Вийшла книга «FILM.UA Факультет. Конспект 2014/2015»

Публікація в Україні книги про кіно – подія не просто рідкісна, а й виняткова. Тим більше, коли мова йде про видання, список авторів якого нагадує титри титулованого фільму. Саме такою стала книга «FILM.UA Факультет. Конспект 2014/2015».

У ній зібрані конспекти майстер-класів курсу Skill Bill від освітнього центру FILM.UA Факультет. Серед спікерів – експерти в галузі кіно- і телевиробництва України та інших країн.

Своїм практичним досвідом із читачем діляться продюсери Симона Бауман, Віктор Мирський та Ірина Костюк, оператор Ярослав Пілунський, режисери Роман Балаян і Оксана Байрак, директор зі стратегічного маркетингу «Медіа Групи Україна» Ольга Захарова та багато інших.

Основні теми майстер-класів – виробництво, дистрибуція і просування теле- і кіно-контенту на всіх етапах.

10 цитат із книги:

«У роботі я зброєносець – образно кажучи, Санчо Панса. А режисер – носій ідеї, він атакує вітряки», – оператор Ярослав Пілунський.

«84% серіалів, запущених у США, закриваються після першого сезону, тому що провалюються. А скільки виробляється пілотів, які навіть до ефіру не доходять», – продюсер FILM.UA Group Ірина Костюк.

«Це якась карма: працюючи над «Поводирем», я практично навчився читати пальцями, а потім – у «Племені» – ще й говорити на мові жестів. Це дійсно цікаво, тому що і там, і там були справжні сліпі і справжні глухонімі», – художник-постановник Владислав Одуденко.

«Нещодавно ми закрили проект, тому що не змогли поїхати на Мальту: запустилися, витратили гроші на два місяці підготовки, звели всі розрахунки по відрядженню і… закрили. Мінус $50 тис. для компанії, але це краще, ніж мінус $150 тис. у фіналі», – генеральний продюсер FILM.UA Group Віктор Мірський.

«Зараз ефекти 30-річної давності не лякають, але якщо врахувати, що все було зроблено, коли виробнича потужність комп’ютера була менше потужності сучасної миші з процесором, – це круто», – Lead VFX продюсер компанії POSTMODERN Ігор Климовський.

«Художнику по костюмах дуже корисно пересуватися громадським транспортом. Там можна побачити багато цікавого», – художник по костюмах Надія Кудрявцева.

«Ставлення до знімальної групи, як до сім’ї, виправдовує себе – люди працюють краще, радісніше й ефективніше», – директор виробництва Сергій Лисяний.

«50% успіху завжди залежить від продукту, 30% – від продавців, 20% – від удачі», – директор FILM.UA Distribution Ігор Сторчак і менеджер із міжнародних продажів FILM.UA Group Євген Драчев.

«Золоте правило промо-кампанії: у всьому потрібно бути занудою і перфекціоністом», – директор із маркетингу і PR FILM.UA Group Поліна Толмачова.

«Кожен може зняти геніальний кадр. А ось утримати всі кадри в єдиному стилі фільму може тільки оператор із великим досвідом», – оператор Ярослав Пілунський.

FILM.UA Факультет. Конспект 2014/2015

 

ЧИТАТИ ЩЕ

Інфографіка: Скільки коштує Оскар?

Уперше премію Американської кіноакадемії "Оскар" вручали 16 травня 1929 року. На цьому заході було присутньо всього 250 людей і тривав він лише 15 хвилин. Минули...

Новонароджені діти та звірята: Красиві фото

Фотографувати новонароджених дано не кожному, і Суджата Сетіа стала одним із небагатьох фотографів у Лондоні, які спеціалізуються саме у цьому напрямку. Вона вважає, що кожен...

Який шоколад найкорисніший: темний, білий чи молочний

Шоколад – це одна з найулюбленіших і найпопулярніших солодощів у всьому світі. Однак не всі види шоколаду однаково корисні для здоров'я. Різні види шоколаду містять...

Зоряне небо: красиві фото

Краєвиди нічного неба – одні з моїх улюблених фотографій. Цікаво спостерігати за тим, як Чумацький Шлях вигинається у темному місці над головою, та й узагалі...