10 фільмів, що вплинули на життя і творчість Тараса Химича

Минулоріч Тарас Химич дебютував у повнометражному ігровому кіно зі стрічкою «Жива». Наступного року він планує випустити ще одну історичну драму «Король Данило». Таким чином фільммейкер обіцяє здобути звання найактивнішого львівського режисера. Спеціально для Cut Insight Химич перелічив десятку фільмів, що найбільше вплинули на його життя і творчість.

«Порочна пристрасть» (2012) Ніколас Джарекі

Цю ігрову стрічку створив режисер, який до цього знімав документальне кіно. Можливо, саме завдяки цьому він дуже добре зрозумів героїв стрічки. До того ж вона надзвичайно занурює глядача у події – створює фактично документальний ефект присутності.

Власне і в моїй творчості теж свого часу відбувся перехід із документалістики в ігрове кіно. І частково саме цей фільм надихнув мене зробити такий перехід.

 

«Район №9» (2009) Ніл Бломкамп

Тут мене вразило те, як режисер комбінував абсолютно некомбіновані засоби: художні з документальними, футуристичні епізоди – з реалістичними. Така свобода у роботі з кіноматеріалом дуже надихає.

 

«Елізіум: Рай не на Землі» (2013) Ніл Бломкамп

Окрім того, що тут надзвичайний сценарій – у стрічці також вражає, як режисер самими кадрами витягував емоцію і передавав контраст. Це на 99% – саме моє кіно.

 

«Врятувати рядового Райана» (1998) Стівен Спілберг

Безпафосний фільм, у якому чесно показується життя і надзвичайно атмосферно зображується війна. Абсолютно еталонна класика.

 

«Апокаліпсис» (2006) Мел Гібсон

Надзвичайно сміливий експеримент із мовою. Дивитися його треба обов’язково з субтитрами. Без дубляжу. Тут відбувається дивовижний ефект, коли ти десь за пів фільму адаптуєшся і починаєш розуміти цю стародавню мову. Також у ньому надзвичайно точно показується зіткнення цивілізацій, і дуже колоритно зображується світ корінних народів. Ця стрічка підштовхнула мене бути сміливішим у виборі засобів створення свого кіна.

 

«Гра на пониження» (2015) Адам МакКей

У фільмі показується анатомія світової фінансової кризи 2008 року. Це надзвичайно інформативне кіно. Тут багато складних термінів, зарозумілих діалогів, дискусій на спеціальні теми. Однак я був просто вражений тим, наскільки легко мені пішов цей фільм. Згодом я навіть передивився цю картину знову, щоби розібратися, як автор зміг передати таку важку, нудну тему так, що я її дивлюся на одному диханні.

 

«Царство небесне» (2005) Рідлі Скотт

Дуже люблю цей фільм. Зазвичай в історичних картинах про боротьбу робиться ставка на контрастному зіткненні добрих і злих, поганих і хороших. Проте у цій стрічці не має такої однобокості. Персонажі тут зображуються реалістично і людяно. У фільмі Скотта є достойно показані вороги. Цю картину я переглядав разів 20. Частково саме вона є для мене своєрідним орієнтиром у роботі над моєю новою стрічкою «Король Данило».

 

«Природжені вбивці» (1994) Олівер Стоун

Головні герої фільму займалися тим, що вбивали людей, які ведуть нікому не цікаве, беззмістовне життя. Свого роду, вони чистили людство. В окремих країнах цю стрічку навіть заборонили через надзвичайну жорстокість.

Багато емоцій у ній передається через монтаж і надзвичайно стильну картинку, в якій кольорове зображення поєднується з ч/б. Глядач так до кінця і не розуміє в окремих епізодах, чи це насправді відбувається, чи це така фантазія.

Ідейно я геть не підтримую цей фільм. Проте майстерність, з якою його зроблено – просто вражаюча!

https://www.youtube.com/watch?v=tlEYuWtVvMY

 

«Ніжність» (2011) Давід і Стефан Фонкінос

Тут по-французьки ніжно зображується портрет дівчини. Вишуканий стиль, атмосферна романтика, захоплююча історія. Багато речей, що відбуваються в нашому житті, здаються нам скучними. Однак у цій мелодрамі вони показуються настільки зворушливо, що дивитися цю стрічку дуже цікаво.

 

«Фанфан – аромат кохання» (1993) Олександр Жарден

Сьогодні згадувати про такий фільм – досить старомодно. Однак це вже класика. Я його дивлюся для відпочинку. В цій картині все чудово. Головну роль тут виконала моя улюблена актриса Софі Марсо.

 

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкращі фільми про баскетбол

Баскетбол вже давно перестав бути тільки спортивною грою. Ця гра мотивує ставати не тільки вищими і сильнішими, але й підштовхує повністю змінити своє життя, знайти...

Найкращі фільми про Олімпіаду

Спорт тисячоліттями надихає людство на високі здобутки. Він підштовхує людей знаходити у собі нові сили та долати себе. Здійсненням цього стала Олімпіада, якій присвячено багато...

Що взяти в армію: список необхідних речей

В армії використовуюсь два рюкзаки. Один маленький – для щоденних задач. А другий – великий, в який влазять всі ваші речі під час переїзду. Переїзди...

Найкращі фільми про футбол

Ніщо не зрівняється з живими емоціями під час перегляду футбольного матчу. Але нерідко трапляється, що фільм про футбол – набагато цікавіший за саму гру. Саме...