10 українських режисерів, що знялися у чужих фільмах

«Режисерові важко бути актором: побувавши солістом, він погано грає в оркестрі», – говорила Фанні Ардан.

Ми відібрали десять вітчизняних фільммейкеров, які дуже навіть непогано «зіграли в оркестрі».

Мирослав Слабошпицький

2014 став, мабуть, найбільш насиченим у творчості Слабошпицького. Відпустивши у тріумфальний хід по світовим фестивалям свій німий шедевр «Плем’я», режисер паралельно знімався у стрічці Альони Дем’яненко «Моя бабуся Фанні Каплан». Він зіграв молодшого брата Леніна – Дмитра.

Михайло Іллєнко

Свій перший досвід роботи у великому кіно Михайло Іллєнко отримав ще у 60-і, з’являючись в якості актора. А одну з останніх його ролей можна побачити в епізоді комедії Валентина Васяновича «Звичайна справа». Іллєнко грає пацієнта психіатричної лікарні, який упевнений, що повинен виключити й увімкнути світло в кімнаті 300 разів, не то – настане кінець світу.

Тарас Ткаченко

Акторські роботи Ткаченко зустрічаються вкрай рідко. Найбільш яскравою його появою на екранах стала стрічка Володимира Тихого «Зелена кофта» (2013). Він зіграв батька головної героїні, який намагається знайти спільну мову з дочкою, в той час як вона переживає далеко не кращий період у своєму житті.

Алан Бадоєв

Для ролі в кіно знайшовся час навіть у щільному творчому графіку цього, найбільш плідного українського кліпмейкера. У ромкомі Євгена Матвієнка «Самотній за контрактом» (2014) Бадоєв грає самого себе – метушливого режисера на знімальному майданчику чергового музичного відео.

Ахтем Сейтаблаєв

Акторська і режисерська кар’єра Сейтаблаєва в повнометражному кіно почалася фактично з одного фільму – «Мамай» (2003). З тих пір він регулярно знімає свої картини, а також з’являється у стрічках інших фільммейкерів. Остання на сьогодні його роль – у серіалі Олексія Шапарёва «Гвардія», прем’єра якого планується у найближчі місяці.

Ганна Яровенко

В якості режисера Яровенко зняла близько 20 фільмів. Однак велику акторську роботу в повнометражному ігровому кіно зіграла лише одного разу. У 2008 році на екрани вийшла психоделічна картина Ігоря Подольчака «Las Meninas», у якій Ганна зіграла одну з головних ролей.

Максим Стецков

У квітні в прокат має вийти дебютний повний метр Стецькова «Смертельно живий». Паралельно з роботою над цією картиною, молодий фільммейкер знявся у стрічці Володимира Лерта «Полонянка» (2013) і серіалі Дмитра Лактіонова «Чарлі» (2014).

Олег Фіалко

В одному з епізодів болісного шедевру Кіри Муратової «Мелодія для шарманки» (2009) показується розмова Фіалко по мобільному телефону. Щось комусь голосно пояснюючи, він зливається з багатоголосним хором оточуючих людей, які також не зрозуміло про що говорять по мобільних. Таким бачить наш світ Кіра Георгіївна – способів поговорити один з одним з’явилося багато, але краще чути один одного ми від того не стали.

Анатолій Матешко

Незважаючи на те, що за останні 16 років Матешко випустив близько 30 режисерських робіт – іноді він встигає ще й зніматися у своїх колег. Правда, трапляється це рідко – раз на кілька років. Та й ролі у нього зазвичай зовсім невеличкі. Хоч і епізодично, але дуже яскраво він з’являється в трилері Леоніда Бойка та В’ячеслава Криштофовича «Приятель небіжчика» (1997). У цій картині він зіграв підлого чоловіка, який підкуповує свідка.

Сергій Горний

Останнім часом трапляються покази програми «Сучасне Українське Кіно», в рамках якої демонструється короткометражка Горного «Велика перерва». Автор цієї стрічки також зіграв у фільмі Філіпа Сотниченко «Обійми».

ЧИТАТИ ЩЕ

Кращі фільми про бокс: Кіно, яке допоможе перемогти

Серед усіх видів спорту саме про бокс знято найбільше хітів.  Боксерські стрічки отримували цілу низку «Оскарів» та інших престижних нагород, ставали культовими і досягали вершин...

Крута музика в машину 2023-2024: улюблені хіти та сучасні треки

Музика і дорога – два елементи, здатні перетворити звичайну поїздку на захоплюючу пригоду. У світі автомобільних подорожей музика стає невід'ємним супутником, створюючи унікальний саундтрековий супровід...

10 п’яних комедій для хорошого настрою

На будь-якій вечірці не обходиться без гарного алкоголю. Він вносить у спілкування необхідну дозу гарного настрою і стирає тісні межі дозволеного в повсякденному житті. Іноді подібні...

Найкращі фільми про баскетбол

Баскетбол вже давно перестав бути тільки спортивною грою. Ця гра мотивує ставати не тільки вищими і сильнішими, але й підштовхує повністю змінити своє життя, знайти...