24 серпня відбудеться телепрем’єра фільму «Віддана» за романом «Фелікс. Австрія»

У День Незалежності України о 23:10 на телеканалі «1+1» відбудеться телепрем`єра художнього фільму «Віддана», створеного за романом «Фелікс Австрія» Софії Андрухович.

У  центрі  сюжету  —  стосунки української  служниці  Стефанії  Чорненько  та панянки німецько-польської крові Аделі Анґер. Батьки Стефанії та мати Аделі загинули під час пожежі 1868 року. Доктор Анґер, батько Аделі, взяв до свого дому сусідську сироту. Дівчата виросли  разом  та  стали  близькими,  наче  сестри. Їхні  стосунки  перетворилися  на  любов-пастку, сповнену взаємних маніпуляцій, ревнощів,  образ та водночас  жертовності, дбайливості,  самовіддачі.

Образ делікатної красуні з аристократичними звичками Аделі Анґер у стрічці втілила українська акторка Алеся Романова, відома глядачам каналу  за серіалом «Школа». Стрічка «Віддана» стала для неї дебютом у повнометражному кіно.

Роль українки Стефанії Чорненько, від імені якої ведеться розповідь, виконує молода польська акторка Маріанна Янушевич. Героїня Маріанни має міцну статуру, каштанове довге волосся неймовірної краси та володіє неперевершеним кулінарним хистом.

Чоловіка Аделі Петра Сколика у фільмі грає молодий актор, заслужений артист України Роман Луцький, відомий за роллю в українській фентезі-стрічці «Сторожова застава». Герой Романа – спокійний та впевнений у собі чоловік. Він здобув освіту у Відні та працює скульптором надгробків.

Український актор Олександр Кобзар у фільмі «Віддана» втілив образ батька Аделі доктора Анґера. Глядачі пам`ятають Олександра за роллю в історичній драмі «Поводир». Батьки Анґера були лютеранами та жили в колонії Нойдорф, а медицині чоловік навчався у Граці та Кракові, але згодом повернувся до Станіславова.

Образ священика Йосифа Рідного, у якого раніше була закохана Стефа,  втілив молодий актор Сергій Волосовець. А його наївною, щирою та зовсім непристосованою до життя дружиною  Іванкою у стрічці стала Марина Кошкіна. Молода акторка відома за ролями в українських повнометражних фільмах, зокрема художній стрічці «Кіборги. Герої не вмирають».

Також у фільмі ролі виконують Ада Роговцева, Ірма Вітовська, Євген Янович, Наталія Васько, Катерина Кухар, Юрій Андрухович та інші.

Зазначимо, для стрічки «Віддана» було зібрано понад 300 різноманітних образів для героїв, над якими працювала відома художниця з костюмів Леся Патока. Цікаво, що наймолодшій акторці стрічки на час зйомок було  всього 57 днів, найстаршій — 81 рік.

Режисеркою стрічки стала Христина Сиволап, для якої «Віддана» – повнометражний дебют. Над сценарієм працювали Аліна Семерякова та Софія Андрухович, а продюсеркою проєкту є Надія Зайончковська.

Саундтреком «Відданої» стала пісня «Вільна» у спільному виконанні  Тіни Кароль та Юлії Саніної (The Hardkiss). Сьогодні кліп на пісню в YouTube  налічує понад 8,6 млн переглядів.

Виробник – FILM.UA Production. Фільм створено за підтримки Уряду України та Міністерства культури України.

Не пропустіть  телепрем`єру українського художнього фільму «Віддана» 24 серпня о 23:10 на «1+1».

ЧИТАТИ ЩЕ

Як сервувати стіл: корисні поради

Корисні поради, як зробити святковий стіл не тільки смачним і поживним, але й стильним, а також додати йому новорічної символічності. Сервування Дотримуйтеся єдиної стилістики. Кольори скатертини, посуду,...

3 грудня: яке свято цього дня

Традиційно публікуємо добірку свят, що припадають на 3 грудня. Варто враховувати, що з переходом на новий календар багато церковних свят тепер відзначатимуть у нові дати. Церковні...

«Барбі», «Вартові галактики», «Люксембург, Люксембург» стали найпопулярнішими на MEGOGO

Медіасервіс MEGOGO, лідер серед ОТТ-сервісів в Україні, продовжує ділитися рейтингом популярності контенту серед користувачів платформи. Так, у 3-му кварталі 2023 року MEGOGO ексклюзивно транслював бій...

Мама мене б’є: що робити

Сімейні стосунки між батьками та дітьми можуть бути складними та іноді незрозумілими. Іноді в сім'ях виникають ситуації, коли діти стикаються з фізичним покаранням своїх батьків....