Шість знакових жінок-режисерів останніх років

Видання Huffington Post опублікувало список шести знакових жінок-режисерів. Як відзначають укладачі списку, саме ці жінки проторували стежки у своїй професії, яку багато хто до сих пір вважає не жіночою справою.

Елізабет Чай Васархелі

Элизабет Чай Васархели

Її дебютний документальний фільм «Нормальне життя» у 2003 році отримав гран-прі на кінофестивалі Tribeca. Друга режисерська робота Елізабет «Юссу Н’Дур» завоювала безліч нагород у різних країнах. А її нова картина 2015 року «Міру» була удостоєна призу глядацьких симпатій на Sundance і цілого ряду номінацій на інших кінофорумах.

Таким чином, Чай Васархелі неодноразово підтвердила своє звання однієї з головних жінок-режисерів у сучасній документалістиці.

Джейн Кемпіон

Джейн Кэмпион

Після декількох короткометражних робіт, удостоєних високих нагород, і пари телепроектів, у 1989 році Кемпіон випускає свій повнометражний дебют «Душка», який також отримує схвальні відгуки критиків. Найбільш популярний її фільм – «Піаніно», у 1993 році тріумфував у Каннах.

У нинішньому десятилітті вона зменшила творчий темп і випустила лише один міні-серіал «Вершина озера».

Софія Коппола

София Коппола

Софія стала лише третьою в історії жінкою-режисером, що номінувалася на «Оскар» за кращу режисуру. Приводом став фільм «Труднощі перекладу», який в результаті приніс тільки статуетку за кращий оригінальний сценарій.

Але починалася її кінокар’єра геть не багатообіцяюче. Перші її нагороди – це дві «Золоті малини», а потім, через дев’ять років – ще дві номінації на цю ж антипремію.

Це вже потім вона зняла «Дів-самовбивць», заявивши про свій унікальний авторський стиль, який з часом кристалізувався в «Десь» і «Марії-Антуанетти».

Ава Дюверней

bwbpcdw

Вперше вона звернула на себе увагу критиків після виходу на екрани серіалу «Скандал». Ну, а в званні однієї з найпомітніших жінок-режисерів вона закріпилася після драми «Сельма», за яку номінувалася на «Золотий глобус».

Ненсі Маєрс

Нэнси Майерс

Автор таких стрічок, як «Чого хочуть жінки», «Відпустка за обміном» і багатьох інших популярних мелодрам – Майерс вже давно носить неофіційний статус «Королеви ромкомів».

Успіх її минулорічної комедії «Стажер» став одним із вагомих аргументів у гендерних суперечках у Голлівуді. Ця картина зайвий раз довела, що жінки мають повне право займати режисерське крісло нарівні з чоловіками.

Кетрін Бігелоу

Кэтрин Бигелоу

У 2010 році вона стала першою в історії жінкою, що удостоїлася «Оскара» за кращу режисуру. Цю нагороду їй принесла стрічка «Повелитель бурі», яка також отримала і статуетку за кращий фільм.

Свій високий професійний рівень Кетрін довела і в наступній своїй картині «Ціль номер один», яка також номінувалася на нагороди Американської кіноакадемії. Її нова режисерська робота обіцяє вийти наступного року.

ЧИТАТИ ЩЕ

Аня Тейлор-Джой: 10 кращих фільмів актриси

Аня Тейлор-Джой, одна з найперспективніших молодих акторок, виявляє свій акторський талант як у незалежному кіно, так і у великих комерційних проектах. Власниця престижних нагород, таких...

20 найкращих серіалів 2023 року

2023 порадував нас приголомшливою різноманітністю телевізійних творів. Бажаємо надати вашій увазі список 20 серіалів, які підкорили глядачів своїми захоплюючими сюжетами, приголомшливими виступами акторів. Флейшман у біді У...

Хороші комедії для відпочинку

Повертаючись додому після складного робочого дня, так хочеться іноді відволіктися і подивитися який-небудь добрий фільм. Ми підібрали хороші комедії для відпочинку, які гарантовано відвернуть від...

Найкращі фільми 2023 року: 20 класних картин

Рік 2023 року приніс глядачам неймовірні кінематографічні шедеври. Давайте детальніше вивчимо топ-20 фільмів, які змогли завоювати серця глядачів різних уподобань та уподобань. Ви зможете підібрати...