Інфографіка: Еволюція Бетмобіля в кіно

Бетмобіль – невід’ємна частина коміксів про Бетмена. Темний Лицар користувався автомобілем з 1939 року, але спочатку це був звичайний червоний автомобіль Брюса Уейна.

Бетмобіль він став в 1941 році, коли обзавівся надпотужним двигуном, тараном спереду і стильною Бет-логотипом на капоті. Цей автомобіль створений на основі авто Cord 812, і крім тарана в ньому немає жодних фішок.

Бетмобіль для легендарного серіалу «Бетмен» 1966 був створений на основі концепт-кара Ford Futura. Довгі «крила» ззаду, вітрове скло у вигляді двох ковпаків – автомобіль майже не потрібно було модифікувати. Цей Бетмобіль вважається мало не ідолом серед фанатів Бетмена, як і сам комедійний серіал 1960-х, вусатий Джокер і Бетмен з Бет-відлякувачем акул.

У 1989 році вийшов перший Бертонівский фільм про Бетмена, а з ним з’явився і новий Бетмобіль. Шасі від Імпали, движок – Chevy V8, абсолютно новий кастомний кузов і купа прибамбасів. Монітор, система діагностики, CD-плеєр, голосове управління. Він міг випускати бомби, стріляти з кулеметів і рвати ворожі шини висувними лезами на колесах.

Бетмобіль з фільму «Бетмен Назавжди» 1995 був спроектований так, щоб нагадувати жива істота – навіть ребра збоку видно. Відповідаючи новому, яскраво-дискотечному стилю фільму, в цьому Бетмобілі багато деталей були підсвічені. Він міг їздити навіть по стінах, запустивши відстрілювати троси в ціль нагорі і підкинувши корпус за допомогою стрибкового двигуна.

У 2005 році Кріс Корбулд і Енді Сміт побудували черговий Бетмобіль на замовлення Нолана. Яскравий, танкоподобний автомобіль викликав і викликає в середовищі шанувальників неоднозначні реакції: надто не канонічно вийшло.

У 2016 році в світ вийшла нова частина пригод героя, в якій засвітився Бетмен з його авто. Бетмобіль Зака ​​Снайдера за своєю концепцією нагадує нолановскій варіант. Наприклад, машина Бетмена також має значні габарити і впевнений арсенал озброєння. Але Бетмобіль 2016 року має більш спортивний дизайн.

Інфографіка від LoanMart наочно демонструє еволюцію цього культового автомобіля.

batmobile infographic

ЧИТАТИ ЩЕ

Як сервувати стіл: корисні поради

Корисні поради, як зробити святковий стіл не тільки смачним і поживним, але й стильним, а також додати йому новорічної символічності. Сервування Дотримуйтеся єдиної стилістики. Кольори скатертини, посуду,...

3 грудня: яке свято цього дня

Традиційно публікуємо добірку свят, що припадають на 3 грудня. Варто враховувати, що з переходом на новий календар багато церковних свят тепер відзначатимуть у нові дати. Церковні...

«Барбі», «Вартові галактики», «Люксембург, Люксембург» стали найпопулярнішими на MEGOGO

Медіасервіс MEGOGO, лідер серед ОТТ-сервісів в Україні, продовжує ділитися рейтингом популярності контенту серед користувачів платформи. Так, у 3-му кварталі 2023 року MEGOGO ексклюзивно транслював бій...

Мама мене б’є: що робити

Сімейні стосунки між батьками та дітьми можуть бути складними та іноді незрозумілими. Іноді в сім'ях виникають ситуації, коли діти стикаються з фізичним покаранням своїх батьків....