Як без маркування підібрати ремінь для мотоблока

Помилка багатьох власників садової техніки – вважати, що під час підбору ременів для мотоблока можна серйозно відступати від вимог виробника. Так, якщо різниця з рекомендованими характеристиками не буде значною, агрегат працюватиме. Однак сам ремінь зноситься швидко. Так він весь час негативно впливатиме на двигун і редуктор, оскільки на них піде розраховане навантаження. Ще однією частою помилкою, яка викликана поверхневим ставленням до підбору запчастин, є купівля неправильної прокладки на мотоблок в https://motoblok-tata.com.ua. У цьому матеріалі надано рекомендації щодо того, як уникнути прорахунків у цих випадках.

Вибір ременя на мотоблок

Простий і найвірніший спосіб визначити оптимальний товар – орієнтуватися на написи, нанесені на заводську робочу деталь, яка потребує заміни. Однак іноді текст на зношеній запчастині неможливо прочитати. До того ж існує кілька систем маркування, і під різними назвами можуть ховатися ідентичні один одному вироби. Зношений ремінь для мотоблока має такі характеристики, які варто вивчити:

  • Довжина внутрішня (Li) і зовнішня (Ld). Слід врахувати, що старі ремені на мотоблоки можуть відрізнятися за розмірами від нових на 10%. Цю різницю компенсує натяжний шків.
  • Перетин. Два найпопулярніші формати – клиноподібні та зубчасті. В обох випадках необхідно зробити виміри основи (ширини по верху) і висоти в міліметрах.

З отриманими даними вже можна звернутися в інтернет-магазин, щоб менеджер визначив типорозмір ременя на мотоблок. У більшості випадків не знадобляться і ці дані, оскільки продавець може запропонувати правильний варіант за умови, якщо ви назвете модель агрегату, і це буде популярна садова машина.

Перевагу варто віддати ременям на мотоблок, які виготовлені оригінальним виробником сільгосптехніки або ним схвалені. Хорошим вибором стане і продукція відомих брендів, але ціни в цьому разі будуть завищені.

Вибір прокладок на мотоблок

Прокладки на мотоблоці є обов’язковою частиною багатьох вузлів і агрегатів. Основні зони, в яких вони необхідні – головка блока циліндрів, система охолодження, вали, піддони двигуна. За форматом це можуть бути як стандартні прокладки, так і сальники (манжети), які призначені для розділення різних середовищ і захисту металу від окислення. Незважаючи на різноманітність форм і розмірів, для всіх них правила успішної покупки однакові:

  • відштовхуйтеся строго від маркування двигуна (карбюратора, колектора тощо);
  • вибирайте прокладки на мотоблок від перевірених виробників;
  • не довіряйте занадто низьким цінам.

Важливо: будь-які прокладки на мотоблок рекомендовано використовувати один раз. Після розбирання-збирання вузлів вони вже не можуть гарантувати герметичність з’єднань. Нові прокладки на мотоблок легко підібрати на сайті інтернет-магазину Motoblok-TATA (діє доставка по Україні).

Автор: Степаненко Ігор Олександрович (експерт Motoblok-Tata).

+