Фільм Звягінцева “Нелюбов” переміг на Лондонському кінофестивалі

Драму російського режисера Андрія Звягінцева «Нелюбов» визнано найкращим фільмом на 61-му Лондонському міжнародному кінофестивалі (BFI London Film Festival).

Церемонія нагородження переможців відбулася 14 жовтня у Лондоні.

Драма Звягінцева «Нелюбов» розповідає історію однієї російської родини, перебуває на межі розлучення. У цей переломний для подружжя час у них зникає дитина.

У головних ролях у фільмі знялися Мар’яна Співак та Олексій Розін.

Журі конкурсу зазначило, що цей фільм сприймається як спільна трагедія, хоч розповідає він про особисту історію однієї родини з Росії. Режисеру вдалося підняти особисте до соціального і навіть до політичного рівня.

Ця стрічка може трактуватися як критика певних психологічних і політичних нюансів сьогодення. А також, як оповідання-застереження.

Раніше фільм отримав премію журі Канського кінофестивалю, а також був визнаний найкращим на кінофестивалі у Мюнхені.

Наприкінці вересня стало відомо, що “Нелюбов” Звягінцева була висунута Росією на кінопремію “Оскар”. Цікаво те, що фільми-переможці Лондонського кінофестивалю практично обов’язково отримують номінацію на «Оскар». Так було й із фільмом Павла Павликівського «Іда», який виграв Лондонський фестиваль у 2013 році.

Звягінців вже було нагороджено Гран-прі Лондонського кінофестивалю у 2014 році. Тоді найкращим був визнаний його фільм «Левіафан».

+