Що почитати: 10 класних книг

Ми відібрали десятку найяскравіших художніх книг, що вийшли (в перекладі чи українською) в 2020 році, спираючись на думку літературних оглядачів.

«Ікабог» Джоан Роулінг

Казка від авторки пригод Гаррі Поттера. Книга розповідає про страшну міфічну істоту, що живе у далекому похмурому Смурланді. Одного дня чудовисько нападає на щасливу країну Корнікопію, що тривалий час жила в добробуті.

«Нормальні люди» Саллі Руні

Романтична історія любовних стосунків заучки Маріанни та атлетичного Коннелла. У школі вона була білою вороною, в той час, як він був там першим красенем. Перейшовши до коледжу, вони помінялися ролями і тепер усі насміхаються вже над Коннеллом, а Маріанна знайшла десятки друзів. За роки навчання хлопець і дівчина постійно кружляють одна навколо одного. Вони то віддаляються, то зближуються, але все одно між ними лишається щось, що неймовірним чином притягує їх одне до одного.

«Інститут» Стівен Кінг

Новий твір короля жаховичків обертається навколо тінейджера. Однієї темної ночі його батьків убивають, а самого хлопця кидають у вантажівку й везуть у таємниче місце, яке називають «Інститутом». Там головний герой зустрічає надзвичайних дітей, що мають телепатичні й телекінетичні здібності. Жорстокі доктори викачують життєву енергію з цих підлітків. І головний герой вирішує будь що збігти з цього лихого місця.

«Той, хто полюбить усі твої тріщини» Рафаель Боб-Ваксберг

Збірка кумедних оповідань американського комедіанта, що прославився, як сценарист серіалів «Кінь БоДжек» і «Відміна». Через сторінки книги проходять наречені, яких рідня змушує провести на весіллі ритуал жертвопринесення козлів, музиканти, що в стані алкогольного угару отримують суперздібності, робітник парку, що ледь не втрачає роботу через мутанта, створеного з ДНК десяти президентів США та інші кумедні історії.

«Її тіло та інші» Кармен Марія Мачадо

Збірка оповідань про сучасних жінок, про особисті кордони і про спроби уникнути самотності. Серед історій є і страшна казка про стрічку на шиї, яку нікому не вдавалося розв’язати, і хроніка хвороби, яка вразила весь світ, і фантасмагорія про жінок, які після домашнього насильства почали чути думки акторів із фільмів для дорослих.

«В погоні за життям» Девід Файгенбаум

Роман, що допоможе відчути себе у шкірі головних героїв 2020-го року – медиків. Книга описує історію реаніматолога, який відрізнявся дуже міцним здоров’ям і витривалістю. Одного разу вся його життєва енергія почала танути під тиском невідомої хвороби. Всього за тиждень здоров’як перетворився на лежачого пацієнта. При цьому лікарі не могли визначити діагноз. Повернути його до життя змогла лише складна семискладова хіміотерапія. Після цього хлопець самотужки взявся за дослідження хвороби і почав шукати до неї антидот.

«Тривожні люди» Фредрік Бакман

Новорічні історії – це не тільки казки, фентезі і романтика, але й кримінальні трилери. Саме в цьому руслі рухається сюжет нового роману Бакмана – письменника, що прославився після книги «Чоловік на ім’я Уве». «Тривожні люди» повідають про злодія-невдаху, який бере в заручники вісьмох людей під час передпродажного показу квартири. Навколо цієї квартири збирається поліція та репортери. В цій напруженій атмосфері кожен із заручників розповідає свої потаємні історії. І з кожною такою сповіддю злодій все більше і більше хоче здатися в руки правоохоронців, щоби не чути більше все це.

«Безпосередня людина» Річард Руссо

Роман, написаний лауреатом Пулітцерівської премії, весело описує тиждень із життя тотального невдахи на ім’я Хенк. За цей час на нього нападає аспірантка, щоби спокусити, колега, щоби зламати ніс, та місцеве телебачення, щоби звинуватити у вбивстві гусака. І це тільки частина з забавних пригод Хенка.

«Ключі Марії» Андрій Курков та Юрій Винничук

Спільний детектив двох мастодонтів сучасної української прози має одразу три сюжетні лінії, що розгортаються під час Хрестового походу 1111 року, початку Другої світової у Львові та Кракові, а також у сучасності. Всі ці три історії обертаються навколо Діви, за якою полюють протягом століть.

«#ГАЛЯБЕЗГОЛОВИ» Люко Дашвар

Сучасна дівчина Галя одного разу допомогла іншій людині. І з цього моменту її життя стає немов ілюстрацією вислову «благими намірами вимощено шлях до пекла». Дівчина втрачає роботу, друзів, чоловіка, а згодом і віру в людей. Та найбільш значущі речі в її житті починають траплятися лише тоді, коли вона всіма силами намагається видряпатися з цього пекла.

+