Багатолюдні бари сьогодні не найкраще рішення для вечора п‘ятниці. А ось добрий віскі та класне кіно – ідеальне поєднання. CutInsight зібрав для вас п‘ять крутих фільмів, в яких вирішальну роль зіграло віскі.

«Частка ангелів» (2012)

Стрічка розповідає історію молодого батька, який дивом уникає тюремного ув’язнення. Роббі з друзями відправляють на примусові роботи. Наставник Гаррі потайки вчить їх мистецтву дегустації елітних спиртних напоїв. Вони відвідують заводи з виготовлення спиртного, де проводять дегустації.

Роббі відкриває в собі талант — він запросто може відрізнити дорогий віскі від дешевого. Відкривши в собі нове уміння, Роббі постає перед вибором: повернутись до кримінального життя чи розвиватись в новому напрямку?

Цікаво, що назва стрічки походить від поняття «доля (частка) ангелів», терміну для позначення певного об’єму віскі, що випаровується під час витримки в дубових бочках.

 • Режисер стрічки Кен Лоуч.
 • Виконавці головних ролей: Пол Бренніган, Джон Хеншоу, Гері Майтланд, Роджер Аллам.
 • Нагороди: Премія «Сезар» за найкращий фільм іноземною мовою, Європейський кіноприз найкращому композитору та інші.

«Божевільні» (2007-2015)

Серіал розповідає про життя талановитого креативного директора агенції «Стерлінґ Купер» на ім‘я Дон Дрейпер. Сюжет фокусується на веденні бізнесу, особистому житті персонажів, зміні моди та соціальних норм протягом десятиліття.

Культурі розпиття напоїв в серіалі «Божевільні» присвячені дослідження. Існує ціла інфографіка, яка доводить, що Дон Дрейпер випивав до десяти порцій алкоголю в день, віддаючи перевагу віскі.

Фанати відтворюють рецепти коктейлів та навіть створили власну алкогольну гру.

 • Керівник проєкту — Метью Вейнер.
 • Виконавці головних ролей: Джон Гемм, Елізабет Мосс, Вінсент Картайзер, Крістіна Гендрікс.
 • Нагороди: Премія «Золотий глобус» за найкращий серіал — драма, Премія «Еммі» за найкращий драматичний серіал, Премія Гільдії кіноакторів США за найкращий акторський склад у драматичному серіалі та інші.

«007: Координати «Скайфолл» (2012)

Двадцять третій фільм із кіносерії про англійського агента Джеймса Бонда розповідає про нову місію головного героя. Бонду потрібно заволодіти жорстким диском, на якому зберігаються дані британських агентів, впроваджених в найбільші терористичні організації.

Один з епізодів стрічки цілком присвячений віскі «The Macallan». А успіх фільму надихнув «The Macallan» пожертвувати для благодійного аукціону ексклюзивну пляшку свого віскі з колекції 1962 року «Fine and Rare». Рік вибраний невипадково — саме тоді вийшла перша картина бондіани.

 • Режисер стрічки — Сем Мендес.
 • Виконавці головних ролей: Деніел Крейг, Хав’єр Бардем, Джуді Денч.
 • Нагороди: Премія «Оскар» за найкращий звуковий монтаж, Премія БАФТА за найкращий британський фільм, Кінопремія «Імперія» в номінації «Найкращий фільм» та інші.

«Секс і Каліфорнія» (2007-2014)

Головний герой серіалу — письменник Хенк. Містер Муді давненько не писав нічого нового. Ввесь свій час Хенк витрачає на красивих жінок, легкі наркотики, тусовки та море алкоголю.

До речі, серед напоїв Хенк віддає перевагу саме віскі. Здається, більше ніж віскі герой любить лише свою доньку, з якою хоче покращити стосунки.

 • Творець серіалу — Том Капінос.
 • Виконавці головних ролей: Девід Духовни, Наташа Макелхон, Еван Гендлер, Мейделін Мартін, Мейделін Зіма.
 • Нагороди: серіал отримав нагороди Еммі та Ґолден Ґлоуб.

«Віскі з горілкою» (2009)

Отто Кульберг — популярний актор. А єдина його проблема — алкоголь. Одного разу, сильно напившись, Отто забуває про зйомки нового фільму. На його місце беруть молодого актора.

Додайте сюди ще й проблеми особистого характеру й отримаєте розмиті межі між реальністю та фільмом. Тим паче Отто порушує давно відому істину, не мішати віскі з горілкою.

 • Режисер стрічки — Андреас Дрезен.
 • Виконавці головних ролей: Хенрі Хюбхен, Корінна Харфух, Сильвестр Грот, Маркус Херинг, Валерія Щепланова, Петер Курт.
 • Нагороди: Премія Німецької кіноакадемії в номінації «Найкраща чоловіча роль», Премія Німецької кіноакадемії в номінації «Найкращий сценарій».