10 найдорожчих музичних кліпів

Успіх багатьох популярних музикантів тримається на їх кліпах. Тому продюсери не скупляться вкладати кругленькі суми в музичні відео. Іноді виділені на них гроші перевищують навіть бюджети повнометражних фільмів.

Селін Діон «It’s All Coming Back to Me Now» (1996)

Бюджет: $2,3 млн.

Ніжна лірична пісня «It’s All Coming Back to Me Now» («Все до мене повертається») дарує своїм слухачам атмосферу давнини. Тому режисерові Нейджелу Діку було нескладно визначитися з мотивом для кліпу: середньовічний замок, привид трагічно загиблого мотоцикліста, фіранки, що розвіваються і печальна задумлива дівчина…

Busta Rhymes і Janet Jackson «What’s It Gonna Be» (1999)

Бюджет: $2,4 млн.

Цей кліп захлинається у кіберфантасмагоріях. Навіть самовіддані фанати творчості Busta Rhymes і сексуальной девушки Janet Jackson не в силах порахувати, скільки протягом кліпу відбувається перевтілень співаків. У свою чергу все добренько прорахували їхні продюсери. Наприклад, один лише скляний костюм Басти обійшовся в $40 тис. Ще $100 тис. коштувало саме віртуальне приміщення, в якому знаходяться співаки.

Mariah Carey «Heartbreaker» (1999)

Бюджет: $2,5 млн.

Якщо в попередніх кліпах ще можна здогадатися, на що саме пішли настільки великі гроші, то у випадку з цим відео – все набагато складніше. Начебто і кордебалет тут не найкращий, і костюмів немає від найдорожчих модельних будинків, та й спецефектів туту не багато.

Jay-Z не зміг бути присутнім протягом зйомок кліпу, тож один із епізодів кліпу зробили анімаційним, намалювавши репера. Мультяшна вставка обійшлася продюсерам у $80 тис. Ще $100 тис. пішло на оренду кінотеатру, $40 тис. – на оренду маєтки, а $13 тис. – на зачіски. На що пішли решта грошей – загадка.

MC Hammer «Too Legit to Quit» (1991)

Бюджет: $2,5 млн.

Незважаючи на таку величезну суму, вкладену в цей кліп, в результаті він зайняв першу позицію лише в одному ганебному рейтингу «топ забутих кліпів». Ну, і ще було кілька «почесних» згадок у рейтингах «топ-10 найгірших кліпів» та «25 провалів усіх часів».

Відео було приречене на невдачу ще до своєї прем’єри. Адже саме під час зйомок сумна слава співака обросла скандалами та інтригами. Як не дивно, саме в цей момент, коли кар’єра музиканта неминуче валилася, – він почав бездумно смітити грошима.

Puff Daddy «Victory» (1998)

Бюджет: $2,7 млн.

Саме цієї суми вистачило співакові для того, щоб відправити героїв свого кліпу в далеке майбутнє. Тут є все, що характеризує крутих реперів: гонки, перестрілки, вибухи, розборки й навіть спроба суїциду.

За кожен стрибок між будівлями під час зйомок цього кліпу, каскадер отримував $5 тис. На піротехніку пішло ще $100 тис. за літак, який тут вибухає, довелося віддати $55 тис. а за дощ – $10 тис. Та основні розтрати пішли на гонорари акторам Денні ДеВіто і Деннісу Хопперу, які несподівано тут з’являються.

Guns N ‘Roses «Estranged» (1993)

Бюджет: $4 млн.

Це відео – заключна частина музичних відео, в яких Аксель Роуз, фронтмен Guns N’Roses, виливає свої любовні переживання. Присвятити їх він хотів своїй коханій з сексуальними грудима Стефані Сеймур. Однак вони розлучилися ще до того, як це відео вийшло на екрани. Також тут можна побачити наш літак Ан-124 «Руслан».

Madonna «Bedtime Story» (1995)

Бюджет: $5 млн.

У роботі над цим відео сексуальній співачці допомагали продюсер Неллі Хупер та ісландська поп-зірка Бьорк. Але, незважаючи на колективні творчі зусилля, – ця робота з тріском провалилася, не потрапивши в число навіть 40 кращих кліпів США.

Заколисуючий мотив, футуристичні інтер’єри, ірреальні сновидіння, незвичайний одяг – нічого з цього не зустрінеш, мабуть, в жодному іншому кліпі Мадонни.

Madonna «Express Yourself» (1989)

Бюджет: $ 5 млн.

Як тільки музичні критики почали дорікати Мадонні в тому, що вона втратила колишні сексуальні форми грудей і почала ховатися за елегантними нарядами – вона відразу ж зняла цей кліп. Тут вона з’явилася напівоголеної, та ще й у компанії дюжини м’язистих «жеребців».

Примітно, що кліп зняв оскароносний режисер Девід Фінчер. Натхнення для нього фільммейкер черпав у ретро-шедеврі Фріца Ланга «Метрополіс». Свого часу саме цей кліп вважався найдорожчим.

 

Madonna «Die Another Day» (2002)

Бюджет: $ 6,1 млн.

Саме ця пісня стала заголовною до одного з фільмів про Джеймса Бонда. Вклавши у відео настільки значну суму, співачка відсвяткувала двадцятиріччя своєї творчої кар’єри і наповнила відео сексуальними попками. Незважаючи на дорожнечу, кліп знімався всього п’ять днів. Примітно, що над ним працювали не голлівудські, а шведські фахівці. Адже на той момент ці технології були ще не особливо розвинені у «Фабриці зірок».

 

Майкл і Джанет Джексон «Scream» (1995)

Бюджет: $7 млн.

Майкл Джексон завжди любив пишні, переповнені декораціями і спецефектами кліпи. Режисером цього, найдорожчого в історії музичного відео виступив Марк Романек. Вкладені гроші виявилися не марними – кліп завоював премію «Греммі», а також три статуетки MTV Video Music Award.

Пролазливим журналістам вдалося дізнатися кошторис цього кліпу. Основні гроші пішли на декорації та оренду майданчика, за які довелося викласти $5 млн. Освітлення обійшлося у $175 тис., космічний корабель – у $65 тис., великий відеоекран – у $80 тис., розбиті гітари – у $ 53 тис. тощо. Відео знімалося всього 11 днів.

+