Британський кінорежисер і продюсер Рідлі Скотт назвав свої улюблені фільми. Сам Рідлі є творцем багатьох прославлених історичних і фантастичних картин, таких як «Чужий», «Гладіатор», «Царство небесне», «Той, що біжить по лезу», «Гангстер», «Сукупність брехні», «Чорний яструб», «Марсіанин».
Список фаворитів серед світових кіношедеврів режисера був складений на основі інтерв’ю Скотта різноманітним виданням та оформлений у відеороботу.
«Гільда» (1946)
Очолює список улюблених фільмів режисера фільм-нуар «Гільда», знятий у жанрі любовної мелодрами в США в 1946 році режисером Чарльзом Відора.
Рідлі Скотт зауважує, що вперше переглянув цю картину, коли йому було п’ять років, і до нині пам’ятає свої враження.
Події фільму розгортються в 40-х роках минулого століття в Буенос-Айресі. Спритного шахрая Джонні Фаррелла рятує від смерті загадковий Балін Мандсон, власник великого казино.
Джонні стає його правою рукою, але дружба, що виникла між ними, починає тріщати по швах, коли Балін повертається в місто з молодою дружиною Гільдою. Все вказує на те, що раніше Гільда і Джонні були коханцями, але зараз їх почуття більше нагадують взаємну ненависть.
«2001: Космічна Одіссея» (1968)
Сюжет цієї картини обертається навколо знахідки на Землі та поза нею загадкових чорних Монолітів. Фільм послідовно показує їхній вплив на виникнення людей в минулому та вирішення пов’язаних з ними м орал ьних проблем у майбутньому. Скотт переконаний, що ця робота Кубрика мала вплив на багатьох, зокрема розроблений для картини дизайн майбутнього.
«Весілля Мюріель» (1994)
Третім став фільм австралійського режисера П. Дж. Хогана «Весілля Мюріель». Скотт переглядав цей фільм шість разів і вважає просто фантастичним.
Стрічка розповідає про провінціалку Мюріел, що живе в маленькому курортному містечку. Її головна мрія – вийти заміж. Правда, є одна невелика проблема: у неї ще ніколи не було хлопця.
Живучи в світі фантазій, слухаючи групу «АББА» і перегортаючи журнали, Мюріел марно чекає Чудесного Принца, який з’явиться перед нею і забере від строгого батька, братів, безцеремонних подруг і задушливої атмосфери глухого курорту.
Але Принц десь затримується, і Мюріел сама відправляється шукати його серед яскравих вогнів Сіднея, назустріч найбільш бентежній пригоді свого життя.
«На березі» (1959)
Фільм Стенлі Крамера «На березі» є екранізацією однойменного роману Невіла Шюта. У 1964 році ядерна війна стирає з лиця землі населення північної півкулі. Одна американська субмарина знаходить тимчасову зону безпеки в Австралії.
Командир субмарини Дуайт Тауерс, сім’я якого стала жертвою жахливої війни, зустрічає тут жінку. Вона пробуджує в ньому вже начебто назавжди забуте почуття любові. Його обраниця – Мойра Довайдсон – змучена турботами і весь вільний час проводить з пляшкою бренді. Скотт вважає, що ця стрічка є прекрасним зразком чорно-білого кіно.
«Зоряні війни» (1977)
Блискучою Скотт називає і сагу Джорджа Лукаса «Зоряні війни». Він вважає, що це був не просто фільм, а ціла філософія. Для Рідлі саме він вивів кіноіндустрію на новий рівень. «Зоряні війни» виходили за всі рамки кіновиробництва тієї епохи.