«Теорія усього» для домогосподарок

В українських кінотеатрах показується фільм про життя видатного англійського фізика «Всесвіт Стівена Хокінга». Пристрасть знімати фільми про своїх видатних співвітчизників – одне з небагатьох виправдань британської самозакоханості. Туманний Альбіон буквально щороку видає по кілька стрічок про політиків, митців або науковців, що повернули хід історії.
Картина красномовно розповідає про те, як цей паралізований геній перевернув уявлення людства про чорні діри і теорії часу.
Найскладніші наукові теорії пояснюються в стрічці дуже доступно. Наприклад, відмінності в гіпотезах Ейнштейна і Хокінга, показуються на різниці між горошком і картоплею. А формування чорної діри ілюструється чашкою чорної кави, в якій закручується спіралька білого молока.
Тож картина буде цікава допитливим школярам, що захоплюються природничими дослідами. Разом з тим – фільм зацікавить і домогосподарок, звиклим до літератури а-ля «як схуднути і пізнати всесвіт за 10 днів».
Сюжет стрічки на певному етапі починає дратувати своєю легковажністю і сентиментальністю. Стосунки з дружиною і дітьми випнуті тут на перше місце. Натомість у долі Хокінга знайдеться з десяток більш важливих тем. Наприклад, його боротьба за виживання або нестандартність мислення. Або те, як він, будучи паралізованим, написав ряд книг, кожна з яких стала революцією у фізиці. Все це сценаристи, на жаль, засунули на задній план.
Просто фільм зроблений за стандартами телефонної балаканини, в якій побутові теми тяжіють над усім іншим.

+