10 фільмів, що вплинули на життя і творчість Сергія Мельниченка

Сергій Мельниченко увірвався в світ анімації з ефектним дебютом «Дівчинка з риб’ячим хвостом» (2014), який став одним із найбільш оригінальних українських фільмів останніх років. А в цьому році він випустив стрічку «Чудове чудовисько», яка брала участь у конкурсі Одеського кінофестивалю.

«Хоч я і займаюся саме анімацією, проте все ж набагато більш сильний вплив на мене справили саме ігрові фільми», – уточнив Сергій, перераховуючи власну десятку фільмів, що займають особливе місце в його житті.

«Біле сонце пустелі» (1970) Володимир Мотиль

Любов до цього фільму у мене від батьків. Тут мене дуже вразили розбійники, колорит сходу, пісня «Ваше благородіє». А також те, що актор Павло Луспекаєв знімався в цій картині, коли вже не міг ходити. Але по його ролі про це геть не скажеш. З роками я його переглянув, звертаючи більше уваги вже на драматургію і професіоналізм, з яким тут був вивірено буквально кожен кадр. Це, звичайно, шедевр.

 

«Останній дюйм» (1958) Теодор Вульфович і Микита Курихін

Цю стрічку я подивився років у 10-12. У ній розповідається про сміливого чоловіка, який вирушає фотографувати підводний світ і акул. Проте відбувається драма – одна з акул на нього нападає. У дитинстві мене вразив тут образ сильної людини, справжнього героя. Асоціюю його зі своїм батьком.

 

«Біг» (1972) Олександр Алов і Володимир Наумов

Ця стрічка знята за Булгаковим і розповідає про людей, які рятуються втечею з країни, де триває громадянська війна. Там дуже сильно показано, як найрізноманітніші персонажі переживають падіння і підйоми. Як їх ламає життя, але вони щосили пручаються. Я навіть перемальовував колоритних персонажів з цього фільму і придумував для них нові сюжети.

 

«Свій серед чужих, чужий серед своїх» (1974) Микита Міхалков

Громадянська війна показувалася в цьому фільмі з несподіваного ракурсу, як у вестерні. Цю стрічку я вже дивився не тільки, як приємне проведення часу, але й звертав увагу на те, як вона зроблена. Помічав нюанси монтажу і як, наприклад, за рахунок великого плану підкреслюється атмосфера. У кожному з перерахованих вище фільмів сюжет розгортається навколо самотнього головного героя.

«Володарі часу» (1982) Рене Лалу

Напевно, саме з цієї картини почалася моя любов до анімації. Вперше я її подивився, будучи школярем. Тоді вкрай рідко з’являлися повнометражні анімаційні фільми. У ньому було багато гри з часом. Тому я не до кінця розумів, що там відбувалося. Але мене просто вразили всі ці літаючі кораблі, якими була наповнена стрічка. Це було справжня візуальна насолода.

Я ходив у кінотеатр на цей фільм разів сім або вісім. Під час кожного перегляду я намагався краще запам’ятати, як тут зображені персонажі і швидше прибігти додому, щоби малювати, малювати, малювати…

 

«Батько і дочка» (2000) Міхаель Дудок де Віт

Мінімальними засобами тут була розказана історія, в кінці якої у мене навернулися сльози. Такого ефекту від мультфільму я не очікував. Ця стрічка переконала мене, що анімація здатна викликати настільки ж сильні переживання, як і ігрове кіно.

https://www.youtube.com/watch?v=D5IZEPW_UGE

 

«Віднесені привидами» (2001) Хаяо Міядзакі

Я можу переглядати його нескінченно, кожен раз зустрічаючи якісь додаткові смисли і підтексти. Це вінець сучасної анімації. Там дуже багато етнічних японських образів, жестів, костюмів, фраз, слів, які мало кому зрозумілі за межами Японії. Цей фільм – абсолютний орієнтир для будь-якого аніматора.

 

«Незрівнянний містер Фокс» (2009) Уес Андерсон

Я починав свою кар’єру саме з лялькової анімації. Це кіно уклало мене на лопатки. Фільм повністю побудований на злісному стьобі. Як же ж Андерсон там познущався над кінематографом…

Головне завдання анімації – створювати те, що в інших жанрах кінематографа неможливо. Але мені все одно подобаються ті анімаційні фільми, які більше схожі саме на ігрове кіно.

 

«Загублена кімната» (2006) Крістофер Леон, Лора Харкком і Пол Воркман

Цей серіал замішаний на чарівній ідеї, яку я ніде раніше не зустрічав. Дивно, що ніхто більше не намагався повторити або якось розвинути задум з цього серіалу. Саме після нього я почав багато дивитися серіали. Не раз траплялося, що починаєш перегляд ввечері, а закінчуєш на світанку.

 

«По той бік огорожі» (2014) Патрік МакХейл

Цей серіал дуже подобається дітям. Але, як на мене, він абсолютно не дитячий. Зроблений він просто і без надмірностей. І зараз у мене в планах зробити подібне кіно, в якому б було безліч підтекстів.

https://www.youtube.com/watch?v=tTKZA9OBIGY

ЧИТАТИ ЩЕ

10 кращих міні-серіалів на один вечір

Головна проблема серіалів - якщо це любов з першого погляду, то це надовго. Яке щастя, що не всі вони розраховані на 100500 сезонів, і перегляд багатьох...

ЗСЖ: мотиваційні фільми про здоровий спосіб життя

Періодично ми замислюємося над зміною свого життя на краще. Ми купуємо абонементи в зал, забиваємо холодильник лише здоровою їжею і починаємо ходити з роботи пішки....

Куди піти у Львові: 15 класних місць

Львів – місто по-справжньому дивне, цікавих місць у ньому не перерахувати, і серед них можна відібрати найкращі об'єкти, відвідати які обов'язково рекомендують екскурсоводи зі стажем. Площа...

Найкращі порноактриси 2024 року

Роки мастурбації на ту саму порнозірку стають нудними, навіть якщо вона гаряча штучка. Звичайно, вона може здивувати вас новими сценами, наприклад, першим аналом чи сексом...