Відео: Як «Форма води» цитувала інші фільми

Французький журналіст і режисер Улісс Тевенон створив відео, в якому зібрав кадри з фільму Гільєрмо дель Торо «Форма води», які відсилають до інших картинам або візуально їх нагадують.

Журналіст помітив візуальні референси картини до фільмів  «Тварина з Чорної лагуни» (1954) Джека Арнольда, «Космос між нами» (2017 )Марка Нолкемпера і «Сплеск» (1984) Рона Ховарда.

Окрім цих фільмів в добірці можна помінити фрагменти з стрічок «Делікатеси» і «Дозволь почути твій голос», через які Гільєрмо дель Торо звинуватили в плагіаті. Так, на початку лютого режисер «Делікатесів» Жан-П’єр Жене дорікав дель Торо в тому, що той вкрав у нього ідеї для кількох сцен.

А син автора п’єси «Дозволь почути твій голос», по якій в 1969 році зняли однойменний телевізійний фільм, подав на режисера в суд. На думку сина Пола Зіндель, сюжет «Форми води» повністю копіює розвиток подій в п’єсі, написаної його батьком.

У позові, поданому менш ніж за два тижні до «Оскара», йдеться про те, що «Форма води» повторює сюжет п’єси «Дозволь мені почути твій шепіт» аж до концепції, персонажів і конкретних епізодів.

Зі слів сина Пола Зіндела, кіностудія зняла стрічку за мотивами роботи його батька, навіть не згадавши про нього в титрах і не звернувшись до них з приводу авторських прав.

ЧИТАТИ ЩЕ

YouTube-канал «Однією правою»: цікаві подорожі по Україні та світу

У тревел блозі «Однією правою» харків’янин Влад подорожує по світу та цікаво розповідає про все, що бачить під час своїх пригод. Мандрівник робить акцент на...

Кохання з перешкодами: дивитися ромком онлайн

Фільм «Кохання з перешкодами» - це романтична комедія у найкращих французьких традиціях. Вона вийшла на екрани у 2012 році та зібрала позитивні відгуки не лише...

Самотні вовки: дивитися чи ні

Однією з найочікуваніших прем'єр цього року є кримінальний бойовик "Самотні вовки". Фільм розповідає про двох професійних чистильників, до завдань яких входить зачистка місць убивств та...

Фільм «Влада»: дивитися чи ні

Історія сходження до влади американського віце-президента Діка Чейні вийде на екрани вже 21 лютого 209 року. Розповідаємо цікаві факти про фільм «Влада». Про що фільм Влада Фільм...