Копродукція України та Польщі: досвід професіоналів

Нещодавно відбулася дискусія кінопрофесіоналів, які обговорили можливості спільного кіновиробництва України та Польщі. Така співпраця вже породила цілу низку стрічок, які мають успіх по всьому світу: «Номери» (прем’єра 19 листопада), «Ціна правди», «Віддана», серіал «Принцип насолоди» та багато інших. А з часом таких прикладів стане ще більше, адже потенціал співпраці цих країн – невичерпний.

Під час дискусії власним досвідом україно-польської копродукції поділилися польський продюсер Даріуш Яблонський («Коли падають дерева», «Номери», «Носоріг») та його українські колеги Анна Паленчук («Номери»), Єгор Олесов («Ціна правди») і Надія Зайончковська («Віддана»). Ми зібрали головні тези кінопрофесіоналів.

Перевага копродукції — можливість розділити функціональні обов’язки між партнерами. (Даріуш Яблонський)

Дариуш Яблонский
Дариуш Яблонский

Копродукція існує тоді, коли є гроші, які можна поєднати. Чим більше Україна матиме грошей для міжнародної співпраці, тим більш привабливим партнером вона буде. (Даріуш Яблонський)

Копродукція дозволяє розказати історії ширше і далі. Статистика стверджує, що фільми у копродукції легше подорожують. Одна з причин — універсальність історій, які створюються спільно і стають зрозумілішими іншим народам. Фільм «Ціна правди» тому приклад, він продовжує подорожувати світом, та розказує важливу для українців історію. (Даріуш Яблонський)

В копродукції легше створювати артхаусне, режисерське та фестивальне кіно. Складніше — створити комедію, адже кожна країна має специфічне почуття гумору. (Даріуш Яблонський)

Надійний партнер — це той, який не буде шукати винних, коли щось піде не так, а загорне рукава і запитає «що я можу зробити, щоб врятувати ситуацію». (Даріуш Яблонський)

В Україні прекрасні кіномитці, потенційно цікавий ринок, величезна аудиторія і багато історій, які треба розказати. Історій, які нас єднають, і немає кращого партнера для Польщі ніж Україна, і навпаки. (Даріуш Яблонський)

Анна Паленчук
Анна Паленчук

Вечірки в межах фестивалів значно корисніші для нетворкінгу аніж пітчинги та конференції. (Анна Паленчук)

Копродукциія — це не тільки про гроші, а й про новий досвід, який Україна може отримати від країн-партнерів, який сприятиме руху індустрії вперед. (Єгор Олесов)

В умовах карантину створення копродукції — це оптимальне рішення, яке допоможе мінімізувати ризики, обмінюватись ідеями, розподіляти функціонал. (Єгор Олесов)

Егор Олесов
Егор Олесов

Netflix зараз спрямовує свою увагу в бік європейських країн, європейських історій. І нам зараз потрібно знаходити «вікно можливостей», щоб разом показати світові, що ми можемо працювати на більш високому рівні, можемо об’єднуватись та робити класні проєкти разом з сусідами, до яких буде інтерес з боку інших країн. (Єгор Олесов)

Прозорість у відносинах і комунікації, розуміння правил гри у країні партнера, — все це дозволяє рухатись з проєктом вперед, не зважаючи на бюрократичні нюанси, які можуть зустрітись на шляху. (Єгор Олесов)

Надежда Зайончковская
Надежда Зайончковская

Копродукція починається зі спільної ідеї. (Надія Зайончковська)

Копродукція — це шлюб, в результаті якого ви можете так і не залишитись друзями. (Надія Зайончковська)

Якщо ви маєте або плануєте продакт-плейсмент у фільмі, це варто обговорити заздалегідь із партнером, адже можуть виникнути нюанси. (Надія Зайончковська)

ЧИТАТИ ЩЕ

Собаки та подорожі: чудова фотосесія

Фотограф Ганна Гейер любить подорожувати і бере із собою своїх чотириногих улюбленців. Ось про що вона пише: "Привіт, друзі! Мене звуть Ганна. Я живу в Австрії...

4 Грудня: яке церковне свято, іменинники, прикмети

У християнській традиції це день ангела для тих, хто носить ім'я Варвара. В інших регіонах можуть існувати свої унікальні звичаї та традиції, які надають цьому...

Стрілець: Характеристика знака, сумісність та дати народження

Стрілець – знак, який символізує свободу, оптимізм та прагнення до пригод. Люди, народжені під цим знаком, мають невгамовний дух, жагу знань і прагнення нових відкриттів....

Ретроградний Меркурій: Як він впливає на людину

Ретроградний Меркурій - це одне з найбільш обговорюваних астрологічних явищ, яке викликає інтерес як досвідчених астрологів, так і тих, хто тільки починає цікавитися зірками. У...