Відео: Як «Форма води» цитувала інші фільми

Французький журналіст і режисер Улісс Тевенон створив відео, в якому зібрав кадри з фільму Гільєрмо дель Торо «Форма води», які відсилають до інших картинам або візуально їх нагадують.

Журналіст помітив візуальні референси картини до фільмів  «Тварина з Чорної лагуни» (1954) Джека Арнольда, «Космос між нами» (2017 )Марка Нолкемпера і «Сплеск» (1984) Рона Ховарда.

Окрім цих фільмів в добірці можна помінити фрагменти з стрічок «Делікатеси» і «Дозволь почути твій голос», через які Гільєрмо дель Торо звинуватили в плагіаті. Так, на початку лютого режисер «Делікатесів» Жан-П’єр Жене дорікав дель Торо в тому, що той вкрав у нього ідеї для кількох сцен.

А син автора п’єси «Дозволь почути твій голос», по якій в 1969 році зняли однойменний телевізійний фільм, подав на режисера в суд. На думку сина Пола Зіндель, сюжет «Форми води» повністю копіює розвиток подій в п’єсі, написаної його батьком.

У позові, поданому менш ніж за два тижні до «Оскара», йдеться про те, що «Форма води» повторює сюжет п’єси «Дозволь мені почути твій шепіт» аж до концепції, персонажів і конкретних епізодів.

Зі слів сина Пола Зіндела, кіностудія зняла стрічку за мотивами роботи його батька, навіть не згадавши про нього в титрах і не звернувшись до них з приводу авторських прав.

ЧИТАТИ ЩЕ

«Людина з фотоапаратом»: дивитися онлайн

Короткометражний фільм «Людина з фотоапаратом» переносить глядача у 1990 рік. Українська Республіка стоїть на шляху самоідентифікації. Фотограф з відділу криміналістики Арістах мріє побудувати кар’єру професійного...