10 фільмів, що вплинули на життя і творчість Анатолія Лавренішина

Короткометражні фільми Анатолія Лавренішина обійшли всі українські, а також цілу низку зарубіжних кінофестивалів. Його стрічки «Крамниця співочих пташок», «Next», «Біла ворона», «Блукаючи поміж» ставали справжніми подіями у світі української анімації. Зараз він працює над своїм першим повнометражним анімаційним фільмом «Віктор робот».

«Макросс Пастка» (1984) Каваморі Сьодзо

Це таке старе японське аніме. Воно стало першою в моєму житті повнометражною анімацією з роботами. Вона вразила мене настільки, що я почав малювати комікси. Тоді мені було років вісім. Нещодавно я переглянув цей фільм, і стало трохи соромно: наскільки ж це примітивне кіно. Однак те, як тут літаки перетворюються в роботів – це щось!
https://www.youtube.com/watch?v=UGx2BJ1tlR8

 

«Корабель привид» (1969) Хіроші Ікеда

Теж мультфільм із дитинства. Для мене це був найкласніший мальований повнометражний фільм. Я переглядав його частіше, ніж будь-яке інше кіно. У дитинстві я витрачав усі гроші на його перегляд у відео салоні. Він зроблений дуже якісно.

«Віднесені привидами» (2001) Хаяо Міядзакі

Для мене це був перший фільм, у якому я побачив якийсь магічний ритм: ти повністю занурюєшся в сюжет і повертаєшся в реальність лише через дві години – коли фільм закінчується. І скільки б я не переглядав цю стрічку – цей ефект повторювався. Одного разу я вирішив засікти час, щоб розібратися: з якою частотою тут вибудовується ритм сюжету. І тоді я помітив, що кожні три-чотири хвилини тут відбувається пік дії. Класний метод! В певній мірі, подібний прийом я намагаюся застосувати і в своїй майбутній стрічці «Віктор робот».

 

«Бразилія» (1985) Террі Гілліам

У цій стрічці мене вразила естетика труб, сну/реальності, урбанізму… Окремі кадри з неї у мене стоять перед очима подосі. Також мене вразив хід із персонажем Роберта Де Ніро, де його обліплюють газети і він перетворюється в паперовий клубок, а потім, коли головний герой починає його розгрібати – там уже нікого немає. Де Ніро зник.

 

«Велика риба» (2003) Тім Бертон

Бертон за допомогою фантастики розказав тут власну реальну історію. Ця картина явно вирізняється серед інших робіт цього режисера. У ній дуже переконливо відтворена атмосфера казки, тож у фіналі просто ридаєш.

 

«Нескінченна історія» (1984) Вольфганг Петерсен

Цей фільм почав впливати на мене ще до того, як я подивився його повністю. Уперше я зіткнувся з ним, коли був зовсім маленьким. Тоді я побачив по телевізору якусь передачу, в якій миготіли кадри з цього фільму. Вони мені сильно запали в пам’ять, адже за своєю естетикою вони разюче відрізнялися від того, що можна було побачити в радянському кіно. Ці враження від уривків із фільму навіть спонукали мене намалювати цілий комікс. Тільки через деякий час мені довелося побачити цей фільм повністю, і тоді я ще сильніше перейнявся тим, наскільки якісно він зроблений.

 

«Привітання Джаггера» (1989) Девід Вебб Піплз

Дія тут розгортається в цивілізації, що розвалюється. Незважаючи на обставини, головний герой прагне до чогось більшого, ніж у нього є. Це дуже страшна історія героя.

 

«Турецькі насолоди» (1973) Пол Верховен

Я його дивився у старших класах. Тоді він вразив мене описом життя художника.

 

«Король Лев» (1994) Роджер Аллерс і Роб Мінкофф

У середині 90-х вийшли відеокасети з цим фільмом і окремо аудіокасети з саундтреком. Саме після цієї стрічки я остаточно переконався, що мені потрібно професійно займатися саме анімацією.

 

«Плоть + кров» (1985) Пол Верховен

У цій стрічці багато крові і сексу, які показуються зовсім не вульгарно. Це кіно знято в дуже суворій середньовічній естетиці та виробляє страхітливий ефект.

ЧИТАТИ ЩЕ

10 кращих міні-серіалів на один вечір

Головна проблема серіалів - якщо це любов з першого погляду, то це надовго. Яке щастя, що не всі вони розраховані на 100500 сезонів, і перегляд багатьох...

ЗСЖ: мотиваційні фільми про здоровий спосіб життя

Періодично ми замислюємося над зміною свого життя на краще. Ми купуємо абонементи в зал, забиваємо холодильник лише здоровою їжею і починаємо ходити з роботи пішки....

Куди піти у Львові: 15 класних місць

Львів – місто по-справжньому дивне, цікавих місць у ньому не перерахувати, і серед них можна відібрати найкращі об'єкти, відвідати які обов'язково рекомендують екскурсоводи зі стажем. Площа...

Найкращі порноактриси 2024 року

Роки мастурбації на ту саму порнозірку стають нудними, навіть якщо вона гаряча штучка. Звичайно, вона може здивувати вас новими сценами, наприклад, першим аналом чи сексом...