На Каннському кінофесті відкрився Український павільйон

Вже ввосьме в Каннах працюватиме Український павільйон. В його рамках презентуватиметься вітчизняна кіноіндустрія, а також проходитимуть ділові зустрічі вітчизняних діячів кіно.

Попри те що українського кіно в програмах цьогорічного фестивалю немає, говорити про менше представлення національного кінематографу не випадає. Зокрема, 16 травня о 17:30 відбудеться закритий ринковий (непрем’єрний) показ нового відвертого фільму Анатолія Матешка «Полон», дія якого відбувається в теперішній час на сході України.

Ще один готовий фільм – «Голубе плаття» знаного українського режисера Ігоря Мінаєва, що буде представлений серед презентацій у павільйоні. Крім того, ці презентації (18 і 20 травня) включатимуть фільми у виробництві «Тепер я буду любити тебе» Романа Ширмана, «Good Game Well Played» Олени Фетісової, «Максим Оса» Івана Сауткіна, «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка та інші.

А в Short Film Corner – платформі для молодих кінематографістів, що презентують свої короткометражні роботи – в цьому році представлено 15 стрічок, зроблених в Україні чи за участю українських професіоналів. Це фільми:

– «Мати», реж. Ірина Жигалюк (Україна, США, 2014, 14’)
– «Давай не сьогодні», реж. Христина Сиволап (Україна, 2014, 19’)
– «Острів», реж. Нікіта Тимощук (Україна, 2014, 4’)
– «Ніжність», реж. Анастасія Максчимчук (Україна, 2014, 18’)
– «Тунель», реж. Віктор Булига (Україна, 2014, 3’)
– «У всьому винен сценарист», реж. Олег Філіпенко (Україна, 2014, 11’)
– «Останній рок-н-рол», реж. Кирил Петров (Україна, Росія, 2015, 29’)
– «Кирим» (QIRIM), реж. Ксенія Джорно (Україна, ОАЕ, 2015, 35’)
– «AMARE» реж. Оксана Шумило (Україна, ОАЕ, 2015, 17’)
– «Тримай удар», реж. Анна Дем’яненко (Україна, 2015, 20’)
– “Відголос епохи», реж. Єлизавета Усач (Україна, 2015, 15’)
– Nation On Fire («Нація у вогні»), реж. Стефан Букас (Україна, Великобританія, Росія, 2015, 15’)
– «Жилець», реж. Анастасія Матешко (Україна, 2015, 20’)
– «Одного разу на міні» (Once Upon A Mine), реж. Вовка Соловей (Україна, 2015, 30’)
– «Напрокат», реж Сергій Сторожев (Україна, 2015, 15’)

Впродовж усіх днів роботи павільйону триватиме акція на підтримку незаконно утримуваного у російській в’язниці режисера Олега Сенцова, що був відкритий фестивалем «Молодість» у 2011 році. Український павільйон влаштує збір підписів під закликом до російського керівництва звільнити Олега Сенцова.

Український павільйон, організований цьогоріч Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість» спільно з Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» та за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

+