Корона, 5 сезон: основні факти про серіал

На початку листопада 2022 року на світові екрани вийшов новий сезон серіалу «Корона», що вже став легендарним. Він розповідає про роки правління британської королеви Єлизавети ІІ. До цього сезону прикута особлива увага глядачів, бо він вийшов уже після смерті королеви та її чоловіка – принца Пилипа. Творці шоу дали зрозуміти, що вони не мають наміру знімати продовження, що викликає ще більший інтерес серед глядачів, критиків.

Акторський склад

Основний акторський склад у новому сезоні вкотре змінився. Королеву Єлизавету зіграла Імельда Стонтон. Вона прийшла на зміну актрисам Клер Фой та Олівії Колман, які виконували цю роль у попередніх сезонах. У нових серіях ми знову зможемо побачити Клей Фой у ролі молодої Лілібет у вигляді флешбеків та кадрів із перших сезонів.

Принца Філіпа зіграв Джонатан Прайс, образ принца Чарльза втілив Домінік Вест. Саме до історії невдалого шлюбу старшого сина королеви та принцеси Діані прикута увага у новому сезоні. Тут розкривається і тема взаємин принца Філіпа та Камілли Паркер Боулз, які тривали протягом кількох десятиліть. До ролі Діани повернулася Елізабет Дебікі, яка шикарно втілила її і минулого сезону, за що отримала чималу порцію похвали від провідних світових кінокритиків.

Сюжетна лінія

У центрі сюжету залишається правління королеви, її стосунки із сім’єю. Цього сезону охоплено період 1991—1997 р.р. На запевнення всіх членів королівської сім’ї це були непрості роки для британської монархії. За цей час троє дітей королеви Єлизавети ІІ пережили процеси шлюбу, що не могло не позначитися на положенні монархії.

Режисери та сценаристи з особливою увагою підійшли до теми розлучення Чарльза та Діани, їхніх взаємин перед офіційним розривом і після реакції громадськості на все, що відбувається.

Окремою сюжетною лінією є чергова зміна влади у Великій Британії, прихід до неї лейбористів на чолі з Тоні Блером, який теж вплинув на політичне становище Британії у світі в середині 90-х.

Цей сезон, як і всі попередні, вийшов на платформі Netflix цілком, тому глядачі, які цікавляться історією, взаємини всередині королівської сім’ї, вже можуть насолоджуватися переглядом. Цей серіал не можна назвати на 100% біографічним, на цьому неодноразово акцентували свою увагу його творці, але він цікавий глядачам, котрі люблять нетривіальне кіно, що наштовхує на роздуми, що дає поштовх для знайомства зі світовою історією.

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкрасивіші весільні сукні з кіно

У Нью-Йорку нещодавно завершився Тиждень весільної моди, на якій бренди показали сукні сезону осінь-зима 2018/2019. Але наречені частіше шукають сукню, як в улюбленому фільмі, аніж...

Як накачати прес у домашніх умовах: Ефективні вправи та поради

Прес – це одна з тих частин тіла, яку багато людей прагнуть покращити. Незалежно від того, чи ви хочете досягти рельєфного живота або просто зміцнити...

Зелений чай: яку користь він приносить

Зелений чай є одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі. Його історія налічує тисячі років, і вона широко використовується в культурі різних народів. Але окрім...

Собаки та подорожі: чудова фотосесія

Фотограф Ганна Гейер любить подорожувати і бере із собою своїх чотириногих улюбленців. Ось про що вона пише: "Привіт, друзі! Мене звуть Ганна. Я живу в Австрії...