10 фільмів, що вплинули на життя і творчість Філіпа Сотниченко

В цьому році фільм Філіпа Сотниченко «Цвях» був визнаний кращою українською короткометражною стрічкою на Одеському кінофестивалі. А його попередня робота «Син» брала участь у конкурсній програмі одного з найпрестижніших форумів короткометражного кіно у французькому Клермон-Феррані.

Складати список фільмів, що вплинули на своє життя і творчість, Сотниченко почав під час зйомок своєї нової картини «Технічна перерва», що вийде у 2017-у. Цей фільм знімається немов без монтажу, як «Бёрдмен». Подібну нерозривну єдність представляють із себе і перераховані у списку фільми. Кожен із них немов продовжує і доповнює попередній.

«Астенічний синдром» (1989) Кіра Муратова

Пам’ятаю, як уже на перших кадрах зрозумів, що нічого подібного ніколи ще не бачив. У процесі перегляду мені часто здавалося, що я щось не дочув. Найсильніший ефект на мене справив перехід між історіями, коли першу половину фільму розсипає в кінотеатрі герой з другої його половини. Всіх відчуттів вже й не згадаю, але враження фільм залишив незабутнє.

 

«Мій друг Іван Лапшин» (1984) Олексій Герман

Ключовий фільм у моєму житті. Саме таким я уявляю собі ідеальний кінематограф. Дивно як в одному фільмі об’єднані всі його можливості. Чорно-біле зображення і колір. Музика й інтегральна фонограма. Типажі та професійні актори. Документальність і художність. Закадровий текст і уривки фраз. Минуле і сьогодення. Це і детектив, і історія кохання, і сімейна драма. Можна продовжувати так вічно, захоплюючись цим фільмом.

 

«Розетта» (1999) Жан-П’єр і Люк Дарденни

Про цей фільм я завжди думаю, коли розробляю свої ідеї. Творчість братів Дарденнів примітна тим, що їх авторський почерк побудований на політиці відмов. Вони викристалізували свій режисерський інструментарій, розмовляючи з глядачем «чистою» кіномовою.

 

«Одного разу в Америці» (1983) Серджо Леоне

Потужний голлівудський фільм у кращих його традиціях. Свого роду еталон гриму, кастингу, саундтреку. Довгий, проте переглядається на одному диханні. Також фільм містить наочні приклади роботи з часом у кіно. Рекомендував би для перегляду охочими пов’язати своє життя з режисурою.

 

«Європа» (1991) Ларс фон Трієр

Дуже цікавий експериментальний фільм. Моє перше знайомство з Трієром. Несподівана інтерактивність картини зі спробою загіпнотизувати глядача, здавалася мені свого часу справжньою подією, незважаючи на те, що гіпноз у фільмі є лише стилізацією.

 

«Свята гора» (1973) Алехандро Ходоровськи

Яскравий і божевільний фільм. Після перегляду назавжди запам’ятав ім’я автора.

 

«Поліцейський, прикметник» (2009) Корнеліу Порумбойю

Простий і глибокий фільм про нинішній стан суспільства. Стрічка демонструє роль людини в системі. Її неістотність і безсилля.

 

«Хлібний день» (1998) Сергій Дворцевой

Відмінний приклад фільму, побудованого на живому матеріалі художнього образу. Таким я уявляю собі неігрове кіно, коли режисер знаходить явище, яке на екрані виростає в щось більше.

 

«Смак вишні» (1997) Аббас Кіаростамі

Кіно про втрату сенсу життя і спроби заново його знайти. Особливо запам’яталося кадрами знімального процесу, якими режисер дає зрозуміти, що він знайшов сенс життя в режисурі.
https://www.youtube.com/watch?v=63rdfYL9nRI&index=2&list=PLweJFJWFmZlwITNOrvtc8tR_mn6QaFzEh

 

«Забавні ігри» (1997) Міхаель Ханеке

А цей фільм дійсно зіграв зі мною в забавну гру. Чого лишень варта сцена з перемоткою…
https://www.youtube.com/watch?v=dVGXATuIdec

ЧИТАТИ ЩЕ

10 кращих міні-серіалів на один вечір

Головна проблема серіалів - якщо це любов з першого погляду, то це надовго. Яке щастя, що не всі вони розраховані на 100500 сезонів, і перегляд багатьох...

ЗСЖ: мотиваційні фільми про здоровий спосіб життя

Періодично ми замислюємося над зміною свого життя на краще. Ми купуємо абонементи в зал, забиваємо холодильник лише здоровою їжею і починаємо ходити з роботи пішки....

Куди піти у Львові: 15 класних місць

Львів – місто по-справжньому дивне, цікавих місць у ньому не перерахувати, і серед них можна відібрати найкращі об'єкти, відвідати які обов'язково рекомендують екскурсоводи зі стажем. Площа...

Найкращі порноактриси 2024 року

Роки мастурбації на ту саму порнозірку стають нудними, навіть якщо вона гаряча штучка. Звичайно, вона може здивувати вас новими сценами, наприклад, першим аналом чи сексом...