«Сувенір з Одеси»: 10 цікавих фактів про серіал

19 березня відбудеться прем’єра українського телесеріалу «Сувенір з Одеси». Нова кінокартина буде складатися з 12 серій, в кожній з яких ми зможемо спостерігати за неймовірною історією молодої закоханої пари – Матвія і Лізи.

Фільм познайомить глядачів з Одесою 1917 р., де матимемо змогу спостерігати становлення нової влади після революції та протистояння офіційного уряду декільком локальним бандитським угрупуванням.

За три революційні роки влада в Одесі змінюється сім разів. Як раз в такий нестабільний час — на олімп влади виліз кримінал. В поки керівництво містом стрімко переходить з рук в руки, а вплив місцевого криміналітету залишається незмінним, двоє закоханих молодих людей – вуличний скрипаль Матвій та вчителька французьскої мови Ліза – намагаються не стати пішаками в іграх легендарних історичних особистостей, таких, як отаман Котовський, король нальотчиків Мішка Япончик і генерал Олексій Алмазов.

Допоможуть перенестись у 20-ті роки минулого століття актори Даніель Ольбріхській, Станіслав Боклан, Юрій Горбунов, Дмитро Суржиков, Володимир Горянський, Олексій Вертінській, Олександр Попов та інші.

Серіал знято за мотивами книги одеського письменника Валерія Смирнова «Труна з Одеси». Валерій є автором більш ніж 50 книг, які підтверджують його звання знавця одеської мови. У 1997 році за підсумками Міжнародної книжкової виставки «Зелена хвиля» був визнаний найбільш читаним письменником України.

Сценарій написав Андрій Кокотюха. Письменник зізнався, що цей проект зацікавив його саме матеріалом. Андрій зазначає, що цікаво було вивчати історію України початку ХХ століття на прикладі окремо взятої Одеси. Раніше з-під його сценарного пера вийшли фільми «Століття Якова», за мотивами роману Володимира Лиса, чотирисерійна драма на поему Шевченка «Катерина», «Залишенець» за романом Василя Шкляра та фільм за романом самого Кокотюхи «Червоний».

Режисером проекту виступив Олег Туранський, відомий роботою над фільмом «Я з тобою».

Зйомки серіалу відбувалися в Одесі та Києві. Ми побачимо в кадрі й Пушкінський дворик, де з 19 сторіччя ростуть платани, біля яких колись Пушкін читав відомі вірші про Одесу. Інші інтер’єрні сцени охоплять такі впізнавані місця, як Музей Павла Тичини, Хонку в Межигір’ї, а легендарне кабаре Япончика Монте Карло знімали у стінах Малої Опери в Києві.​

В центрі сюжету нового серіалу «Сувенір з Одеси» – золотий кулон із магічними властивостями. За легендою сувенір оберігає свого володаря та знищує того, хто намагається забрати його проти волі власника. Він мав вигляд невеличкої труни, у яку помістили скелет. За легендою сувенір він оберігає свого володаря та знищує того, хто намагається забрати його проти волі власника.

Такий сувенір дійсно існував. Його виготовив наприкінці XIX сторіччя, на замовлення легендарного нальотчика Мішки Япончика, знаменитий одеський ювелір Ізраїль Рухомовський. У 2013 році його продали на аукціоні Сотбіс за 365 тисяч доларів. Серіальний сувенір був виготовлений з позолоченого срібла відомим українським ювеліром В’ячеславом Булковським.

Реальними історичними персонажами серіалу є Мішка Япончик та отаман Григорій Котовський. Легендарний Мішка Япончик або Михайло Винницький, він був авторитетом у грабіжників. Прізвисько Япончик отримав за характерний розріз очей. Григорій Котовський також починав нальотчиком, а став більшовицьким командармом.

Одну з головних ролей у серіалі виконав польський актор Данієль Ольбрихський. Актор відомий своєю роллю у фільмі Анджея Вайди «Попіл», Клода Лелуша «Болеро». 1988 року Ольбрихський знявся у Голлівуді у «Нестерпній легкості буття» Філіпа Кауфмана за романом Мілана Кундери та зіграв роль радянського агента в одному з хітових проектів 2010 року — шпигунському трилері «Солт». А фільм «Бляшаний барабан» Фолькера Шльондорфа за участю Ольбрихського здобув 1979 року Оскара та Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю.

В серіалі звучить пісня «Фонарики» українських «хулігангстерів» — Фелікса Шиндера та Олега Васяновича з гурту «Деньги вперед». А головний герой фільму Матвій грає композицію Паганіні «Капріс № 24» на площі перед Одеським оперним театром.

ЧИТАТИ ЩЕ

Собаки та подорожі: чудова фотосесія

Фотограф Ганна Гейер любить подорожувати і бере із собою своїх чотириногих улюбленців. Ось про що вона пише: "Привіт, друзі! Мене звуть Ганна. Я живу в Австрії...

4 Грудня: яке церковне свято, іменинники, прикмети

У християнській традиції це день ангела для тих, хто носить ім'я Варвара. В інших регіонах можуть існувати свої унікальні звичаї та традиції, які надають цьому...

Стрілець: Характеристика знака, сумісність та дати народження

Стрілець – знак, який символізує свободу, оптимізм та прагнення до пригод. Люди, народжені під цим знаком, мають невгамовний дух, жагу знань і прагнення нових відкриттів....

Ретроградний Меркурій: Як він впливає на людину

Ретроградний Меркурій - це одне з найбільш обговорюваних астрологічних явищ, яке викликає інтерес як досвідчених астрологів, так і тих, хто тільки починає цікавитися зірками. У...