Tenet
Tenet

Давно очікуваний і багаторазово перенесений через розгул вірусу фільм режисера Крістофера Нолана Тенет зібрав за три дні цього вікенду 20,2 мільйона доларів у прокаті в кінотеатрах США і Канади (спільний ринок), включаючи попередні перегляди. Це перший схожий на щось серйозний вікенд Голлівуду з середини березня, коли через пандемію коронавируса кінотеатри закрилися.

Хороший це результат? Чи допоможе це залучити нових глядачів на майбутні осінні блокбастери включаючи Чудо-жінку: 1984 (Wonder Woman 1984) і черговий фільм Бондіани Чи не час помирати (No Time to Die)? Подивимося. Деякі фахівці кіноіндустрії, пов’язані з прокатом, обережно оптимістичні в своїх оцінках. Хтось дає «задовільну» позначку, хтось вважає, що результат настільки хороший, наскільки це можливо в даних обставинах.

Аналізуючи те, як фільми Нолана відкривалися в прокаті за нормальних обставин, фахівці вважають, що в цьому випадку Довід зібрав би близько 50 мільйонів доларів за перші три дні. Як це сталося з Дюнкерком, який у підсумку зібрав у Північній Америці $ 190 мільйонів, а в усьому світі 300 мільйонів. Але постановочний бюджет Дюнкерка був 100 мільйонів, а виробництво Тенету обійшлося в 205 мільйонів доларів, не рахуючи величезних витрат на розкрутку картини, які частково пропали через розтягнутість у часі.

Збір фільму за кордоном, де театри відкрилися раніше, за два тижні склали 129 мільйонів доларів. У свій перший вікенд у Китаї фільм зібрав 30 мільйонів доларів, що є тамтешнім рекордом для фільму режисера Нолана, і поступився лише трохи більше мільйона доларів китайському військовому блокбастеру Вісім сотень, який до цього часу зібрав 300 мільйонів доларів. Що теж обнадіює в плані повернення глядачів у кінотеатри світу при поліпшенні епідеміологічної обстановки.

Мережа IMAX повідомила, що в її театрах Тенет зібрав 11,1 мільйона доларів за минулі вихідні. Цікаво, що навіть в епоху вірусу був досягнутий рекордний показник для мережі у вересні, який зазвичай є «сонним» місяцем для відвідування кінотеатрів. Якщо це показник того, що люди скучили за колективними видовищами у великому форматі, що їм набрид екран телевізора при всій різноманітності пропонованого контенту, то це теж обнадіює.

Але, на жаль, приблизно 35 відсотків кінотеатрів в США залишаються закритими. У трьох штатах – Нью-Йорк, Нью-Мексико і Північна Кароліна а також більшою частина Каліфорнії і деяких частинах штатів Вашингтон, Мічиган і Орегон – не дозволене відновити роботу кінотеатрів. Через заборону влади, більше 70 мільйонів американців живуть в районах, де відвідування кіно залишається занадто небезпечним, навіть незважаючи на те, що в кінотеатрах пропонується широкий спектр заходів безпеки, а місткість обмежена 50 відсотками або менше.

Цікаві штрихи: деякі фанати фільмів Нолана в тих штатах, де Тенет не демонструвався в кінотеатрах, купували квитки на літак і літали туди, де фільм йшов. Навіть «сам» Том Круз розмістив у Твіттері 34-секундне відео про те, як він збирається подивитися Тенет у лондонському кінотеатрі. Твіт був опублікований за день до того, як Тенет був випущений в прокат у більшості країн Європи. «Як здорово знову опинитися в кінотеатрі!», – говорить Круз крізь маск у. Схоже, що з цим починають погоджуватися все більше і більше людей у ​​всьому світі!