А на останок я скажу: «Післямова 86»

12 і 14 червня у столичном кінотеатрі «Київ» будуть показані улюблені стрічки Другого Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86», що проходив на початку травня у Славутичі.

Відкриє низку показів альманах «Місцеві», що складається з семи короткометражних робіт, фіналістів та переможців конкурсу My Street Films Ukraine. Вони розповідають про життя, дружбу, любов та відданість у різних українських містах. Часом смішні, часом абсурдні, часом ліричні і завжди невимовно близькі. Одразу після показу відбудеться зустріч із режисерами та творчими кураторами фільмів.

Сеанси альманаху повторюватимуться протягом усіх трьох днів «Післямови 86».

13 червня демонструватиметься німецька картина «Звук і пристрасть у західному Берліні» (режисери: Йорґ Гоппе, Клаус Мек та Гайко Ланґе) та стрічка «Панельні історії», знята Лоренцом Фіндайзеном у копродукції Франції та Чехії.

«Звук і пристрасть…» – це динамічний колаж архівних відеозаписів бурхливого десятиліття 1980-х. Воно почалося з панку і закінчилося Парадом кохання, у місті з короткими днями і нескінченними ночами. Фільм розповідає про музику, мистецтво і хаос у шаленому Західному Берліні. Місто, оточене стіною, стало творчою Меккою для субкультур і поп-культури.

«Панельні історії» складаються з прямої мови жителів «бетонних коробок», що розповідають про свій досвід, обумовлений промисловим житлобудівництвом на тлі конфлікту ідеологій Сходу і Заходу.

А в неділю, 14 червня, будуть показані шведський фільм Фредерика Ґерттена «Вело проти авто» і спецпрограма коротких метрів «Гра в міста 2». Останній відкриє перед глядачем Катовіце, Львів, Річмонд, Мілан і дві Риги. Показуватимуться ці міста очима як людей, так і котів.

Картина «Вело проти авто» досліджує щоденну глобальну драму на дорогах світу. Велосипед – надзвичайний інструмент змін. Активісти та міста в усьому світі переходять на нову систему. Але потужні корпорації, що збагачуються за рахунок автомобілів, щороку вкладають мільярди у рекламу та лобіювання своїх інтересів.

ЧИТАТИ ЩЕ

Інфографіка: Скільки коштує Оскар?

Уперше премію Американської кіноакадемії "Оскар" вручали 16 травня 1929 року. На цьому заході було присутньо всього 250 людей і тривав він лише 15 хвилин. Минули...

Новонароджені діти та звірята: Красиві фото

Фотографувати новонароджених дано не кожному, і Суджата Сетіа стала одним із небагатьох фотографів у Лондоні, які спеціалізуються саме у цьому напрямку. Вона вважає, що кожен...

Який шоколад найкорисніший: темний, білий чи молочний

Шоколад – це одна з найулюбленіших і найпопулярніших солодощів у всьому світі. Однак не всі види шоколаду однаково корисні для здоров'я. Різні види шоколаду містять...

Зоряне небо: красиві фото

Краєвиди нічного неба – одні з моїх улюблених фотографій. Цікаво спостерігати за тим, як Чумацький Шлях вигинається у темному місці над головою, та й узагалі...