і вона всіляко знущалася над чоловіком, поки той випадково не вбив її. Картина закінчується тим, що Берні відправляється за грати, хоча в очах суспільства його вчинок не засуджується.

Після виходу фільму адвокат Джоді Коул зацікавилася реальною історією і виявила нові факти, які допомогли звільнити справжнього Берні з в’язниці. Цьому процесу сприяв режисер фільму, з яким Берні доведеться жити за рішенням суду.

«Бембі»: на 50% знизилося число мисливців

Головний герой і улюбленець дітей і дорослих Бембі втрачає маму, яку вбивають мисливці, і ледве спасається сам. Після виходу мультфільму в 1942 році багато мисливців, більшість з яких сімейні люди, відмовилися від свого хобі назавжди.

Це явище стало відоме як «ефект Бембі», коли людина знаходить тварин милими, симпатичними або схожими на дітей, в результаті чого відбувається категоричне неприйняття полювання як промислу.

«Мовчання ягнят»: в ФБР записалося рекордне число жінок

ФБР брало активну участь у зйомках фільму: щоб увійти в роль, Джоді Фостер пройшла курс підготовки агентів на базі Куантіко. Представники бюро сподівалися, що кінострічка приверне нових курсанток. Що і сталося: образ Кларіс надихнув багатьох дівчат стати агентами ФБР.

+